Jump to content

pigmej

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pigmej

 1. http://blog.homebrewing.pl/kleikowanie-czyli-nie-taki-diabel-straszny/
 2. Nie jest to dobre rozwiązanie.
 3. Podniesienie temp. do 35°C może pomóc.http://www.beerfreak.pl/warzenie-piw-kwasnych-lactobacillus/
 4. Kalkulator mówi 2.4 vol przy 20 °C . To chyba nie tak dużo.
 5. Będzie ok. Ja też pierwszą warkę spiłem miesiąc od butelkowania. Jak zacznie się wypieniać z butelki to zaproś kolegów na degustację. Na forum jest sporo. Poczytaj o fermentacji i temp. na początek wystarczy. Powodzenia.
 6. Zapomniałeś dodać temp. fermentacji. Uprzedzę, temperatura otoczenia to nie to samo co fermentacji. Wiem że trudno wymagać cierpliwości przy pierwszej warce ale dodatkowy tydzień cichej by Cię nie zbawił.
 7. Malinowy zrobił taki sterownik.
 8. To jest blend. Saccharomyces, dziki, lakto, pediococcus. Dlatego ten osad. Co do gęstwy nikt nie powie Ci co znajdzie się w jej składzie (co przeżyło i w jakiej ilości )
 9. https://www.youtube.com/user/PLtumek/videos
 10. Może jak wypełnisz swój profil i wpiszesz miasto gdzie mieszkasz, to znajdzie się piwowar w twojej okolicy i pomoże na początku. Przy pierwszej warce ważne jest: * higiena po schłodzeniu brzęczki, przy zadawaniu drożdży, fermentacji, butelkowaniu * zmierzenie ekstraktu przed fermentacją * niezwracanie uwagi czy rurka bulka czy nie * cierpliwość. Fermentacja potrzebuje czasu. Wszystko przyjdzie z czasem. Po prostu warz.
 11. Jest to wierutna bzdura.
 12. Myślę że 24 h to mało bez mieszadła. Polecam 48 h przy wysokim reżimie sanitarnym.
 13. Ok. Tylko koniecznie zrób 1l starter na 48h przed warzeniem. Odpowiedzi można udzielić tylko na podstawie pomiarów Blg.
 14. https://www.wiki.piwo.org/Imperial_IPA . Myślę że ważniejsza jest świeża gęstwa i kontrola temperatury fermentacji. Dasz sam słód Pale ale i będzie ok.
 15. "Nic" się nie stanie. Chyba że jest to imperialny stout 26 Blg ☺️
 16. Polecam przeczytać o NaOH - soda kaustyczna. https://www.piwo.org/forums/topic/14975-mycie-i-dezynfekcja-najpopularniejsze-%C5%9Brodki-chemiczne-u%C5%BCywane-w-piwowarstwie/ Tak umyte butelki nie powinny sprawiać problemów.
 17. Na początku stosuj sprawdzone receptury lub programy do warzenia np. Beersmith
 18. Na wlp 630 nie warzyłem ale tu masz dużo potrzebnych wiadomości odnośnie piw kwaśnych http://www.beerfreak.pl/warzenie-piw-kwasnych-lactobacillus/
 19. http://www.beerfreak.pl/infekcje-piwa-czyli-mityczny-tlenowiec/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.