Jump to content

dine

Members
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Red Panda
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Gdańsk/Płock
 1. dine

  dine

 2. A szkoda strzępić ryja, zrobione na gęstwie po #3 i ten sam efekt, nie warto było kurwa.
 3. Zrobiłem browna na S-04 i średnio mi pasuje, kolejnego bym zrobił na US-05 albo podobnych. Uważaj też z czarnymi słodami, jeżeli zależy ci na tym, żeby brown było faktycznie brown.
 4. W razie nagłej potrzeby możesz podjechać do Nomartu. Dzięki, wiem, ale chciałbym coś rozbujanego bo 19 blg do przefermentowania.
 5. Miałby ktoś z Gdańska jakąś gęstwę odstąpić, US-05 albo cokolwiek podobnego na piątek albo wcześniej?
 6. To podchodź co 5 minut i mieszaj - pamiętaj, że temperatury w garnku rozkładają się różnie - przy dnie jest inna, a przy powierzchni inna. Pełnia nie jest zależna tylko od stopnia odfermentowania. Przy okazji - sprawdź jeszcze termometr. Poza tym pamiętaj, że FG jest różne w zależności od piwa więc nie zawsze wskazane jest zacieranie "na słodko". P.S. Jak chcesz zrób test i zatrzyj w 70-72C. P.S.1. Przy jakiej temperaturze wrzucasz słody? 72, po wrzuceniu ustala się 68-69. Przy następnym warzeniu zrobię test w 70 właśnie.
 7. Kiepsko to znaczy jak? Podgrzewasz na gazie czy w inny sposób? Nie chce mi się wierzyć, że nie potrafisz utrzymać temperatury i spada Ci np. z 68C na powiedzmy 63C. Zacier ma przeważnie kilkanaście litrów, a nie 0,5L żeby był problem z utrzymaniem temperatury i korekcją spadku o 1C. Przecież jak widzisz, że spada nawet o 1C (zakładam 1C rozdzielczość termometru) to zaczynasz podgrzewać i mieszasz - powiedzmy pół minuty i zmniejszasz podgrzewanie obserwując czy temperatura skoczy. To naprawdę nie jest nic trudnego chyba, że wychodzisz z założenia, że chcesz podgrzać do danej temperatury, zostaw
 8. Mam problem z zacieraniem na słodko - kiepsko mi idzie utrzymywanie tych 68 i piwa mi wychodzą zbyt wytrawne. Pomyślałem o takim schemacie zacierania, że zaczynam od 72°C i przez godzinę idealnie spada do 68°C przy moim garze. Wyjdzie wszystko czy za wysoko jednak?
 9. dine

  #3 Brown Ale

  1. Zasyp 4kg pilzneński (bruntal) 1kg brown (crisp) 0,8kg płatki jęczmienne błyskawiczne 0,6kg abbey (weyermann) 0,15kg czekoladowy pszeniczny (weyermann) 2. Zacieranie: 60 minut 65-68 stopni 20 minut 72 wygrzew wyszło 23l 15blg 3. Chmielenie: 40g EKG 60` 30g EKG 10` 4. Fermentacja: 2 tygodnie w 17 stopniach 5. Butelkowanie: 21 litrów, 125g cukru Ocena: Brzeczka pachnie świetnie, gdyby taki aromat miało gotowe to byłoby cudownie, chociaż za dużo kawy. No i czarne jest jednak, 45EBC to ono chyba nie ma. Przy butelkowaniu aldehyd octowy i nic więcej, może le
 10. Noo, jakiś czas temu pytałem o tą brown ipę i widzę, że teraz będę mógł sobie nawet kupić na spróbowanie. Szkoda, że się jednak zdecydowałem na brown ale, miałbym porównanie. Próbowałeś już tego piwa z browaru?
 11. Do spamu to bym zaliczył twój post, absolutnie nic nie wnoszący do tematu. Już nie pierwszy raz widzę, jak wchodzisz do piaskownicy piwowarskiej i jedyne co wypisujesz to "bez sensu pytanie" czy inne bzdety. Nie rozumiem po co udzielasz się w tym dziale, tutaj wchodzą ludzie, którzy średnio się orientują i nie wiem po co mają czytać kpiny wszechwiedzącego GB.
 12. Mi się wydaje, że w takich programach 'aromatyczny' oznacza whirpool.
 13. Ubiegłoroczna wyszła wg mnie słabo - czułem właśnie wodnistość i cierpkość ale kolega zabierający butelki na treningi/ tańce bardzo chwalił. W tym roku jest inaczej, mocno goryczkowe, zobaczymy za jakieś 2 tygodnie jak w ogóle sie udało. Zgodnie z sugestią z wątku dałem dużo cukru do refermentacji, nasycenie podobno pokrywa pustkę. Chyba, że pytałeś o modyfikacje wody Nie, dostałem odpowiedź, o którą mi chodziło. Pytam z ciekawości, bo niby FG 2.7 to nie tak mało, udział karmelowych spory.
 14. Czy ktoś ma doświadczenie ze słodami czekoladowymi ze strzegomia? Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji czym różni się ten 400 ebc od tego 1200 ebc (oprócz koloru oczywiście).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.