Jump to content

FuriousFenrir

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Pinewood Hills
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  16
 • Miasto
  Sosnowiec

Kontakt

 • Imię
  Łukasz
 1. Absztyfikant i kilku innych też już uwarzyli grzybowe. Pozdrawiam http://smakoszg.blogspot.com/2016/01/browar-probus-grzybobranie.html
 2. Po Twojej pierwszej wypowiedzi stwierdziłem, że według Ciebie nic innego nie robię tylko "bloguję". Gdybym bał się krytyki, nie zakładałbym bloga. Wyjaśniłem Ci już jaki był cel napisania tego wpisu, wyraziłeś swoją opinię. Wszystko jest ok, ale według mnie możemy tak rzucać błotem w nieskończoność i dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Hahah o wyżyny musimy jeszcze długo walczyć! Spoko, rozumiem. Jednak odpowiedź dostałem taką, a nie inną.
 3. Artykuł był napisany jako ciekawostka dla ludzi, którzy zabierają się za warzenie pierwszej warki, a nie czterdziestej ósmej. Celowo nie poruszaliśmy technicznych zagadnień. Wpis został przeniesiony do blogosfery. Nadal nie rozumiem w czym problem?
 4. Czyli jeśli czegoś dodawali w XVIII wieku to jest git i prawilnie, ale jeśli chcemy być pionierami to możemy być pewni, że skazujemy się na smakowy niewypał? Wielu ma ochotę spróbować czegoś spoza ram. Przykład z naszego forum - 100% peated WiHuRy. Mało kto by się skusił na własną warkę, ale wielu chciało butelkę do testów. O to chodzi w tym hobby. O eksperymentowanie i dzielenie się swoimi doświadczeniami. Nie zapomnij że każdy ze stylów, które znamy dzisiaj był kiedyś uwarzony po raz pierwszy, imperialny witek też.
 5. Jeśli Ci to sprawia przyjemność to spoko Jednak nadal czegoś nie rozumiem i spróbuję jeszcze raz. Przecież gotowanie jakim zajmują się prawdopodobnie wszyscy, którzy odpowiedzieli w tym temacie, daje właśnie radość z odkrywania nowych możliwości i testowania ich. To zawsze było ciekawe. Skąd Wasze podejście?
 6. Nie, nie, nie. W grzybkach chodzi o coś już jest, ale niezbyt popularne w naszym kraju. Ot taka ciekawostka. Ostatnie wydarzenia, nie tylko na forum, uświadomiły mi jedną rzecz nad którą wcześniej za bardzo się nie zastanawiałem - dla kogo piszemy. Grupą docelową artykułów które wrzuciłem jest młodzież i początkujący. Wiadomo że wymienione przyprawy nie zrobią na beergeek'ach żadnego wrażenia, i powiem szczerze, jest mi trochę głupio że udostępniłem go wcześniej w dziale dla profesjonalistów. Co do eksperymentów... Gdyby nie one nie mielibyśmy wielu wspaniałych wynalazków z który
 7. Napisałeś jednak że w USA był bum a u nas mało znane, link do strony PSPD ma być poparciem tego? Ktoś wcześniej pytał o okres o którym mówię. W tekście jest napisane o "przywróceniu do życia" jednego z najbardziej oryginalnego stylu na naszych ziemiach. To na przyszłość, żeby było rzetelniej polecam umieszczanie bibliografii albo linków na podstawie, których zrobiłeś wpis. Wyszło niesmacznie jak przeczytałem Twój wpis i miałem wrażenie, że go gdzieś już widziałem. Dobra, już edytowałem wpis. Myślałem kiedyś o warzeniu podobnego piwka Ciekawe spostrzeżenia. Może rze
 8. "Kill'im"? Chcesz mnie zabić? Jeżeli masz na myśli zagłębianie się w temperatury warzenia, osiągnięcie odpowiednich rezultatów z chmielenia, poruszenie tematu drożdży i fermentacji, to się nie martw, w przyszłości też będziesz mógł o tym przeczytać na naszym blogu. Musisz pamiętać że nie wszyscy są wprawionymi piwowarami i gdybyś to przeczytał, wiedziałbyś, że są to przemyślenia na temat cech osobowości, które według nas powinien posiadać piwowar. Ciekawostka napisana dla kompletnych laików. Być może dzięki niej jeszcze bardziej docenią nasza pracę. Co z pozostaje początkującemu z pora
 9. Jak już słusznie zauważyłeś, to dopiero nasze blogerskie początki. Żaden z nas nigdy wcześniej nie zajmował się pisaniem. Umieściłem tu te dwa wpisy celowo, ponieważ opinia osób, których wpisy na tym forum czytałem na długo zanim zająłem się tematem piwowarstwa, jest dla mnie najważniejsza. Gdybym dodał je na blogosferę, prawdopodobnie nawet nie otworzyłbyś tego tematu. Podobno czasami najlepiej jest się rzucić na głęboką wodę i muszę powiedzieć że jestem zadowolony z rezultatu. Z każdym dniem będziemy coraz lepsi.
 10. W życiu bym się nie spodziewał opinii tak doświadczonych piwowarów pod jednym z moich pierwszych postów na tym forum. Faktycznie, był to artykuł którym się głównie inspirowałem. Zaskoczyły mnie wypowiedzi Panów, którzy do fermentora planują wrzucać skarpety czy kupę. Dla mnie to nadinterpretacja i popadanie w skrajności. Gdyby nie łamanie schematów o którym napisałem, nadal bylibyśmy skazani na eurolagery i nie spróbowalibyśmy wielu wspaniałych piw, co wiele dla mnie znaczy. Mam otwarty umysł. Chociaż nie jestem osobą zapatrzoną tylko i wyłącznie w to co dzieje się w Ameryce, to teraz dost
 11. Miałem na myśli okres kiedy na sklepowych półkach można było dostać co najwyżej wersję grodziskiego od Pinty. Jeśli się mylę, proszę mnie wyprowadzić z błędu.
 12. Gdybyś troszkę więcej lub uważnie przeczytał, wiedziałbyś jaki jest cel tego bloga. Tak jak napisał bart3q. Chcemy przekonywać ludzi do nietuzinkowych przepisów i łamania schematów. Pomimo tego że Polska w ostatnich latach rozwija się w tej branży bardzo szybko, to browary amerykańskie nadal królują jeśli chodzi o ilość, jakość i innowacje. Przypominam, że gdy w Stanach Zjednoczonych panował bum na Grodziskie, w naszym kraju mało kto o nim słyszał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.