Jump to content

baczek1991

Members
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Oborniki

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

505 profile views
 1. Spoko patent, w moim przypadku wygrało lenistwo i numeruję warki markerem na kapslu.
 2. Fiolkę z drożdżami należy otwierać ostrożnie i stopniowo (jak wstrząśniętą butelkę cocacoli, upuścić trochę gazu, poczekać i znowu upuszczać). Niektóre fiolki są nagazowane i przy szybkim otwarciu potrafi trochę wylecieć.
 3. baczek1991

  baczek1991

 4. Czy Weizen z owocami łapie się w kategorię owocowe pszeniczne? Z opisu wynika, że nie.
 5. Dodam jeszcze, że regulacja wysokości w kapslownicy stołowej nie jest niczym uciążliwym. Wystarczy posegregować butelki lub wybierać podobne z skrzynki i regulacja wysokości występuje max 3-4 razy na warkę. (kwestia doświadczenia). Posiadam taką i jestem bardzo zadowolony Grifo. Kapslownice typu Greta to szajs, dziwię się, że jest to jeszcze w sprzedaży.
 6. Co w tym zasypie miało by się nie zatrzeć przez 60 minut w 65oC?
 7. To i ja dorzucę swoją chłodnicę, montowana na podstawie opisu ASadama. Dla mało cierpliwych osób nie polecam samodzielnego wykonywania chłodnicy, strasznie ciężko zrobić to dobrze. Ja użyłem trochę za cienkiej blachy i trochę się nogi uginają.
 8. W moim przypadku FM12 tworzą bardzo grubą pianę. W trakcie przygotowywania starteru wychodziły z kolby. Po 20h fermentacji w 14oC też zaczęły wychodzić z fermentora - ok 10 cm piany. Więcej uwag na razie brak.
 9. Do wygotowania koloru i lepszej dezynfekcji polecam, po gotowaniu zostawić pończochę we wrzątku i dosypać Oxi.
 10. Red IPA 25L American Wheat 25L Pils czeski 22 L APA 25 L Gose 20 L Saison 26 L Świąteczne 45 L Black American Pale Ale - 25L Oatmeal Stout 26 L razem: 8289l
 11. Z jakości usług jestem zadowolony, mam jedynie uwagę do niekompletnych paczek. 3 razy zamawiałem i za każdym razem czegoś brakowało w paczce, oczywiście po kontakcie telefonicznym czy mailowym brakujący towar był wysyłany od razu. Bez gratisów.
 12. 70% roztwór alkoholu izopropylowego nadaje się do dezynfekcji? 99% alkohol izopropylowy tanio wychodzi na allegro.
 13. Nie będę zakładał nowego tematu. Planuję warzyć świąteczne, mam gęstwy US-05 oraz FM21, którą polecacie? Obawiam się, że na US wyjdzie mimo przypraw nijakie. Fermentację i tak planuję zaczać od 16oC i pod koniec podnieść do 22oC, także FM21 nie powinny wyprodukować bardzo dużo swoich aromatów. W przypadku FM21 lepiej chyba zatrzeć trochę bardziej na słodko? Saision na nich zszedł do 0,5 Blg.
 14. Witam, mam problem z Gose z wiśniami. Opiszę dokładnie temat. Gose zakwaszane 40 godzin w kadzi warzelnej, potem gotowane godzinę, także lakto na tym etapie powinno być ubite. Po 2 tygodniach burzliwej brak oznak infekcji, zeszło z 10 do 1,5 Blg, Zlane na cichą z dodatkiem 1 kg wiśni, przygotowanych miesiąc wcześniej i spasteryzowanych w słoikach, niestety bez dodatku cukru. Po tygodniu w związku z brakiem bulkania zerknąłem do fermentora w celu oceny czy już butelkować i zauważyłem początki infekcji. Zdjęcia przedstawiają stan obecny po 2 tygodniach od dodania wiśni. Aromat w porządku, pachni
 15. Mam dokładnie taki sam problem, od kilku warek po otwarciu piana zaczyna powoli wychodzić. Też dezynfekcja nadwęglanem. Niedofermentowanie, przegazowanie, drobiny chmielu itd. wykluczam. Oznak infekcji nie zauważyłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.