Jump to content

plonk

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

About plonk

 • Birthday 12/28/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  π2a
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  46
 • Miasto
  Pisarzowice

Kontakt

 • Imię
  Piotr
 1. Dzięki za recenzje piwek:) Pierwsza sprawa - cofee milk stouta mojego możesz wylać. Eksperymentalny dodatek sporej ilości łuski kakaowej i ogromnych ilości laktozy dał efekt odwrotny do zamierzonego. Piwo dosłownie powala smakiem i aromatem. Po raz kolejny okazuje się, że w życiu najważniejszy jest umiar. Co do żelazistości- obstawiam że to od kapsla. Kiedyś miałem w zwyczaju dodawanie kilku kapsli więcej do wrzątku na wypadek "niedokapslowania". Potem mokre kapsle lądowały z powrotem w worku z kapslami i delikatnie rdzewialy pod uszczelką. Problem minął wraz ze zmianą kapslownicy na s
 2. To nie jest nic dobrego. Miałem taki przypadek w ekstrakcie stojącym pół roku w ciepluchnym pomieszczeniu (efekt słuchania jutjubera na K - że niby się nic nie stanie, bo zbyt dużego blg nic nie ruszy). Powstała piana, ekstrakt (ciemny Bruntal) dodałem na 15 minut do gotowana. Po dwóch miesiącach musiałem wylać 25 litrów dubbla - był pięknym przykładem infekcji bakteryjnej.
 3. Wg mnie takie IBU jest w stanie skontrować dość dużą słodycz, ale słodycz to pojęcie względne Piwo może być zbyt karmelowe i za bardzo goryczkowe jednocześnie. Trąd syfilisu nie wyklucza.
 4. Bardzo skromne chmielenie to jedno. Z tym chmieleniem na aromat to już przesadziłeś Po drugie - z 4 kg słodu przy zadanej objętości wyjdzie wyższy ekstrakt niż zakładasz.
 5. Zrobił ktoś wczoraj może listę piw w magicznej skrzyneczki? Zostawiłem: 2x cofee milk stout 1x imperialna ipa 1x polish smoked ale Pobrałem: Wspomnienie lata, american wheat - browar Dwa Szwagry Stout - browar hophop Red Axe - browar hophop (słitaśne wrzosowo-fiołkowe kapsle) Rye weizen - rebel house brewery. Zaległa recenzja Przedmiotem hejtu był Summer Ale od vpatyka. Zapach: Słodki, chmielowy, chyba delikatnie utlenione. Piana: Biała, średnie i drobne pęcherzyki. Barwa: Złota, piwo mętne Smak: Lekka kwasowość, pełne, bardzo dobrze zbilansowana, średnio intens
 6. Witam No to zapraszamy na spotkania piwowarów domowych do Środka. Pierwszy wtorek miesiąca. Właśnie jedno przegapiłeś i żałuj:)
 7. Oni nie będą mieli oporów przed wypiciem 10 butelek na głowę. Wtedy dopiero zaczną się salta;-)
 8. Tak to jest jak się pisze przy rozlewie:)
 9. Tak to jest jak się pisze przy rozlewie:)
 10. Zanim zadasz drożdże sprawdź blg. Z tą temperaturą fermentacji to zaszalałeś.
 11. Popyt na koszulki "bazarowe" i tak będzie podobny do popytu na podobnej jakości gadżety piwne, pomniejszony o skalę reklamy, a właściwie jej niską dostępności dla odbiorcy "mainstreamu".Łatwiej będzie uderzyć w sektor craftu/piwowarstwa domowego, popyt wcale nie będzie taki mały - pewnie z 95% piwowarów domowych rozbija się na raptem dwóch forach internetowych, a konkurencja dużo niższa. dobrej jakości piwnego t-shirta sam chętnie bym zakupił. Niezależnie od podjętej przez Ciebie decyzji - życzę powodzenia w budowaniu polskiego kapitalizmu:)
 12. Poczekaj:) Jaka była temperatura brzeczki podczas zadawania drożdży? Jakie blg?
 13. Tą carafę można odpuścić. 100 ibu to z tego nie będzie. Prywatnie zalecam dowalenie chmielu na smak i aromat.
 14. A mi jak na złość dwa na trzy startery w tym roku nie chciały ruszyć. Pierwszy starter - na dubbla wystartował bez problemu po ok 10-12 godzinach w 18 stopniach. Pozostałe dwa po dwóch dniach na mieszadle ani drgneły. Ostatecznie nic strasznego się nie stało - miało być tripel ipa, skorygowałem recepturę o 120 gram chmielu i wyszły pyszne imperialne aipy:) Miał ktoś podobne problemy? Drożdże z jednego sklepu, chyba jedyne takie przypadki jakie miałem z fm.
 15. A granulat nie jest naturalny?Szyszki też są powszechnie dostępne.(edit:generalnie szyszki, nie ten konkretny). To tak jak z kawą liofilizowaną, niby ok, ale jednak co innego niż ziarnista.I chodziło mi o ten konkretny chmiel w szyszkach. Nie wiem czy aromat to predyspozycje rośliny, czy może wynik pracy technologów. Pomiędzy kawą liofilzowaną a zmieloną na pył szyszką jest zauważalna różnica.Lardż korporejszyns nie mają nic innego do roboty, tylko nasączają granulat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.