Jump to content

Komka

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z PsychoBrew z tego co pamiętam zakupiono panel sterowniczy i metalową podstawę. Reszta warzelni została zbudowana (na licencji) przez Darka Piecucha we własnym zakresie. Zbiorniki fermentacyjne i leżakowe są od różnych dostawców, którzy działają na rynku polskim (m.in. Spomasz Zamość).
 2. Kolejne stanowiska do obsadzenia. Piwowarzy są potrzebni w: 1) Gdańsku 2) Rybniku
 3. W Raciborzu jest już podobno kandydat do obsadzenia stanowiska. Pojawiła się w międzyczasie kolejna oferta pracy. Browar Miejski w Bielsku-Białej (znany też jako Bielitzer) poszukuje nowego piwowara.
 4. Kolejny z planowanych minibrowarów poszukuje kogoś na stanowisko piwowara - praca w Raciborzu.
 5. Mają w ofercie chińskie instalacje browarnicze o mocach produkcyjnych: 100, 200, 300, 500, 1000 i 2000 litrów/dzień. Poniżej plik do ich oferty: http://rybnicki.com/obrazki/cms/katalog/488933.firma.zalacznik1.pdf Dane kontaktowe tej firmy to: Mini Browar Porters ul. Nowomiejska 22, 44-251 Rybnik tel. 607 369 923
 6. Browar Z&Z w Wojaszówce (woj. podkarpackie) poszukuje piwowara. Dla dociekliwych w sprawie sprzętu. W minibrowarze zainstalowana jest warzelnia Speidel Braumeister 200. http://www.zzbrowar.pl/
 7. W Rybniku jest firma, ktora ma w ofercie sprzęt browarniczy z Chin. W najbliższych tygodniach otwierają swój własny minibrowar restauracyjny (w Rybniku) oparty na instalacji zamówionej i wykonanej wlaśnie w tym kraju. Jak popracuje jakiś czas ten lokal i zainstalowana w nim linia to wtedy się bedzie można przekonać ile to faktycznie jest warte.
 8. Odnośnie szyszkojagód jałowca to jest styl piwa, który wymaga ich zastosowania. Jest nim sahti. W 2012 r. w browarze rzemieślniczym Dock Street Brewing Company w Filadelfii podjęto się próby zrobienia takiego piwa na rynek amerykański. Rząd fiński wysłał nawet do USA specjalistę od tego piwa Markku Pulliainena. Przy produkcji użyli gałęzi jałowca i szyszkojagód z krzewu z miejscowego parku. Okazało się, że niestety zdaniem fińskiego piwowara hodowane w Ameryce Północnej jałowce to nie to samo co te z Europy. Poniżej film na YouTube "Brewing up a sahti": [media] [/media]
 9. Szkoda, że przy tej historii zawsze milczeniem pozostawia się co stało się z synem Fryderyka, Maurycym, ktorego córka Julia zapoczątkowała ród książąt Battenbergów (Mountbattenów). Maurycy Hauke był bohaterem wojen napoleńskich, a później generałem lojajnym wielkiemu księciu Konstantemu, którego podchorążowie-spiskowcy w noc listopadową (29/30 listopada 1830) brutalnie zamordowali pod Pałacem Namiestnikowskim (ob. Pałac Prezydencki w Warszawie), gdy próbował wymusić na nich posłuszeństwo i odwieść od buntu.
 10. A wiadomo kto dla nich będzie warzył i co? Kto zrobi w Rzeszowie pierwsze piwa to wiadomo ponieważ w przypadku minibrowary.pl jest zawsze tak, że warzy je Andrzej Gałasiewicz. A kto kolejne tego nie wiem. Jeżeli znalazł się już piwowar na etat to najprawdopodobniej będzie robił takie piwa jakie są robione w większości browarów budowanych przez firmę minibrowary.pl.
 11. Browar Gontyniec to Kamionka. Browar w fazie realizacji. Budynek zakładu stoi od około roku w środku wsi. Nie ma tam na razie nic poza biurami firmy Gontyniec SA. Z kolei Gontyniec SA jest właścicielem browaru w Czarnkowie.
 12. W BOA mają piwo z Van Pura (Rakszawa).
 13. To już nie rozumiem, mają czy nie mają? Jeszcze fizycznie nie mają zamontowanej instalacji.
 14. W regionie planowanych jest takich przybytków więcej. Przykładowo w Kozach ma powstać minibrowar, a są także plany otwarcia drugiego browaru restauracyjnego w Bielsku-Białej. Generalnie województwo śląskie ma tendencje do małego boomu w otwieraniu tego rodzaju dzałałności w najbliższych latach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.