Jump to content

altoro

Members
  • Posts

    20
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

altoro's Achievements

  1. rubezahl dzięki za szybką odpowiedź ,postaram się z całych sił te 7 dni wytrzymać
  2. Witam! Czy ktoś mi odpowie na moje pytanie odnośnie schabu po parmeńsku?Chodzi mi o ostatnią fazę dojrzewania.Jakoś nigdzie nie mogę doczytać czy na ostatnie 7-dni wkładamy do lodówki schabik bez opakowania z pończoszki? Dziękuję z góry za ewentualną odpowiedź pozdrawiam i życzę smacznego;)
  3. Ja również mam ten taboret od tego sprzedawcy.Przysłali mi go w zeszłym tygodniu i zrobiłem na nim dwie pszeniczki w ogródku, rewelacja.Za te pieniądze bardzo dobry zakup.
  4. Może to jest zboczenie zawodowe,ale ja przed warzeniem kładę butle na wagę łazienkową i wiem wszystko
  5. Chodziło mi o to,że starsi goście przypomnieli by sobie dobre czasy a młodzi posmakowali by czegoś czego w życiu nie pili
  6. Myślę że po dobrym weselnym jedzonku , Grodzisz będzie idealny
  7. Potwierdzam, po 2 tygodniach bardzo dobre piwko już jest
  8. Łyżką do kawy w fermentatorze? Chyba się źle zrozumieliście
  9. Wlałem letnią żelatynę żeby się łatwiej rozpuściła , i wymieszałem ( powoli żeby nie napowietrzać piwa) .Po trzech dniach zlałem znad osadów, na dnie wytworzył się piękny ciemny osad.
  10. Podzielę się swoimi obserwacjami , jeśli mogę Pierwszy raz klarowałem żelatyną Grodzisza. Trzy dni przed końcem cichej piwo zniesione w temp. 10-12°C i dodana żelatyna.Po tygodniu od zabutelkowania w temp. pokojowej normalnie nagazowane( jedną butelkę rozlewam w peta i obserwuje).Idealnie klarowne w smaku pyszne Do refermentacji dałem 160g glukozy na 20l. piwka.Żelatyny dałem łyżkę na 250ml ciepłej przegotowanej wody.
  11. Podam mój sposób na brudne dna butelek.Wsypuję trochę drobnego żwirku, takiego co stosuje się w akwarium, trochę wody i potrząsam kilka razy butelką.Później woda z płynem i 15min. piekarnik 200°C .Na razie nie ma problemu
  12. Może to Was zainteresuje http://www.allegro.pl/item927173729_stary_srutownik.html
  13. A w czym problem przegotować wodę w mniejszych garnkach dzień wcześniej i wlać do fermentatora żeby wystygła?
  14. Jeżeli mogę zabrać głos, to potwierdzam wnioski Weny.Miałem idealnie klarownego Pilsa w temp. około 3°C przeniasłem go na parę dni w temp. 12°C w celu szybszego nagazowania i po powrocie do 3°C piwko zmętniało.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.