Jump to content

Porywacz Ciał

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

309 profile views
 1. ​Jeśli chodzi o słody wędzone torfem, to osobiście wolę Castle Malting.
 2. ​Co to jest Wayermann 450 g? ​
 3. ​Podałem przykład z życia wzięty. A wszelkie dygresje, że to bicie piany itp. to tylko zasłona dymna, żeby wyszło, że to ja biję pianę, wiec to pewnie ja nie mam racji. ​
 4. ​Czyli jak włożysz rękę do pieca i się zwęgli, a teoria będzie mówiła, że powinna tylko się zarumienić, to znaczy, że teoria jest ważniejsza?
 5. ​Nawet nie wiedziałem, że Węgrzy piją piwo, a co dopiero robią w domu. Byłem tam z 50 razy w życiu i ani razu nie piłem tam piwa, za to wino za każdym razem w ilościach hurtowych,
 6. ​Nikiel i chrom z czasem zejdzie w kwaśnej brzeczce. Tyle wiem z doświadczenia, a teoria mnie nie interesuje. ​Czysty mosiądz jest raczej OK.
 7. na szybkiego zerknąłem do wiki w opisy stylów i moim zdaniem różnic jest więcej. Jakieś tam niuanse są, ale czy da się je osiągnąć w warunkach domowych? Chodzi mi o Pilsa niemieckiego, nie Pilznera.
 8. ​Ja kiedyś zapomniałem o drożdżach i przypomniałem sobie po trzech dniach. Piwo wyszło dobre.
 9. Czy dobrze rozumiem, że to to samo, tylko Pils jest bardziej chmielony? ​Moja receptura na Muchich Helles: ​- 4 kg pilznenskiego ​- 200 g carapils ​ ​Chmiele: ​- Mittelfrüh 30 g na goryczkę ​- Tettnanger 15 g na smak i 15 g na aromat ​ ​ ​Dobrze będzie? ​
 10. ​No to mnie uspokoiłeś. To czekam w spokoju na zakończenie fermentacji.
 11. ​​ Przyczyny powstania zakażenie bakteryjne nie dokończona fermentacja Możliwości eliminacji zachowanie lepszej higieny w browarze dłuższe leżakowanie piwa użycie innego szczepu drożdży ​Czyli co zrobiłem nie tak?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.