-
Posts
103 -
Joined
-
Last visited
giusto's Achievements
-
A nie lepiej kranikiem, bo zawsze zlewałem kranikiem z wiadra, tylko że przypadek z nieopadniętymi drożdżami mam po raz pierwszy.
-
Właśnie us-05, czyli mam przelewać na cichą?
-
Tak jak w temacie, na powierzchni piwka po 13 dniach burzliwej pływa jeszcze gruby kożuch drożdży. Nie wiem czy mimo to przelewać na cichą bo coś mi się wydaje że on nie opadnie. Zazwyczaj po 7 dniach przelewałem na cichą a tu taki zonk.
-
Dzięki za wsparcie, pozdrawiam.
-
Jasne że pyszne, tylko czy można go podciągnąć pod jakiś styl, bo chciałem w beertoolsie sprawdzić jeszcze ile go nachmielić i nagazować.
-
Pod jaki styl to piwo będzie można podciągnąć?
-
Witajcie, chcę zapytać czy gęstwa 7 miesięczna z drożdży WB 06 nadaje się jeszcze do użycia, drożdże oczywiście ruszyły wyjęte z lodówki, tylko czy po takim czasie nie zmutowały?, czy nie będzie jakiś dziwnych smaków, pachną normalnie, robię właśnie piwko z resztek słodów, i wychodzi na to że muszę coś w stylu pszenicznego zrobić. Skład: pilzneński 1250g, monachijski, 1520g, pszeniczny 1500g, karapils 300g, zakwaszający 50g, caramunich I 300g, mam gęstwę świeżą z drożdży us 04, suche us 05, i gęstwę wb 06 ale w wieku 7 miesięcy, doradźcie jakich użyć.
-
Potrzebuję namiary na reduktor co2 do kega, nie spawalniczy.
-
warka #17# pilzneński 4500g karmelowy 350g pszeniczny 300g melanoidowy 300g przerwy: 55°C - 10` 62°C - 30` 72°C - 45` wyszło 23l 12°Blg 15-05-2010 zabutelkowane z 200g glukozy
-
Nie chciałbym się czepiać' date=' ale to jest Polskie Ale a nie Koelsch Brakuje zasypu pszenicznego i odpowiednich drożdży (z suchych może S-33).[/quote'] Według beertools mieści się w gatunku koelsch, tylko drożdże nie ś typowe dla keolscha. Ale jak zwał tak zwał dobre piw:D:beer:ko
-
Ja bym specjalnie się nie przejmował, kurzem. W końcu i tak zostanie wyłapany podczas filtracji. Ale jednak ta świadomość że w piwie pływa błotko nie do końca mi odpowiada, spróbuje przepłukać przed śrutowaniem i zobaczę jak się będzie dobrze śrutować to będę tak robił, jeśli będą problemy to jakoś spróbuję odwiać na balkonie co się da a resztę brudu liczyć że przy filtracji usunę.
-
Owies dostałem po rodzinie, ale przy przesypywaniu go trochę się kurzyło, dlatego myślę go przepłukać przed ześrutowaniem tak jak radził bielok.
-
Możesz go zaraz przed śrutowaniem i warzeniem przepłukać szybko wodą. A najlepiej zdobyć owies 'dmuchany' - wstępnie oczyszczony przez rolnika. Jeszcze jedna rzecz - śrutowany owies, objętościowo zajmuje dużo więcej miejsca niż jęczmień. A czy do piw w których występują płatki owsiane w recepturach mogę zastępować je owsem o tej samej wadze co waga płatków, ewentualnie w jakich proporcjach dodawać?
-
Czytałem te dwa tematy, ale w nich nie ma odpowiedzi na moje pytania.
-
Chodzi mi o to że taki owies jest zanieczyszczony kurzem i jakimiś resztkami słomy, czy trzeba go wypłukać i wysuszyć przed ześrutowaniem?