Jump to content

svieru

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. Za 2 tygodnie zamierzam spróbować jedno i sprawdzić czy to się w ogóle do spożycia nadaje, a tak to zamierzam poczekać ze spożyciem ze 2-3 miesiące, tak jak radzą w instrukcji.
 2. Rozlałem. W smaku gorzkie bardzo. Moim zdaniem wali drożdżami, brat i mama mówią, że ciemnym piwem... ja czuję się zaniepokojony trochę tym zapachem. Zobaczymy. Kolejne pytanie - w instrukcji piszą, żeby teraz 4 dni trzymać w temperaturze 21-27°C a następne 10 dni w temperaturze 18-20°C. Postąpić tak właśnie, czy lepiej po tych 4 dniach znieść je do piwnicy czy też wystawić na balkon na zimniejszą temperaturę niż to 18°C? Zaznaczam, że to jest ALE. No i potem te 2-3 miesiące piwko ma dochodzić najlepiej w pokojowej temperaturze czy jednak piwnicznej;>? Z góry dzięki, pozdrawiam.
 3. No i mam dylemat, za 3-4h minie szósta doba, balingomierz wskazuje 2°Blg , ale już nic nie bulgocze. Rozlewać? Poczekać parę godzin jeszcze do wieczora?
 4. Dzięki. Czyli to 3°Blg to bardziej wiarygodny wynik. Sprawdzać dziś (5 doba) czy poczekać lepiej jeszcze do jutra? Chyba poczekam. Jeszcze bulgocze, ale rzadko.
 5. Po 4 dobach fermentacji sprawdziłem i cukromierz ok. 4 °Blg wskazał. Jak potrząsłem probówką i ponownie zmierzyłem to już bliżej 3°Blg wskazywał. W smaku troszkę kwaskowe, czuć drożdże. Generalnie z każdym dniem coraz rzadziej bulgocze. Trochę się martwię, że te 20°C to trochę mało, no ale zobaczymy.
 6. Nie, nie umiem w ogóle policzyć butelek szefie. Mam butelki po różnych zagranicznych piwach i podejrzewam, że te kapsle nie będą pasować do wszystkich z nich, kumasz?
 7. Trochę się obawiam o temperaturę... dziś sprawdziłem i termometr wskazał coś między 20 a 21, w mieszkaniu grzejniki mi nie grzeją coś, a temperatura w pokoju to 19-21, wiec siłą rzeczy roztworu podobnie. Mam nadzieję, że to nie zaszkodzi... Pytanie z tych głupszych zapewne - jak w probówce sprawdzę zawartość °Blg to piwo z probówki wylewam czy zlewam z powrotem z fermentatora czy wylewam? Jeśli ewentualnie mi nie wystarczy butelek, to lepiej rozlać resztę do słoików czy do plastików np. po wodzie?
 8. Jako że jest już późno to odpowiem w skrócie. Ponieważ to nie ma sensu. Cukier do Coopersa to jak picie jaboli. Jeśli chodzi o procenty' date=' to rozumiem, jeśli o coś więcej, to nie tędy droga.[/quote'] Rzecz w tym, że pierw postąpiłem zgodnie z instrukcją, potem zajrzałem na fora i wyczytałem, że odradzany jest cukier. Mój błąd. Wiadomo, że nie chodzi o procenty, ale tak czy siak czytam, że te coopersy są kiepskie, więc szału się nie spodziewam po tym, no ale dostałem w prezencie, więc wypada zrobić, jak się zajawię tym to następnym razem zrobię coś lepszego i z większym profesjonalizmem.
 9. Owszem - 1kg, jak w instrukcji. Czemu zatem miałbym go nie dawać? (w każdym razie i tak za późno na zrezygnowanie:P)
 10. No jest cukromierz. Po 4 dniach sprawdzam stężenie, i jeśli jest takie jak zalecane, to rozlewam. Teraz tak pomyślałem, czy eksperymentowaliście i dodawaliście później miód zamiast cukru do kilku butelek? W sumie to też glukoza (i fruktoza). Lepiej nie eksperymentować?
 11. Tak, ktoś dołożył od siebie, bo cały zestaw dostałem w prezencie. Kapsle BIOWIN 26mm. Co do bulgotania, to w instrukcji napisano, że jak po 4-6 dniach powinno przestać bulgotać i to jest sygnał do rozlewania do butelek, no ale jak się ta woda skończy w rurce to siłą rzeczy nie będzie bulgotać, zatem jak będzie mało, to dolać trochę wody do rurki ale bez wyjmowania jej?
 12. Witam, pierwszy raz warzę piwo - Coopers Ale. Wczoraj zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, mam jednak parę pytań: 1)Czy powinienem dolać wody do rurki fermentacyjnej gdy będzie jej już mało? O co mi chodzi - taką oto rurkę http://www.stawscy.com.pl/sklep/images/fajki/rurkafermentacyjna0050.jpg należało napełnić do połowy przed włożeniem, zrozumiałem to tak, że wody ma być do połowy tych dwóch większych 'zbiorniczków'. Dziś - po dobie od zamknięcia wieka i rozpoczęcia fermentacji - tej wody jest już o ok. 2/3 mniej niż na początku, stąd moje pytanie, czy rurkę należy uzupełniać wodą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.