Jump to content

Robin

Members
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

 1. Czy monachijskie może być bez słodu monachijskiego, bo akurat takiego nie mam?
 2. Apropo - robiłem kiedyś eksperyment i trochę piwa na początku fermentacji wlałem do butelki pet 1.5 l, postawiłem za szafą i o niej zapomniałem. Za kilka dni tak pie....., że aż się przestraszyłem. Akurat byłem wtedy w pokoju i był to naprawdę niezły szok. Siedzisz, oglądasz Taniec z Gwiazdami, a tu nagle pierdut!
 3. Bo w tą stronę przez rurkę przechodzi bąbel powietrza z zapachem. W druga stronę powietrze jeśli już przejdzie, to najpierw się rozpuści się w wodzie w rurce. To jest duża różnica.
 4. Ale to tak nie działa! Przez wodę w rurce zapach nie przejdzie. Woda działa jak filtr zapachów.
 5. Można na rurkę założyć jakąś starą szmatę, a do środka włożyć woreczek z naftaliną i też nie będzie zapachu.
 6. Aha, rozumiem. Chodzi o to, że IPA ma być tylko na amerykańskim chmielu?
 7. Tam nie ma nic o konkretnym typie słodu i chmielu. Powinno być jasno napisane, że można użyć np. tylko Pale Ale Weyermann i chmiel Challenger. Tak się zastanawiam, czy producenci tego wybranego słodu i chmielu będą sponsorami konkursu? Czy to w ogóle jest możliwe wyczuć, że piwo powstało ze słodu Weyermann, a nie np. Castle Malting?
 8. A gdzie ten zapach pójdzie bez rurki? Nie przejmuj się i fermentuj w szafie. Przy okazji zabijesz mole, bo one nie lubią tego zapachu.
 9. To który chmiel i słód można użyć do IPA?
 10. Zastanawiam się na wsadzeniem chmielu w tym roku, tylko mam jedno zasadnicze pytanie: jak oznaczacie zawartość goryczki w chmielu? Bo z tego co wiem ona nie jest jednakowa co roku.
 11. Te "metryczki" brzmią jakby "sędziowie" byli nieźle na.... w momencie ich wysyłania. Długo ich musiało trzymać, bo ja dopiero dzisiaj dostałem.
 12. Znaleźć dwóch bliźniaków: jednego częstować wódką i zobaczyć po jakiej ilości padnie. Drugiego to samo, ale cydrem. Znając obydwie ilości oraz zawartość alkoholu w wódce, łatwo wyliczymy alkohol w cydrze. Ważne: obaj dzień przed eksperymentem powinni jeść to samo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.