Jump to content

szperaczz

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

About szperaczz

 • Birthday 08/11/1979

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Sosnowiec
 1. No i piwo w butelkach. Blg po 2 tyg spadło z 11° do ~1° Smak, no nie powala ale i nie odstrasza. Lekko kwaskowy przechodzący po chwili w gorycz.
 2. Pojawią się butelki kolekcjonerskie, coś jak dopalacze. Niby nie do użytku, a wiadomo że piwo i tak będzie do wypicia
 3. Co raz lżej mi na sercu Co do chłodzenia brewkitu to masz rację. Ale jak pisałem gorąca głowa i wszystko chciałem szybko. Woda jeszcze nie ostygła a ja miałem już gotowy kit. Mogłem wcześniej wodę przegotować, wtedy było by dobrze. Kolejne warki chce chmielić z ekstraktu i później bawić się zacierami, więc i tak chłodnica potrzebna (brak wanny)
 4. Czyli biorę się za podpiwek a piwo niech sobie spokojnie leży w fermentatorze
 5. Tydzień temu płaciłem 4.99 pln za takie butelki. Były w promocji i pełne
 6. Ustawa ma dotyczyć alkoholu, więc surowce jedynie mogą iść w górę ze względu na popyt
 7. Zależy czy podniosą akcyzę, czy tylko dadzą cenę minimalną, wtedy tylko marża by wzrosła na te tanie piwa. Choć sądzę że jednak tak różowo nie będzie. Piwem bym się tak nie przejmował, bardziej martwi mnie 32pln za 0.5 wódki
 8. Jeszcze fermentuje, więc czekam aż piana całkiem opadnie. Górna fermentacja chyba szybciej niż 14 dni trwa.
 9. Zaraz będzie lament że spadły zyski z akcyzy i wzrósł przemyt. Gdy była obniżka kilkanaście lat temu granica z Czechami wymarła, teraz znowu będzie tam pełno straganów. Chyba że wzrost cen dotknie wszystkie kraje UE. Trzeba będzie zainwestować w dobry sprzęt do warzenia i kegi. Kumpel planuje destylacje uruchomić, ja mu piwo on mi bimber i jakoś człowiek radę da
 10. Na youtube widziałem szafy chłodnicze robione z starej lodówki. Jako element chłodniczy użyto zamrażarki z lodowki. Co będzie lepsze do utrzymywania temp. lodówka czy zamrażarka? Oczywiście z zastosowanym regulatorem.
 11. To mnie pocieszyłeś Różne rzeczy człowiek pił i mam nadzieję że tragedii nie będzie, by przez gardło nie przeszło Czyli tak po tygodniu BLG sprawdzić pewnie już mogę w takiej temp?
 12. No jutro do piwopiweczko po korki będę jechał to i na próbę kupię
 13. Podepnę się pod temat. Mógłby ktoś podać lub podesłać gdzie znajdę, sprawdzone i proste przepisy na podpiwek (takie dla nowicjusza) Chciałbym kupić z 3 wiadra 15l i zrobić sobie podpiwek. Będzie stał w piwnicy, więc dobrze by nie trzeba było go dogadać często.
 14. Tak już wiem o tym. Tzn wiedziałem od początku, tylko zbyt beztrosko podszedłem do pierwszej warki (mowa o temp.) Taki byłem podjarany, że chciałem szybko już mieć brzeczkę w fermentatorze Teraz zrobię z 2 podpiwki i może jakieś wino ryżowe, trochę głowa ostygnie i kolejna warka już dobrze będzie zadana.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.