Jump to content

czara6

Members
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by czara6

 1. Nie będzie się przypalać z zanurzeniową? Jaką grzałkę polecasz?
 2. No to sprawdzi się ten sterownik PAMELa do lidlowskiego (z grzałką tą która w nim jest) czy nie. Jestem zielony w temacie i chciałbym mieć pewność że to będzie działać tak jak trzeba. A może znacie jakiś prostszy, tańszy (obudowę sam sobie mogę zrobić)?. Ogólnie chciałbym uniknąć kupowania nowej grzałki.
 3. Ja też mam to samo w swoim koelschu, dziesiąty dzień na cichej w temp 21.
 4. Koleś z aukcji mi odpisał i twierdzi że nie jest do końca pewny ale grubość ścianek to chyba 1mm.
 5. No właśnie, chciałbym wiedzieć co sądzicie o tych beczkach z KO z aukcji wskazanej przez Belzebuba. Chodzi mi o zastosowanie do zacierania/chmielenia??
 6. Witam nowego forumowicza
 7. Sorki że wcześniej nie odpisałem ale mi też sobota nie pasuje bo jak pisałem tylko 14 maja wchodził w grę. Poza tym i tak mi nawet 14 maj odpadł bo rodzina do mnie przyjeżdża. Wykreśl mnie z listy Jimmy.
 8. Niedaleko Degustatorni jest Brovarnia (browar restauracyjny) może by tam? Mi pasuje 14 maj.
 9. czara6

  Pozdrav

  Witam nowego forumowicza. ps. Jejski mi też się + należy, w poniedziałek był mój pierwszy raz... z zacieraniem
 10. Fermentacja zaczęła się po 30 godzinach a po dwóch dniach jest biała piana o grubości 1 cm na całej rozpiętości fermentatora.
 11. tu jest tańszy 9,99 zł z promocją kup trzy a czwarta gratis. http://allegro.pl/item961380531_chmiel_rozne_odmiany_najnizsza_cena.html
 12. °Blg zawsze mierze w 20-21 °C. Następnym razem spróbuje zacierać z przerwami - będę miał porównanie do tej warki.
 13. czara6

  czołem

  Witaj na forum.
 14. mało mi tego wyszło bo tylko 17,5 L 10°Blg
 15. Mam tylko safale us-05 a tamte płynne zadałem po 7 godzinach i paczka była spuchnięta tak około 40 %. Na temat tej warki pisze w tym wątku http://www.piwo.org/forum/t2831-Czary-browarek.html
 16. to będę miał nauczkę na przyszłość
 17. Zadałem te drożdże, najwyżej jak nie ruszą do jutra to zadam inne. dzięki za podpowiedź.
 18. Po pierwszych dwóch brewkitach Coopersa przyszła pora na zacieranie. Starałem się aby wyszedł Hefe-weizen: 2,5 kg słód pszeniczny jasny weyermann 1,5 kg słód pilzneński jasny weyermann Zacieranie 90 min w 67°C Wysładzanie zajęło mi 45 min i uzyskałem w sumie 20L 10 °Blg - kiepska wydajność chyba Chmielenie 75 min 40g lubelskiego 3,8 % pozostało 17,5 L 10°Blg - Mało 1,5 godziny chłodzenia w wannie zadanie drożdży Wyeast 3056 w temp. 26 °C Tu mam obawy że może nic w tego nie wyjść, nie miałem czasu zrobić starteru (spontanicznie okazało się że będę miał trochę czasu) torebka była tylko jakieś 40 % spuchnięta (po 7 godzinach od rozgniecenia pożywki). Mam w zapasie drożdże safale us05 jeśli fermentacja nie ruszy to nimi się poratuje.
 19. Jeśli paczka nie będzie skoksowana na maksa to fermentacja nie ruszy czy porostu dłużej trzeba będzie na nią czekać?
 20. Mam drożdże płynne Wyeast 3056. Czy mogę je zadać bez robienia startera czyli np. po 5 godzinach od rozgniecenia pożywki? ps. paczka trochę już spęczniała.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.