Jump to content

Piwny Kraft

Members
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

730 profile views
 1. Dla osób pierwszy raz odwiedzających sklep stacjonarny może się wydawać dziwne, że nie wszystko da rady kupić "od ręki". Wszędzie gdzie tylko mogłem umieściłem o tym informację: na stronie sklepu (główny banner, no chyba, że adblock blokuje), forum piwo.org (w tym temacie), facebook (post na 1 miejscu), informacja przed wejściem do sklepu stacjonarnego, regulamin (Postanowienia ogólne, punkt 8). Wiem, że każdy chciałby wszystko "na już", ale niestety przygotowanie zamówień, ześrutowanie słodów trwa i tutaj liczy się kolejność złożonych zamówień. Zdaję sobie sprawę, że nie każdego to zadowala, ale takie są zasady. Wiem, że przez to klientów pewnie będzie mniej. Jednak ci którzy wcześniej poświęcili 5 minut na złożenie zamówienia przez internet lub telefon mogą być pewni, że towar będzie gotowy na czas. Czasem uda się odebrać towar jeszcze tego samego dnia. W przypadku gdyby wszystko było przygotowywane "od ręki" niestety wprowadziłoby to zamieszanie. Przygotowanie jednego zamówienia może trwać zarówno 5 minut jak i godzinę. Tak, więc lepsza opcją jest chyba odebranie zamówień dopiero po ich wcześniejszym złożeniu przez net niż przykładowo opcja śrutowania "od ręki". Czy komukolwiek chciałoby się czekać w kolejce godzinę, gdy wcześniejszy klient życzy sobie śrutowanie np. 20 rodzajów słodów po 250g?
 2. Niestety ze względu na pojawiające się "granaty" piwny depozyt zostaje zamknięty. Jeśli ktoś chce odebrać swoje piwa będzie to możliwe do końca tego tygodnia. Dodam, że część butelek może być zalana przez dzisiejszy wybuch.
 3. Niestety ze względu na pojawiające się "granaty" piwny depozyt zostaje zamknięty. Jeśli ktoś chce odebrać swoje piwa będzie to możliwe do końca tego tygodnia. Dodam, że część butelek może być zalana przez dzisiejszy wybuch.
 4. Tak jak najbardziej. Pojawią się kiedy Strzegom wypuści je oficjalnie na rynek.
 5. Przypominam o wcześniejszym zamawianiu słodów przy odbiorze osobistym. Pierwszeństwo mają zamówienia internetowe, tak więc w sklepie stacjonarnym "od ręki" nie da rady niestety zakupić słodów. To samo dotyczy zestawów surowców.
 6. Czy ta opcja jest jeszcze aktualna? Pozdrawiam. Już nieaktualna, ale jest rabat 5% przy jednorazowym zamówieniu powyżej 200 zł.
 7. Prośba do wszystkich o wcześniejsze planowanie zakupów i zamawianie przez internet, telefonicznie lub mailowo dzień wcześniej. Ze względu, że na FB nie zaglądam zbyt często proszę o nie składanie zamówień na Facebooku. Zamówienia na ostatnią chwilę (nawet w sklepie stacjonarnym) będą realizowane na dzień następny. Dotyczy to to również słodów nieśrutowanych. Jutro, czyli sobota sklep czynny normalnie: 10-14. W poniedziałek także otwarte w godz. 10-18.
 8. Na tą chwilę nie ma szans na Wyeasta, tzn. mogłyby pojawić się w ofercie sklepu, ale niestety nie mogłyby konkurować ceną z innymi sklepami piwowarskimi, Po prostu byłyby droższe niż gdzie indziej.
 9. Przypominam o wcześniejszym zamawianiu śrutowanych słodów (poprzez sklep internetowy, mail, telefon, fb) najlepiej dzień wcześniej. Niestety muszę odmawiać jeśli ktoś chce "od ręki" kupić słody, albo ześrutowane zestawy surowców.
 10. Jeśli chodzi o wędzone, z Castle mam tylko jeden w ofercie, więc o pomyłce nie może być mowy.
 11. Trudno powiedzieć. Jeśli chodzi o Castle Malting mam w ofercie tylko najmocniejszą wersję słodu Whisky, z fenolami na poziomie 30-45 ppm. Jak do tej pory nikt nie zgłaszał problemów. Sam osobiście nie warzę wędzonych piw, więc trudno mi się odnieść. Może warto poczekać, aż piwo dojrzeje, wtedy można będzie ocenić.
 12. Prośba do wszystkich klientów o wcześniejsze zamawianie ześrutowanych słodów. Można to zrobić przez sklep, maila, czy telefonicznie. Najlepiej dzień przed planowanym odbiorem. Jeśli ktoś chciałby "od ręki" w sklepie stacjonarnym zakupić ześrutowane słody, niestety czasem z przykrością muszę odmówić. Po prostu pierwszeństwo ma realizacja wcześniejszych zamówień.
 13. I jeszcze jedno: jeśli ktoś może polecić konkretną folię do zgrzewania próżniowego, to jak najbardziej proszę pisać. Zakupię i przetestuję.
 14. Co do zgrzewania z czasem na pewno uda się wyeliminować nieszczelności. Na razie nie wiem, czy problemem jest folia, czy zgrzewarka. Nawet zgrzewarki z wyższej półki nie zawsze zgrzeją prawidłowo. Chmiel i tak jest cały czas w zamrażarce, więc nieszczelność szczególnie nie szkodzi. Większość nowych 5 kg paczek od producenta, czy dystrybutora chmielu również jest zapakowana "z powietrzem", ale tak jak mówię będę chciał wyeliminować problem. PS. Przyznać się kto z piwo.org doradził 1,5 kg żytniego karmelowego i 1,5 kg czekoladowego na 20 litrową warkę? :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.