Jump to content

13Robert

Members
 • Posts

  156
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by 13Robert

 1. @Maryush Odpowiedz sobie na pytanie, po co komu kolejne folklorystyczne stowarzyszenie domowych piwoludków, które będzie funkcjonować za pieniądze koncernów? Hm? Uznaj za pewnik, że w tych koncernach za grube pieniądze pracują bardzo inteligentni ludzie, którzy zarządzanie stadłem ludzkim mają w jednym paluszku. A jeśłi jako członek takiego stowarzyszenia wymyśliłbyś coś co mogłoby zagrozić interesom tych koncernów, zostaniesz spacyfikowany przez kierownictwo stowarzyszenia i ich przydupasów. A jeśli znalazłby sie taki pośród kierownictwa stowarzyszenia (co też może się zdarzyć), to zostanie on zdjęty z funkcji i zastąpiony "właściwszym" człowiekiem. Tak to działa.
 2. @jacer Jest tu tylu mądrych i mądrzejszych, że z nimi sobie dyskutuj.
 3. Wyraziłem zaledwie swoja opinię, o pewnym mechaniźmie. Dla was jest to atak "na wszystkich i na wszystko", czyli de facto potwierdzacie moja opinię. A proszę bardzo, możecie się obrażać i tak sobie uważać, jednocześnie sami sobie wystawiając świadectwa uczciwości i cnotliwości. Ja swojego zdania nie zmieniam.
 4. Wróc na ziemie i przeczytaj stenogramy CBA z podsluchanych rozmów pomiędzy jakimś dziesieciorzędnym fajfusem od jednorękich bandytów a na przykład ówczesnym szefem Komisji Finansów (najwazniejszej komisji sejmowej) i przewodniczącym jednoczesnie największego klubu sejmowego. W mig zorientujesz się kto tam jest psem a kto panem. A co dopiero mowić o wpływach koncernów...
 5. @wsaczuk No tak.. taka ciamciaramcia... Nie dla mnie.
 6. @wena Ano własnie. Z nikąd się to nie bierze. Jesli na rynku piwowarskim rządzą koncerny to jest im na ręke to, by koszty wejścia na ich rynek były tak kolosalne, ze nie do udźwignięcia. Więc będą slono bulić politykom, by ci wymyślali nowe regulacje, zezwolenia, przydziały, koncesje, standardy. A to wszystko, jakże by inaczej, w "trosce o konsumenta i wysoką jakość produktu".
 7. Więc co jest przeszkodą' date=' bo w ogóle nie kumam twoich rozterek?[/quote'] Dla mikrobrowaru koszt wejscia na rynek.
 8. @kazik Nie chce mi się odpowiadać, bo trzeba by znowu zacząć od Adama i Ewy... Jeśli nie zrozumiałeś o co mi chodziło, to niech tak już zostanie.. Nie wszystko musimy rozumieć.
 9. @wsaczuk Takie sztuczne zawężenie to jest wielki błąd. @jacer Żadną. Bo to nie jest najwazniejsza przeszkoda.
 10. To niech wpiszą taki punkt, jako swój najważniejszy cel działania.
 11. @wena A myślisz, że 50 lat wczesniej Fordy T były składane przez roboty? A były powszechne i zmotoryzowały amerykę, gdzie USA były jedynym krajem na świecie gdzie bezrobotni po zasiłki dojeżdzali własnymi automobilami.
 12. @admiro Czasami trzeba potrząść ludżmi aż galoty im zlecą... @jacer Piwo to zupełnie insza inszość aniżeli wino, i to we wszystkim. A najbardziej w powszechności spożycia, jego wysokości (obecnie piwo to średnio blisko 1hl na głowę/rocznie), w jego uniwersalnosci produkcyjnej, mozliwości umieszczenia produkcji i sprzedazy oraz konsumpcji praktycznie w jednym miejscu. Po prostu nie ma co nawet porównywać do pracy winiarza, a szczególnie jego winnicy i samej trudnej uprawy krzewu. Jak myślisz, ilu mieszkańców mógłby obsłużyć zalegalizowany mikrobrowar domowy, który rocznie jest w stanie wyprodukować 500 hl piwa rocznie, a który przechwyciłby marne 10% spożycia piwa w danej społeczności lokalnej? A wielu już takie instalacje posiada, tyle że są sztucznie blokowani przez przepisy napisane pod duże koncerny. Przyjmując jakąś wartość czystego zysku z jednego litra, możesz też latwo obliczyć roczny zysk brutto takiego przedsięwzięcia. Myslisz, że jak na rodzinny biznes nie wystarczyłoby? Ano właśnie. A to powinien być najwazniejszy punkt statutu. I nie wpiszą tego z uwagi na to, że godziłoby to w interes koncernów-przyszłego sponsora stowarzyszenia. Opisałem ten mechanizm kilka postów wyżej. Ci cwaniacy z koncernów doskonale wiedzą, co robią i na co wykładać będą pieniądze. @wena Mną sie nie przejmuj...
 13. @jacer Już pisałem że chodzi m.in.o łatwośc legalizacji istniejacych i już pracujących mikroinstalacji. Przecież są ich już tysiące w Polsce, chodzi o to by koszty wejścia na rynek były niskie Porównanie do winiarzy jest chybione. To są dwa rożne światy. @bielok @jacki Opisałem pewne zależności. Nie mam po prostu żadnych złudzeń.
 14. Chyba po to własnie powstało stowarzyszenie piwowarów domowych, by walczyc o to, by móc zalegalizować swój mikrobrowar, prowadzić sprzedaż piwa w tymże mikroborwarze -na wynos i z konsumpcja na miejscu. I nie jako browar restauracyjny za grube pieniądze, ale jako biznes rodzinny obsługujący lokalny rynek lub osiedle. Problem największy będzie najpewniej ze samym stowarzyszeniem, które nie będzie chciało walczyć u polityków o takie prawo. Dlaczego? Ano dlatego, że to uderzyłoby w koncerny. A zapewne okaże się, że głównym sponsorem stowarzyszenia i imprez przez niego robionych są ...koncerny. I samo kierownictwo stowarzyszenia oraz ich przydupasy będą głównym hamulcowym utworzenia takiego prawa i będą tlumić takie pomysły w zarodku.
 15. Widzisz, konserwant to konserwant i jakis wpływ na smak produktu posiada, chocby sam był bezsmakowy.
 16. Wypiłem ostatnią butelkę z tych szybciej nagazowujących się i tuż po nim butelkę tych wolniej. Temperatura obu była taka sama, bo skrzynki spowrotem wróciły do jednego pomieszczenia. Wnioski mam takie: To z wolniej refermentujacych jest juz poprawnie nagazowane, piana mocna oraz jest ono lepsze w smaku. Trudno to określić, bo pomarańcza zanikła, ale jest takie bardziej okrągłe i owocowe. Chmiel również jakiś taki bardziej ułożony. Różnica widoczna od początku, utrzymała się do dzisiaj. Moim zdaniem jest to zasługa pirosiarczynu, którego przed rozlaniem pozostało w butelce kilka kropel więcej.
 17. Takie browary rzemieślnicze jak ten z filmu, nawet przy najlepszych wiatrach, będą stanowić promil z promila z ogólnej produkcji piwa.
 18. @ jacer Jesli nawet zrobi tylko tyle, że dotrze do zwykłego człowieka, że istnieje taka możliwość, to będzie już dobrze. Nie bardzo dobrze, ale dobrze. A gdy w przyszłosci upomną się o swoje piwowarzy domowi, to będzie im łatwiej... @przemo Dziękuje za dobre życzenia ale obawiam się, że nawet 10 posłów to będzie za mało, przy takim terrorze i władztwie urzędniczym. @zbyszek73 Czy jest w tym coś złego by myśleć nad tym jak złamać monopol koncernów? Niechże zwykły człowiek ma wybór legalnego napicia się autorskiego piwa z mikrobrowaru albo piwa z koncernu...
 19. To miało być do mnie? Jeśli tak, to nie masz wyczucia ironii. Szydziłem w dosyć delikatny sposób z tego, że nazewnictwo to tylko nazewnictwo. A że bimbrownictwem trudnia się wyłącznie rolnicy, to jest fakt. I nie moja to wina, że ustawa ma wyłącznie legalizować stan faktyczny..
 20. Ta.. A produkcją i sprzedażą piwa też tylko .. prowadzący działalność gospodarczą piwowarzenia. Oczywiście z zalegalizowaną instalacją.
 21. @kazik Co z tego, że aparatura do piwa jest legalna skoro, by zakupić taką na zaledwie 2hl wybicia, musisz wydać milion zlotych. Co z tego, że jest to na papierze legalne, gdy tzw. koszt wejścia na rynek jest kolosalny. Wbrew pozorom nie jestem przeciwnikiem takich instalacji, no bo jakim prawem miałbym być. Kto chce, niech je sobie kupuje i montuje. Chodzi przede wszystkim o to, by mozna było legalizować własne instalacje. By mozna było zamówić rzeczoznawcę, który za opłatą oceni czy dana instalacja spełnia wymogi bezpieczeństwa zdrowotnego, mechanicznego i elektrycznego.
 22. @kazik To jest praktycznie to samo, tylko produkt inny. Tu i tam jest jakaś instalacja. Czyż nie? Tu i tam jest akcyza i podatek VAT. Wbrew pozorom opłacanie tych podatków nie jest najwiekszą, ani tez nawet średnia przeszkodą. Tu i tam jest sprzedaż na miejscu. Dla piwa bedzie też, oprócz sprzedaży na wynos, również pub lub pijalnia piwa, jak zwał tak zwał. Tu i tam będą limity na wydajność. Ja napisałem o 1-5hl/dziennie. Nie sugeruj sie zapewnieniami polityków, że cokolwiek oni robią z dobrego serca, a nie po to, by zyskac popularność i wyborców. Chyba wiesz, że na wschodzie jest to proceder masowy? @coder Akuratnie nie głosowałem na tą partię a wręcz przeciwnie, ale samo to, że dociera to do zwykłych ludzi, że jednak można by było to robic legalnie, jest czymś dobrym. Ciemnote widać choćby po reakcjach zaawansowanych piwowarów(!) domowych na pomysł łatwej legalizacji ich mikroprodukcji. Więc co się dziwić zwykłym ludziom.
 23. Ta... W starej UE mozna i jest to zgodne z prawem, w Polsce niezgodne bedzie z tym samym prawem, a nawet z Konstytucją.
 24. Dokładnie to samo postulowałem dla piwa w wątku o filmie. Efekt: jestem głupi, kompromituje się itd itp Bez lobowanie w polityce nic się nie osiągnie, a dokładniej niczego się nie wymusi. Stowarzyszenie Piwowarów już jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.