Jump to content

pigmej

Members
 • Posts

  51
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pigmej

 1. Zakres temperatury takiego startera to 30 - 38°C
 2. W Piwoarze nr 34 jest artykuł "Pięćdziesiąt i pięć stopni Ballinga w pięciu aktach"
 3. Jaki antybiotyk zastosujesz? Czy wiesz jakimi bakteriami jest zakażony starter? Czy chcesz dodać antybiotyk żeby starter był "bakteriostatyczny"?
 4. Po przeczytaniu tego artykułu łatwiej podejmiesz decyzję. http://www.beerfreak.pl/infekcje-piwa-czyli-mityczny-tlenowiec/
 5. Może błąd pomiaru? Zdarz się że w spławiku opadnie skala z podziałką.
 6. https://projektcydr.pl/?p=2039
 7. http://blog.homebrewing.pl/kleikowanie-czyli-nie-taki-diabel-straszny/
 8. Nie jest to dobre rozwiązanie.
 9. Podniesienie temp. do 35°C może pomóc.http://www.beerfreak.pl/warzenie-piw-kwasnych-lactobacillus/
 10. Kalkulator mówi 2.4 vol przy 20 °C . To chyba nie tak dużo.
 11. Będzie ok. Ja też pierwszą warkę spiłem miesiąc od butelkowania. Jak zacznie się wypieniać z butelki to zaproś kolegów na degustację. Na forum jest sporo. Poczytaj o fermentacji i temp. na początek wystarczy. Powodzenia.
 12. Zapomniałeś dodać temp. fermentacji. Uprzedzę, temperatura otoczenia to nie to samo co fermentacji. Wiem że trudno wymagać cierpliwości przy pierwszej warce ale dodatkowy tydzień cichej by Cię nie zbawił.
 13. Malinowy zrobił taki sterownik.
 14. To jest blend. Saccharomyces, dziki, lakto, pediococcus. Dlatego ten osad. Co do gęstwy nikt nie powie Ci co znajdzie się w jej składzie (co przeżyło i w jakiej ilości )
 15. https://www.youtube.com/user/PLtumek/videos
 16. Może jak wypełnisz swój profil i wpiszesz miasto gdzie mieszkasz, to znajdzie się piwowar w twojej okolicy i pomoże na początku. Przy pierwszej warce ważne jest: * higiena po schłodzeniu brzęczki, przy zadawaniu drożdży, fermentacji, butelkowaniu * zmierzenie ekstraktu przed fermentacją * niezwracanie uwagi czy rurka bulka czy nie * cierpliwość. Fermentacja potrzebuje czasu. Wszystko przyjdzie z czasem. Po prostu warz.
 17. Jest to wierutna bzdura.
 18. Myślę że 24 h to mało bez mieszadła. Polecam 48 h przy wysokim reżimie sanitarnym.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.