Jump to content

Ozzi

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

About Ozzi

 • Birthday 08/01/1989

Piwowarstwo

 • Miasto
  Katowice

Recent Profile Visitors

323 profile views
 1. Ozzi

  Ozzi

 2. ja zastawiam miejsce w szyjce na co2, i tak powinno się robić. Nie slyszałem jeszcze o pozostawieniu za dużej wolnej przestrzeni
 3. . Jako że jest to Lager ,temperatura podczas fermentacji , powinna oscylować w granicach 5-11 °C . Wieko najlepiej zamknąć szczelnie, gaz będą uchodzić rurką fermentacyjną.
 4. jakie drożdże zostały użyte? Dobrze zrobiłeś z przeniesieniem pojemnika do miejsca gdzie jest niższa temperatura [ podczas fermentacji zachodzi reakcja egzotermiczna podczas której wzrośnie ci temperatura o parę stopni,dlatego lepiej trzymać w chłodniejszym miejscu]. Najlepiej sprawdź blg , będziesz wiedzieć czy coś ci już przefermentowało.
 5. jakie słody w tych 5,5 kg? ile jednostek EBC pokazał ci program?
 6. na forum znalazłem kilka receptur które może ci pomogą: http://www.piwo.org/topic/8936-dunkel-lager-jak/ lub: http://www.wiki.piwo.org/Bohemskie_Ciemne,_Jacek_Michna_(szop007) Jeśli uwarzysz w domu to cię to taniej wyjdzie, plus do tego satysfakcja że zrobiłeś je sam.
 7. W google maps wpisz sobie, Porcelana Śląska . Z centrum Kato 10 min samochodem [4,5k km] lub KzkGop linia 940 [kierunek Katowice Uniwerytecka Altus], przystanek: Porcelana Śląska Park.
 8. Ja swoje piwo zostawiłem w piwnicy 18-21 C i nic mu nie było. Na cichą wziąłem je do mieszkania aby je przelać i z powrotem do piwnicy. Burzliwą kolejnej warki znów przeprowadzew piwnicy, przykryłem jedynie szmatka żeby fermentor zbytnio się nie zakurzył ;p Obyło się bez rurki.
 9. zależy w jakich warunkach i temperaturze je trzymasz, ostatnie dni były bardzo gorące ale jak już wcześniej zauważono , zakażenia także nie można wykluczyć. Z czasem drożdże ulegają autolizie, ale to nie po 2 miesiącach tylko wielu więcej. ["Autoliza - oficjalnie zapach przypalonego mleka, ale jakoś bardziej akuratny jest aromat pieczonego ziemniaka z ogniska" ]
 10. udało mi się zejść do 5 blg po 10 dniach burzliwej i więcej nie da rady, nie wiem co teraz, zlałem na cichą na 10 kolejnych dni i moze cos jeszcze przerobią drożdże przez ten czas
 11. nie mam taboretu gazowego tylko zwykłą kuchenkę gazową nie musi być bardzo wytrawne, zależy mi jedynie na profilu bananowo-goździkowym które według niektórych opini, osób z naszego forum, wychodzi według takiego profilu, tak więc chyba zaryzykuje Edit: Chodzi mi o drożdże rzecz jasna
 12. mam zamiar zrobić je według stworzonej przez siebie receptury [tak aby wyraźne były banany / goździki] : ześrutowane słody: Słód pszeniczny jasny 3-5 EBC Weyermann - 3,5kg Słód pilzneński jasny 3-5 EBC Weyermann - 1,5kg drożdże: MauriBrew WEISS - Y1433 [opis] chmiel: Mount Hood 50 g [ 30g na 50min /20 g na 15min] a.d Jeszcze nie zdecydowałem czy napewno będzie to ten chmiel aczkolwiek nie jest to takieważne przy tym stylu Zacieranie - 45°C - 10 min - 50°C - 15 min - 63°C - 30 min - 73°C - 40 min -78 i filtracja Fermentacja:
 13. tak, długie chłodzenie może wpłynąć na pojawienie się negatywnych/niechcianych cech w piwie.
 14. dla tych którzy jeszcze nie widzieli, cała prawda na temat piwa z helem :
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.