Jump to content

Mis__Koralgol

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  1
 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

365 profile views
 1. Już i tak za późno. Zlałem na cichą na 3 tygodnie i zobaczę. Przy zlewaniu trochę napowietrzyło się.
 2. Od 18 grudnia. Będzie jeszcze stało 3 tyg na cichej płatkami.
 3. RIS 29 blg zjechał mi do 10 BLG na WLP001 california ale, jak go smakowałem to ma solidną goryczkę która kontruje słodkość. Zlałem to na cichą i myślę czy to nie zbyt płytkie odfermentowanie i czy nie potraktować tego bayanusami? Jak myślicie?
 4. WLP001 gęstwa 3 zbiór. Zastanawia mnie czy nie będzie z tego popiołu.
 5. Podejmuję się zrobić długo oczekiwanego risa, pytanie do bardziej doświadczonych o sam skład czy nie będzie za bardzo popieliste. Z tego względu że moja wydajność przy piwach ciemnych jest w okolicach 60% jest dużo słodów. Przy tej wydajności wychodzi 35 blg. Pilzneński 8 kg Pszeniczny 2 kg Whisky 2 kg Monachijski 2 kg Special B 0.5 kg Biscuit malt 0.4 kg Kawowy Castle malting 0.4kg 250 Carafa special 3 0.5 kg Czekoladowy fawcett 0.4 kg 900EBC Extra black 0.3kg 1400 EBC Zacieranie jednotemperaturowo 64-65st dwuraźnie.
 6. Cześć wam. Mam problem z ustawieniem garnka w wersji mobilnej. 1. Przy jednych jest napisane BIAB a przy drugich Extract, nie wiem o co z tym kaman. 2.Mash tun volume to objętość samego ziarna? 3.batch Volume to objętość całej brzeczki na raz do gotowania? Może mi ktoś pomóc to ogarnąć? BS2.https://zapodaj.net/bbbb31637fb4b.png.html
 7. Zakupiłem metalowe fałszywe dno, ze strony której kolega podlinkował. Tylko teraz się zastanawiam co zrobić przy większym zasypie żeby się zmieściło ziarno.
 8. Chyba się pokuszę o to metalowe z tego sklepu.
 9. Używałeś tego fałszywego dna z ikei może?
 10. Poszkuję fałszywego dna do fermentora z BA.
 11. Kolegę u góry zrozumiałem jakby coś było nie tak.Chce coś zrobić pierwszy raz, Co Ty o tym sądzisz?Może dodać palony słód do tego jeszcze?
 12. Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Planuje uwarzyć swoją pierwszą warkę i chcę od razu zacierać stouta. Zależy mi na tym aby miał dużo nut czekoladowych, karmelowych i paloności. Dobrze żeby był delikatny w smaku i chciałbym uzyskać bujną drobną pianę cos jak w piwie murphy's Wymyśliłem więc coś takiego : Pilzneński 4kg Monachijski 1kg Strzegom czekoladowy 300g Strzegom Bursztynowy 300g Strzegom karmelowy 300g chmiele: Marynka 40g Lubelski 40g Drożdże s-04 Zacieranie 60min 66st 10min 72st Słody ciemne na ostatnie 10 min Moje pytanie jest tutaj do bardziej doświa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.