Jump to content

Szymon.Warzecha

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

About Szymon.Warzecha

 • Birthday 09/09/1991

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Warze.HA!
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Gliwice okolice
 1. Parę minut po wypiciu mojego AIPA zaczyna mnie palić w przełyku, coś jak zgaga. Gdzie popełniłem błąd, co jest tego przyczyną ?
 2. Jest git, troszkę przebijają się drożdże, ale da się pić :-)
 3. Dzięki, dzisiaj będę butelkował, wreszcie. A co do kolejnych warek to czeka na mnie brewkit european lager, a po brewkicie mam chęć na PIPA.
 4. Paweł ile powinienem dodać glukozy według Ciebie ?
 5. Fermentor stał stale w 18/19* większych wahań nie było. Wracając do piwa. 25 dni burzliwej i amba, dalej 7blg przelalem na cichą, potrzymać chcę 3 dni i co dalej ? Jeżeli dodam jakąś minimalną ilość glukozy do butelek po jutrze, to jak szybko butelka się zagazuje ? Do niedzielii raczej nie mam się co obawiać granatami ? A mam okazję wypić całą warkewarke na raz, bo nie chce ryzykować później wystrzalami.
 6. najprawdopodobniej spanikowalem przy zacieraniu i uciekła mi temperatura i przejechałem za wysoko, chociaż swoją drogą pilnowałem tej temperatury strasznie i postepowalem według instrukcji. Wina drożdży to raczej nie jest bo jak zadałem je o 23 to już o 6 rano bulgotalo aż miło i tak przez kolejne 3 doby.
 7. Tak, wspominałem o tym we wcześniejszym poście, bo to chyba niemożliwe żeby się podniosło ?
 8. 3 tygodnie burzliwej ? Później jeszcze tydzień cichej, nie wpływa to jakoś na całcałość ? Może już teraz dodam chmiele, czytałem w innych tematach o tym i zdania są podzielone. dodam że cicha i tak raczej będzie potrzebna bo piwo jest strasznie mętne.
 9. Sprawdzałem dwoma urządzeniami więc odczyt pewnie poprawny, a i odgazowane też było.
 10. Niestety wracam do tematu, dlaczego niestety ? Mam kolejny problem, piwo nieodfermentowalo pierwsze odczyt robiłem po 4 dniach od zadania drożdży odczyt musiał być 7blg chociaż wcześniej pisałem że zeszło do 5 ( bo to raczej niemożliwe żeby się podniosło ) dzisiaj o 23 minie 13 doba od zadania drożdży, i nic się nie zmienia, ciągle te nieszczesne 7 pokazuje. Gestwy nie mam żeby zadać, 3 dni temu przenioslem do wyższej temp. 23* i pokolysalem żeby pobudzić drożdże. W smaku jest zajebiste, mogę przelać to na cichą na 7 dni i ryzykowac granaty po refermentacji ? Szkoda mi tego bo to moje pierwsze
 11. Dostałem właśnie od znajomych brewkit od coopersa, ale jest 3 miesiące po terminie, wyrzucić czy może spróbować coś z tego zrobić. Próbował ktoś kiedys ?
 12. Zrobię jak mówicie i będę chmielil na zimno, dzięki za rady.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.