Skocz do zawartości

kudlatyco2

Members
 • Zawartość

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Słoneczny
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  23
 • Miasto
  Bielsko-Biała

Ostatnie wizyty

677 wyświetleń profilu
 1. kudlatyco2

  Citra

  Wali cebulą, racja. Do 70 litrów czerwonego ale dodałem zaledwie 30 gram i cebuli mi cały smak.
 2. kudlatyco2

  Czy miód może się zepsuć?

  Miód się nie scukrza, on się się jedynie może skrystalizować. ok, krystalizuje, potocznie się mówi, że się scukrza, ale sam w sobie się nie psuje, chyba że jast czymś zakażony albo pozyskany z niedomkniętych plastrów
 3. kudlatyco2

  Czy miód może się zepsuć?

  Miód się nie starzeje a co najwyżej scukrzy. Miód pszczeli wyciągnęli kiedyś z piramid, miał kilka tysięcy lat i podobno był całkiem dobry. Pianka tworzy się przy zlewaniu i czasem utrzymuje dość długo. Spróbuj smaku, jak nie jest ewidentnie kwaśny, to na 100% jest w pełni zdatny do spożycia.
 4. kudlatyco2

  Pale Ale - warka 2

  Zacieranie, filtrowanie, warzenie i chłodzenie mojej drugiej warki, jaką jest Pale Ale
 5. kudlatyco2

  zdjecie0003

  Pianę można kroić piwo ma 16°Blg i po nagazowaniu i schłodzeniu w kega, podczas wyszynku płynie kranem gęsta piana, trzeba długo poczekać aż opadnie i spod piany wyłoni się trunek.
 6. kudlatyco2

  koźlak majowy

 7. kudlatyco2

  Piwny depozyt - Bielsko-Biała - ŚRODEK ul. 1 Maja 1

  Ciekawa akcja. Chętnie podzielę się moimi wyrobami, mam ich trochę w zanadrzu. Czy ta ul. Pierwszego Aaja 1 to knajpa pod Teatrem? Jestem z Bielska-Białej, ale nie kojarzę?
 8. kudlatyco2

  piwo

 9. kudlatyco2

  Nowa instalacja

  Niezły jesteś, ja w sraczu butelki myję, ale nie pomyślałem, żeby browar umocować
 10. Ja wszystko robię ręcznie, począwszy od projektowania etykiet, drukowania na atramentówce, wycinania i naklejania. Pewnie gdybym miał 10 000 butelek okleić, to kupił bym maszynkę, która to robi. Stówkę można ręcznie, w piwnicy, przy okazji z przyjemnością sącząc butelkę ze starszego urobku
 11. A czy nie można po prostu kupić banderol na sprzedawane butelki, nakleić jej na kapsle i na szyjki podobnie, jak jest na winie, czy gorzałce i sprawy nie komplikować? Nie, bo za mało urzędasów będzie miało coś do powiedzenia. A może coś się zmieniło?
 12. kudlatyco2

  Wymiennik płytowy jaki kupić ?

  A jak zamierzacie utrzyamć je w czystości? W takim wymienniku jest duża ilość zakamarków, do których podczas przepływu wnika brzeczka. Ja mam spiralę z karbowanej rury kwasoodpornej do solarów i powiem szczerze, że samo płukanie po chłodzeniu nie wystarcza.
 13. kudlatyco2

  Browar Słoneczny

  Browar Słoneczny
 14. kudlatyco2

  słody

  Około 60 litrów w sumie wyszło z tego zasypu. Trochę ponad 50 litrów było warki właściwej 14blg i chyba 12 litrów cienkusza, który okazał się całkiem przyzwoitym jasnym pszeniczniakiem, tylko trochę ostrzejszym w smaku, niż klasyczny weizen 12blg.
 15. kudlatyco2

  Pszeniczne Jasne

×