Jump to content

Karp

Members
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

About Karp

 • Birthday 05/30/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Batcave Brewery
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  11
 • Miasto
  Głogów / Leszno

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

287 profile views
 1. Karp

  Karp

 2. W każdym poradniku czytam, że najlepiej jest wysiewać chili w lutym, najpóźniej marcu. A co stanie się, jeśli zrobiłbym to teraz?
 3. W sobotę zabutelkowałem RIS-a fermentowanego tymi drożdżami. Zjadły piwo z 27 do 8 BLG, z czego do 10 zjadły ekspresowo w ciągu ok. 2 tygodni, potem tylko dojadały resztki. Łącznie trzymałem piwo w fermentorze 8 tygodni. Fermentowałem w pomieszczeniu o temperaturze ok. 14 C, po sprawdzeniu jak smakuje piwo przed rozlewem mogę powiedzieć tyle, że dały bardzo neutralny profil smakowo-zapachowy. Po zakończeniu roboty osiadły na dnie fermentora, tworząc zbitą masę - po zlaniu piwa zwarty osad ledwo się poruszał nawet przy mocnym przechylaniu fermentora. Aha - zadawałem je jako uwodnione sucharki, jedna paczka na 18,5 litrów piwa.
 4. Z drugiej strony mam też RIS-a, który zszedł z 27 do 8. Jest jakaś metoda przeliczania ekstraktu dla spławika tak, jak w przypadku refraktometru? I jaka będzie najlepsza metoda sprawdzania BLG? W tej chwili wnioskuję, że użycie refraktometru i skorzystanie z wzoru korekty?
 5. Pytanie jak w temacie - czy mój tripel miał prawo tak odfermentować? Zasyp: 5 kg pilzneński Strzegom 0,5 kg monachijski I Strzegom 0,1 kg carapils 1 kg cukier biały Zacierałem przez godzinę w temperaturze ok. 64C, fermentowałem drożdżami MJ M31 Belgian Tripel. Zeszło z 18,5 do ok. 0,5 BLG w ciągu niecałych 4 tygodni; w smaku (jeszcze nie butelkowałem) piwo nie sprawia wrażenia zainfekowanego itd. - jest nawet lekko słodkie i zgodnie ze stylem przyprawowe. Niepokoi mnie tylko tak mocne odfermentowanie, wg informacji producenta powinno ono wynosić 82-88%, czyli teoretycznie BLG powinno zejść max do 2. Mógł mieć na to wpływ 15% udział cukru?
 6. W drożdżach lagerowych to chyba nic szokującego, że potrzeba 2 saszetek?
 7. Opis producenta: A top-fermenting ale strain suitable for many types of ales of all strengths. Ferments with a neutral yeast aroma to ensure the full character of the malts and hops are prominent in each beer. Suitable for IPA's, Porters, Russian Imperial Stouts and more. Attenuation: High Flocculation: Very High Usage Directions: Sprinkle directly on up to 23 L (6 US Gal) of wort. For best results, ferment at 16-22 degrees C (61-72 degrees F). Po polsku: Szczep drożdży górnej fermentacji polecany szczególnie do piw o wysokiej gęstości brzeczki takich jak IPA, Porter, Russian Imperial Stout, Imperial IPA. Produkują piwa dość wytrrawne z zachowaniem wyraźnego profil słodu i chmielu. Delikatny estrowy charakter. Cechy produktu: Zastosowanie surowca: Piwa górnej fermentacji; IPA, Porter, RIS Temperatura fermentacji: 16-22°C Kłaczkowanie i osiadanie: wysokie Odfermentowanie: 77-82% Dozowanie: saszetka na ok 20L Czy ktoś już miał z nimi do czynienia? Ostatnio pojawiły się w ofercie kilku sklepów, na forum nie ma o nich za wiele informacji. Osobiście fementuję na nich w tej chwili RISa, którego w ciągu pierwszych 2 tygodni zjadły z 27 do 10 BLG (18,5 litra, 1 saszetka) i jedzą dalej. Szerzej będę mógł się wypowiedzieć, gdy piwo będzie gotowe.
 8. Ty myślisz, że on sam sobie ogarnia ten fanpage?
 9. Jako że Lemmy preferował przez większość swego życia Jacka z colą, proponowałbym raczej piwo idące w tę stronę. coś w stylu Peated Fortuna Czarne
 10. Jeśli piwo jest dobre, ale ucieka z butelki, to potrzymaj je w jak najzimniejszym miejscu. Miałem taki problem z jednym, wystarczył dzień w lodówce, by się tego pozbyć.
 11. Ja bym powiedział, że jesteś w świetnej sytuacji Warzysz piwo, po miesiącu na 100% każde piwo poniżej, powiedzmy, 20 BLG będzie dofermentowane - więc butelkujesz, czekasz ten cały miesiąc + kolejny w robocie, wracasz i możesz pić A w międzyczasie warzysz kolejne.
 12. Czy browar w Annopolu będzie podczas tegorocznego CBC już działać?
 13. La Trappe Bockbier jako przykład koźlaka moim zdaniem jest nietrafione, bo stosowane są w nim drożdże górnej fermentacji.
 14. Gdzie co jak? Nie widzę pytania o najlepsze płatki tylko o sposób ich przygotowania... Nie rób z ludzi durni. Chyba muszę zacząć czytać posty ze 3 razy przed wysłaniem... Niemniej tego właśnie mój post MIAŁ dotyczyć: dodawania płatków do lambika. Mam nadzieję, że teraz jest to jasne. Wyedytowałem pierwszy i proszę o usunięcie reszty.
 15. Pytanie dotyczy tego, jakie płatki będą najlepsze do lambika. Stąd znalazło się w tym wątku. Niemniej dzięki za linki
×
×
 • Create New...