Jump to content

8Pi

Members
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  8Pi
 • Rok założenia
  2015
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Czarek

Recent Profile Visitors

740 profile views
 1. Bo kwas wypłukuje cynk z mosiądzu.
 2. A kto robi badania wody? To SANEPID?
 3. Odpowiedziałem tak jak ja to zrobiłem. Porwałem się na zacieranie i bardzo miło to wspominam. No i efekt przeszedł moje oczekiwania. To czego ze sprzętu Tobie brakuje?
 4. Zacieranie nie jest takie straszne. Poczytaj wcześniej wiki i zaryzykuj.
 5. Jest na poprzedniej stronie, jednak nie mogę tam już nic dopisać. Stąd moje pytanie. Sprawdziłem też i poprzednie strony i nie znalazłem. Mimo tych niedogodności zdania nie zmieniam
 6. Też jestem zainteresowany wersją produkcyjną tego sterownika. Jak będzie dostępny to chętnie nabędę drogą kupna.
 7. No to zaczynamy zabawę z kapslami. Dzięki SlavoBeer za informacje i namiary na producenta.
 8. Za 60gr wziął bym 200. To będzie pakowane w jakieś pudełka czy luzem?
 9. Ja kupiłem całą paczkę styropianu o grubości 5 cm za jakieś 50PLN (12 płyt o wymiarach 1000mmx500mmx50mm) Klej c.a. 15PLN. Na skrzynie na dwa fermentory poszło mi 5,5 płyty. Mam jeszcze zapas na jedną taka samą jak by pierwsza się zużyła. Sam kiedyś myślałem o styromaxie ale kalkulacja ekonomiczna pokazała, że za skrzynie z przesyłką miał bym jakieś 3, o których napisałem. Więc po co przepłacać.
 10. No i ja stałem się szczęśliwym posiadaczem przedmiotowego śrutownika. Właśnie jestem w trakcie warzenia pierwszej warki na słodach śrutowanych na nim właśnie. Ogólnie po zamocowaniu nie sprawił problemu. Jedyny wniosek racjonalizatorski jaki mi się po pierwszym użyciu to JEDNA śruba do ustawiania szczeliny między wałkami. Najprawdopodobniej będzie to upierdliwe i nieekonomiczne jednak ze strony użytkownika bardziej przyjazne. Dodatkowo wnioskuję o extender zasypu aby za jednym razem można było dać powiedzmy 5kg słodu a nie tylko 2,5. Wiadomo, że są zasypy na większą ilość ziarna, ale jak ktoś już kupił mniejszy zasyp to taki 'extender' był by na prawdę idealny. Patryk, pomyśl o czymś takim. Ja na pewno jestem czymś takim zainteresowany a czytając ten wątek i i kilka innych osób też. Poza tym praca z nim to sama przyjemność.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.