Jump to content

agrest

Members
 • Posts

  241
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

agrest's Achievements

 1. Witajcie. Sluchy mnie dzisiaj doszly ze nastepne spotkanie ma sie odbyc gdzies w bieszczadach. Prawda? Kiedy i gdzie jesli ktos wie. Chcial bym przyjechac - jesli bedzie taka mozliwosc, moze przywioze cos do degustacji ale na pewno chcial bym przywiezc moich mlodszych kolegow, poczatkujacych piwowarow ktorzy na razie mecza puszki. Pozdrawiam Jarek.
 2. Warka #29 - Rauchbier - 23.03.2012 Warka #30 - Marcowe - "Kwietniowe kaprysy". - 24-04-2012 Wyszlo 25l - 12.5 BLG.
 3. Zapach bardzo ładny, mocno alkoholowy tylko ta piana mnie przeraża. Jest taka mocno gęsta, zbita - tam gdzie osiadła na kolbie wygląda jak rozmazane drożdże spożywcze. No nic chyba zaryzykuje. I tak nie moge nigdzie znaleźć munich lagerów. Zrobie więc warki na tym starterze. Zobaczymy co będzie. Dzięki za zainteresowanie i Pozdrawiam J.
 4. Witam po dłuższej nieobecności. Pytam bo nie pamiętam jak to było z tymi lagerami. Namnażam w mieszadle magnetycznym bohemian lagery wyciągnięte ze snu zimowego z zamrażalnika. Martwi mnie ogromna piana która się wytworzyła podczas tego procesu. Kolba 3litrowa o zawartości 1,5 litra po paru dniach wypełniła się prawie po sufit pianą. Gdyby to był pszeniczniak to bym się nie dziwił ale tutaj mam obawy. Szkoda zepsuć piwo tym bardziej że chciałem na nich postawić dwie warki. Dla świętego spokoju pewnie pójdą w kanał ale ciekawy jestem Waszej opinii. Pozdrawiam J.
 5. Wyszlo 23l 12BLG Zadane drozdzowkami London ESB. BTW, najdziwniejsze drozdze jakich uzywalem. Robiac starter mialem wrazenie jak by w zawartosc banki sie "zwarzyla". Drozdzowki troche starawe bo okolo roku wiec mam pewne obawy... No nic, zobaczymy co wyjdzie. W razie draki rozmroze cos z mojej hodowli.
 6. Warka #28 - Alle Alle Pustki w piwnicy, zapasy duze, zaraz minie termin drozdzowkom. Trzeba bylo cos wymyslic. Surowce Pale Ale 3,6kg Pilzenski 1,0kg Carafa III 0,1kg Carared 0,3kg Zacieranie 52°C - 5' 65°C - 40' 72°C - 20' 78°C - Mash Out Warzenie Marynka 8,3% 26g - 60' Fugles 4% 28g - 10' cdn...
 7. 6.6 - Warka #27 - Patrz jaka franca #4 Powtórka poprzednich warek. Niewielka modyfikacja słodów i chmielu. Coś się skończyło coś trzeba było dorzucić. Ogólnie na tych drożdżach chcę zrobić jeszcze coś ciemnego i chyba się pożegnamy. Tymczasem warka #25 już prawie na wykończeniu ach te wiosenne upały.
 8. Po krótkiej przerwie uruchomiłem browar (trzeba uzupełnić brakujące płyny oraz zużyć około 50kg słodów) i dodaje zapiski do dzienniczka. 9.05 - Warka #25 - Patrz jaka franca #2 Powtórka francy #1. Niestety jakimś cudem nie dodałem dwóch małych ilości słodów. Wyszło 12Blg, 22,5l odfermentowało do 3Blg. Wczoraj przelane do butelek z dodatkiem 250g cukru - nagazowanie ma być w granicach 3,7 (wbrew oczekiwaniom co niektórych żadna franca #1 nie rozsadziła butelki) 23.05 - Warka #26 - Patrz jaka franca #3 Tym razem powtórka z pełnym udziałem słodów. Jedyna zmiana to kwas mlekowy zamiast słodu zakwaszającego. wyszło 22l 13Blg. Ładnie pracuje, jeszcze lepiej smakuje. Na tych drożdżach zrobię jeszcze pewnie coś ciemnego a później ... później mam do zatankowania pięć kegów więc coś się wymyśli. Pozdrawiam J.
 9. Coś ostatnio mało się u mnie dzieje. Weizenbock odfermentował mi do 4blg i ani drgnął na cichej. W związku z tym dzisiaj rozlałem weizenbock'a do butelek. Do refermentacji dodałem 270g cukru. W planach jakiś pilsik. Drożdże już nastawione. Pewnie na niedziele będą już gotowe do pracy. Pozdrawiam J.
 10. agrest

  Sprzeciw!

  Witajcie Na jednej z uczęszczanych przeze mnie grup znalazłem takie info. Może kogoś to zainteresuje i będzie chciał się przyłączyć do protestu. > Dostałem dziś e-mailem taką informację, > przekazuję ją dalej: > > http://www.rzecznikprawrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php > > Proszę o przeczytanie > i ewentualne poparcie. > > Protestujemy przeciw ustawie przemocowej a tak naprawdę antyrodzinnej, > która właściwie zabrania wychowywania własnych dzieci. Jeśli do 10 > listopada uda się zebrać 100 tysięcy podpisów szkodliwymi zapisami zajmie > się Sejm. Prosimy o rozesłanie informacji swoim znajomym i wysłanie > protestu - pokażmy, że społeczeństwo jest siłą. Pozdrawiam J.
 11. Witajcie. Właśnie wróciłem do domu i pierwsze kroki zrobiłem do pszeniczki żeby sprawdzić ile jej zostało a ile wybuchło. Okazuje się że nie miałem ani jednego granata, a piwko wyjęte do testu mogło by być wręcz bardziej nagazowane. W smaku pychota. Weizenbock spadł mi do 4°Blg a tripelek ciągle 2°Blg. Jutro weizena wrzucam na cichą a tripelka będę butelkował. Miłej nocki. J.
 12. Ale jajca miałem dzisiaj w browarze. Odgotowałem pozostałą brzeczkę do 1,5 litra, schłodziłem, otworzyłem fermentator, wlałem i zamieszałem. Co się działo... oj co się działo. Piwko jest już tak nagazowane że spora jego część postanowiła po prostu udać się na wycieczkę po pokoju, meblach, podłodze... W sumie uciekło 1,5 litra To ci dopiero doświadczenie. "Uśmiech" żony bezcenny No ale... koniec końców ogarnąłem kryzys. łękotka i wiązadło siedzą już spokojnie w fermentatorze. Blg skoczyło o całe dwa punkty w górę. Przed wlaniem miałem 7°Blg a po ekspansji piwka jakieś 9°Blg Trudno odczytać bo pianka w miarce jest tak mocna że po godzinie od pobrania próbki wciąż trzyma się dzielnie i nie chce opaść. To chyba dobrze wróży. Pozdrawiam. J.
 13. Właśnie testowałem moją 24'ke. Zapowiada się bardzo apetycznie i już odfermentowała do 11°Blg Wyliczyłem (przy pomocy beersmitha) że po dodaniu odparowanej do 1,25 litra pozostałości, blg skoczy mi sumarycznie z 14°Blg do nie całych 16,7°Blg. Zobaczymy czy się nie będzie przypalać przy odgotowywaniu. Próbowałem też warkę 22 - Change. Zeszła do 2°Blg i mam z nią problem. Przydało by się zabutelkować a tu nie ma jak. Szykuje się wyjazd i powrót dopiero koło piątku. Przy tak wysokim alkoholu i szczelnym zamknięciu mam nadzieję że nic jej nie grozi przez czas mojej nieobecności. W smaku Change jest bardzo mocno alkoholowy. To się zapewne ułoży po paru miesiącach leżakowania... tylko to czekanie... Pozdrawiam J.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.