Jump to content

_tommy

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  tomaszowa manufaktura
 • Rok założenia
  2015
 • Miasto
  Tarnów

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

229 profile views
 1. Jakieś konkretne możesz polecić?
 2. witajcie, kilka warek już za mną, w większości z ekstraktu. Planuję teraz kolejną i chciałem zrobić APE z dodatkiem płatków owsianych i tu pojawia się mój problem. Nie wiem kiedy dodać te płatki. Myślałem żeby zrobić to na początku gotowania brzeczki, tuż przed chmieleniem na goryczkę- mogę tak zrobić? Ile mogę dodać płatków na 10 litrową warkę? I czy mogą to być płatki owsiane górskie na przykład? Będę wdzięczny za wszystkie rady i wskazówki.
 3. Mam i sprawdza się rewelacyjnie. Po ostatnim warzeniu zostało mi około 1,5 litra brzeczki z chmielinami. Wlałem wszystko do siatki uformowanej w wtorek i wycisnąłem, cały chmiel został w siatce :-) bardzo dobry zakup :-)
 4. Który to lokal, chętnie bym podrzucił swój wyrób do oceny przez bardziej doświadczonych piowowarów :-)
 5. Potwierdzam, bardzo dobry wybór. Sam używam i nie ma żadnych problemów.
 6. Dzięki wielkie, zaraz zamawiam i zabieram się do kompletowania sprzętu. Pewnie masz rację, na razie się pouczę, a potem przejdę na większy sprzęt :-)
 7. Gdzie kupić najłatwiej?
 8. Dzięki wielkie a wszystkie rady :-) skłaniam się ku rozwiązaniu z termometrem. Pytanie: jakie warunki muszą spełniać uszczelki żeby było ok, boje się jak całość może zareagować w trakcie gotowania. To mogę początki, więc warki wielkości 15 litrów do nauki w sam raz, a garnek kupiłem za 30 zł :-)
 9. Stałem się dzisiaj posiadaczem takiego o to garnka. Pojemność 20 l, stal nierdzewna. Felerem jest wywiercony otwór wielkości 2 cm w tak nietypowym miejscu, poprzedni właściciel miał tam zamontowany termometr, używał tego garnka do destylacji. Pod powiedzcie jak mogę wykorzystać ten otwór ewentualnie jak go zamaskować? Myślałem żeby tam też zamontować termometr tylko musiałbym jakoś to uszczelnić, pytanie tylko jak? Jakieś rady?
 10. Piszę się na jedną sztukę, poproszę dane do przelewu. Jaki obecnie koszt wysyłki?
 11. Dziś jest 4 dzień od zabutelkowania, na wierzchu pojawiła się delikatna biała pianka i takie coś dziwnego na powierzchni, nie wiem jak to opisać: coś jakby zrobić mocną herbatę i jak wystygnie to taki coś pływa na wierzchu. Czy to infekcja?
 12. dziękuje za wszystkie infomacje. Wystartowały jestem przyzwyczajony do drożdży winnych, które startują po 3 godzinach. Co do sterylności to robiłem już cydry i wina i wiem jak, zachowanie ostrożności jest ważne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.