Jump to content

chprzemo

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  chprzemo
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Mazowieckie

Kontakt

 • Imię
  Przemas

Recent Profile Visitors

379 profile views
 1. Kamil! Cholera! Zapomniałeś o mnie przyjacielu? Pisz tu lub na PW/mail/kom- co będę potrafił to pomogę:) pozdrawiam!
 2. Zmniejszyłeś martwo przestrzeń do jakiej objętości? Wystarczy położyć FD na dnie kega czy raczej zrobić jakaś podpórkę? (1/2/3 cm?) Jakiej pojemności masz naczynie?
 3. @PiwoLab może Ty mi powiesz jakie FD zrobić pod herms’a? Chodzi o szczelinę na tyle wydajną żeby sobie z pompami poradziła i spełniała swoją rolę w tego typu warzelni...
 4. Ja też nie mam takiego parcia ale chcę zrobić porządnie sprzęt najlepiej bez mieszadła dlatego zaczynam od projektu FD bo to od tego zależy poprawność działania HERMS’a. Chcę uniknąć mieszadła chyba, ze ktoś ma złe doświadczenia z takim układem to proszę o podpowiedzi, na tym etapie mogę jeszcze wszystko zmienić:) Jest na forum ktoś kto posiada działająca i warzelnię Herms bez mieszadła i chciałby się podzielić wskazówkami/doświadczeniami/schematami browaru? Patrzac na zainteresowanie boję się, ze trzeba będzie sie przesiąść na strony z USA, może tam znajdę jakieś rozwiązanie...
 5. Znów pojawia się słowo klucz które mnie nurtuje ‚mieszadlo’ czy w herms’ie nie powinno się zacierać bez mieszadła? A tak na marginesie to plan masz (chyba) dobry. Znasz parametry instalacji 1 fazowej? Jeśli nie jest to coś bardzo starego i użyjesz mniejszych grzałek w bojlerze to myśle, ze powinno się udać pracować jednocześnie z bojlerem i kadzią zacierną i na warzenie przełączyć jedynie na warzelną:)
 6. Niezły pająk! Ale znam to, mam takie w rozdzielni domowej:) nic nie jest tak trwałego jak prowizorka! Powiedz mi tylko jedno... patrząc na wszystko wyglada jak HERMS... ale jak się maja grzałki i mieszadło w zaciernej do tego typu warzelni? Jak prowadzisz proces? Czy to jakieś połączenie rodzajów rozwiązań jest? @Robert87 jakie opcje rozważasz? Może ten temat też rozwiniemy w tym wątku?
 7. @jaroM6 napisz coś o fałszywym dnie, jaka szczelina, ile przestrzeni na brzeczke pod FD itp. Jak narazie skupiam się na kwestii FD bo to muszę zlecić na laser i czasu mam coraz mniej bo za niedługo skończy mi się możliwość taniego palenia. fitki z brzuszka rozdzielnicy tez chętnie zobaczę choć u mnie raczej będzie to panel dotykowy kilkanaście cali albo laptop, chce scentralizować całe sterowanie... A tak na marginesie jakie masz parametry hermsa? Wybicie, pojemności naczyń, grzałki itp? Uzywasz mieszadła ? Widać na fotkach silnik... Pytam bo to początek mojej budowy i wszystko jest ważne...
 8. A zadowolony byłeś z hermsa? Zmienileś warzelnię na coś lepszego/wygodniejszego? Wiem, ze Herms to potężna maszyna i miałem już głosy, ze do domu to przerost formy... chce robić piwko tylko dla siebie, jak uwarze 200 l. rocznie to będę zadowolony- zalezy mi na powtarzalności procesu i maksymalną optymalizacją... edit: przejrzałem Teój profil, widzę, że masz klona cobra 100 l.- możesz porównać hermsa i cobrę? Może faktycznie powinienem zmienić docelowy sprzęt...
 9. Świetny link! Dzięki, będę studiował! Ktos posiada może ich książkę? Warto kupić? Edit: @lewatywa8 czytam materiały z linka od Ciebie i nie ma tego co mnie najbardziej interesuje czyli parametry FD i objętość brzeczki pod FD- możesz napisać jak to jest u Ciebie zrobione?
 10. Czesc! Rzadko zabieram tu głos ale często zaglądam i podglądam tematy, jestem na ukończeniu jednego z moich projektów (maszyna do wyższych procentów) i zaczynam poważnie myśleć o budowie warzelni typu HERMS, zajmie mi to pewnie rok albo dłużej ale już mam kilka pytań na etapie projektowania wszystkiego. Zakładam temat żeby nie generować kilku różnych i prosić o pomoc w jednym miejscu. Małe tło i opis założeń: k. Warzelny Keg 100 l. k. Zacierny Keg 100 l. HLT Keg 50 lub 100, raczej 50 bo może być słabo z miejscem. wszystko napędzane prądem. Zawory narazie KO ręczne 1/2’’, może jak finanse pozwolą to będą automatyczne, wszystkie węże i połączenia na Camlock’ach 1/2’’. Sterowanie wszystkim albo przez craftbeer na malinie albo coś napiszę swojego na miarę tak żeby fajnie się pracowało. Teraz pytania: 1- konfiguracja naczyń jest Ok? Przy założeniu HLT 50l? 2- fałszywe dno- jaka szczelinę zrobić? Jaka powierzchnia szczelin w stosunku do powierzchni FD? Są jakieś kanony których należy się trzymać? 3- ile powinno być przestrzeni buforowej między FD a pompą? Wystarczy jak FD położę na dnie KEG czy jednak odsunąć filtr od dna żeby objętość przefiltrowanej przez FD brzeczki zwiększyć? 4- macie jakieś uwagi do tego co napisałem? pozdrawiam!
 11. Witam, Mam na sprzedaż chmiel 3 kg, wszystkie dane jakie posiadam są na zdjęciu. Z tego co ustaliłem na 90% jest to chmiel aromatyczny ale pewności nie mam. Zapakowany w oryginalne opakowanie (torba przypominająca aluminiowa). Podczas wyciągania z czeluści ‚magazynu’ dziobnalem torebkę i jest niewielki otwór którym ucieka powietrze wiec nie jest oryginalnie hermetycznie zamknięta. Cena? Sam nie wiem, czekam na propozycje, najbardziej interesuje mnie jednorazowa sprzedaż bez dzielenia na mniejsze porcje.
 12. Witam, Mam na sprzedaż chmiel 3 kg, wszystkie dane jakie posiadam są na zdjęciu. Z tego co ustaliłem na 90% jest to chmiel aromatyczny ale pewności nie mam. Zapakowany w oryginalne opakowanie (torba przypominająca aluminiowa). Podczas wyciągania z czeluści ‚magazynu’ dziobnalem torebkę i jest niewielki otwór którym ucieka powietrze wiec nie jest oryginalnie hermetycznie zamknięta. Cena? Sam nie wiem, czekam na propozycje, najbardziej interesuje mnie jednorazowa sprzedaż bez dzielenia na mniejsze porcje.
 13. Śpieszę z informacjami- Dziś zlałem piwko na cichą, obydwa zeszły do 5,5°Blg (mierzone zimne ok 7°C), w smaku ciekawe, mam nadzieję, że ułożą się te piwa bo jak narazie są bardzo podobne i niewiele różnic czuć. Fermentacja była w trudnych warunkach, średnio co 2 dni do prowizorycznych komór wstawiałem 4l butle z gorącą wodą ale temperatura i tak spadała do 5-7°C otoczenia fermentorów. Drożdżaki dały radę!
 14. Wiem, ciekawość robi swoje, ale postaram się powstrzymac😀
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.