Jump to content

Grzesznik

Members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

  1. @mrmrooz Według rozpiski mam zacierać w 68 C przez 60 min . Pilnowałem temp cały czas @Wuuu To było tak Pale Ale 3,3 kg, wędzony 1 kg, Brown 0,3 kg, płatki jęczmienne 0,4 kg przez 60 min. Dodać Pale Chocolate 0,3 kg i Chocolate 0,3 kg dalej w 68 C przez 15 min . Dodać jęczmień palony 0,4 kg i 10 min . Na koniec podnieść temperaturę do 78 C przez 5 min Drożdże standardowo z rehydratyzacją. Wrzątek do szklanki z łyżeczka i przykrywam fofią. Jak przestygnie do 30 C wsypuje drożdze i mieszam na gładko (teraz przeczytałem ze lepiej jest odstawić na 15 min i wtedy zamieszać i znów odstawić na 5 min ). Brzeczka miała 25 C. Napowietrzałem przy zamkniętym szczelnie wieku , potrząsając jak oszołom, góra dół przez 2 min @quadi Mi to piwo fest smakuje nie czuje żeby było jakoś słodkie (ja coca-coli nie pije bo jest dla mnie za słodkie, chyba że z whisky ), Czuć teraz lekką kwaśność i palność. Termometr mam żółty z PromoLab . W multimetrze uniwersalnym mam opcje badania temperatury, porównałem z rtęciowym i przy wodzie pokazują to samo 30 stopni, wsadziłem pod pachę i oba pokazują 35 C -troche mało:P . Przy temp 70 C na mierniku , rtęciowy pokazuje 66. Lepiej kupić jakiś elektroniczny ?? Skodo butelkować to ile dać glukozy ? w recepturze jest 6 g na 1 L piwa
  2. Witam Uwarzyłem piwo FES z twojbrowar.pl , niby wszystko robiłem według instrukcji i kopyrowych filmików , ale coś nie pykło. Problem jest taki. Piwo miało 16 BLG po tygodniu spadło do 12. Po następnym tyg było 10. Zacząłem potrząsać nim i po 2 dniach to samo. Odlałem szklankę dodałem łyżeczkę drożdży do pieczenia i po 3 dniach nic nie ruszyło. Zlałem piwo do innego fermentora i dodałem nowe drożdże s-05 (takie miałem na zbyciu) . Jak napowietrzałem to piwo się pieniło i gazowało, wiadro puchło jak przy fermentacji. Teraz nie ma żadnych oznak fermentacji nie bulka, nie ma piany , nawet wieko jest wklęsłe. Po potrząsaniu żadnej reakcji . Trzymałem w pokoju w 20-22 stopniach Co robić ? Szkoda mi go wylewać , dobre jest , palone no i palone jest nie jest kwaśne jak niektóre stoutyy . Jak zawsze nie zaglądam do piwa to teraz co 2 dni sprawdzał BLG i go nie zakaziłem Mierzone balingomierzem 10 BLG i refraktometrem 12 BLG po korekcie niby ze jest 9,3 Początek 16 BLg 18 Litrów zacieranie w 68 C, wysładzanie woda 80 C Po pierwszych dwóch dniach piania była fest Pierwsze drożdże s-04 Większość tematów jest że " ojoj piwo ma 5 BLG, butelkować ??" A co ja mam zrobić ? Niemożliwe żebym tak słodko zacierał. A nawet połowa piwa nie od fermentował .
  3. Witam Mam taki problemik. Z rozpędu uwarzyłem drugie piwo, a pierwsze po 7 dniach ma 6 BLG. A zapomniałem, że mam tylko jedna rurkę fermentacyjna (ale 3 wiadra). Więc, tak sobie myślę że zrobię dziurkę w pokrywce i wsadzę rurkę z (tą po lewej stronie )i naleje do niej wody. Lub wezmę tą druga (po prawej ) na prosto i wsadzę jakieś waciki. A wokoło okleję szczelnie taśmę. Piwo od 9 :00 stoi schłodzone . Będzie to działać ?
×
×
  • Create New...