Jump to content

kudlatyco2

Members
 • Posts

  70
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Słoneczny
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  23
 • Miasto
  Bielsko-Biała

Recent Profile Visitors

1497 profile views

kudlatyco2's Achievements

 1. Wali cebulą, racja. Do 70 litrów czerwonego ale dodałem zaledwie 30 gram i cebuli mi cały smak.
 2. Miód się nie scukrza, on się się jedynie może skrystalizować. ok, krystalizuje, potocznie się mówi, że się scukrza, ale sam w sobie się nie psuje, chyba że jast czymś zakażony albo pozyskany z niedomkniętych plastrów
 3. Miód się nie starzeje a co najwyżej scukrzy. Miód pszczeli wyciągnęli kiedyś z piramid, miał kilka tysięcy lat i podobno był całkiem dobry. Pianka tworzy się przy zlewaniu i czasem utrzymuje dość długo. Spróbuj smaku, jak nie jest ewidentnie kwaśny, to na 100% jest w pełni zdatny do spożycia.
 4. Zacieranie, filtrowanie, warzenie i chłodzenie mojej drugiej warki, jaką jest Pale Ale
 5. Ciekawa akcja. Chętnie podzielę się moimi wyrobami, mam ich trochę w zanadrzu. Czy ta ul. Pierwszego Aaja 1 to knajpa pod Teatrem? Jestem z Bielska-Białej, ale nie kojarzę?
 6. Ja wszystko robię ręcznie, począwszy od projektowania etykiet, drukowania na atramentówce, wycinania i naklejania. Pewnie gdybym miał 10 000 butelek okleić, to kupił bym maszynkę, która to robi. Stówkę można ręcznie, w piwnicy, przy okazji z przyjemnością sącząc butelkę ze starszego urobku
 7. A czy nie można po prostu kupić banderol na sprzedawane butelki, nakleić jej na kapsle i na szyjki podobnie, jak jest na winie, czy gorzałce i sprawy nie komplikować? Nie, bo za mało urzędasów będzie miało coś do powiedzenia. A może coś się zmieniło?
 8. A jak zamierzacie utrzyamć je w czystości? W takim wymienniku jest duża ilość zakamarków, do których podczas przepływu wnika brzeczka. Ja mam spiralę z karbowanej rury kwasoodpornej do solarów i powiem szczerze, że samo płukanie po chłodzeniu nie wystarcza.
 9. Matko Bosko czestochosko ! Kupiłem samochód, żem wsiad, nadusił gaz, jade! Co dalej! No nie wiem, czy już koniec fermentacji, czy jeszcze poczekać kilka dni? Jak tak szybko przefermentowało, to jestem w szoku! Wino wiem jak robić bo sporo robiłem i raz tylko wisniowe mi tak krótko fermentowało drożdże rurką na sufit poszły i po 5 dniach cisza. Z piwem nie mam jeszcze doświadczenia, temu pytam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.