Jump to content

Westvleteren

Members
 • Posts

  123
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Westvleteren

 1. Zapraszamy na 1. Warszawski Lotny Festiwal Piwa. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/437772756791623/
 2. Zapraszamy na Lotny Festiwal Piwa w Gliwicach. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2098567706863996/
 3. Był taki plan, ale gęstwa z podkręconego milk stouta z kakao zajeżdża trochę siarą... Nie chciałbym zepsuć piwa:)
 4. Hej, Czy ktoś z Was mieszał drożdże? Chcę zrobić RISa, 24-26 blg i wrzucić jedną saszetkę S-04 i jedną US-05.
 5. Cześć, Lotny Festiwal Piwa powraca do Legnicy! Przygotujcie się na prawdziwe święto piwa, ale również jedzenia i... łuku! W tym roku oprócz licznych rzemieślniczych browarów na festiwalu pojawią się też foodtracki z jedzeniem z całego świata, zaś w niedzielę Rynek zamieni się w arenę zmagań najlepszych łuczników w Europie! Imprezą towarzyszącą będzie bowiem finał mistrzostw Europy w łucznictwie! Posłuchacie również prelekcji naszych ekspertów, od których dowiecie się np. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć. To nie wszystko! Będzie również degustacja (szczegóły wkrótce), podczas której sprawdzimy Wasze kubki smakowe. Nic tylko przyjeżdżać! Wstęp oczywiście darmowy. Godziny otwarcia: Piątek: 16:00 - 22:00 Sobota: 12:00 - 22:00 Niedziela: 12:00 - 20:00 Szczegóły: https://www.facebook.com/events/674869879546184/ Do zobaczenia! P.S. Z góry przepraszam za powielony wątek, ale zarówno w ogólnej części, jak i w dolnośląskim pasuje, a się nie wyświetla tu i tu. Jeśli tak nie można: usuńcie, proszę.
 6. Cześć, Lotny Festiwal Piwa powraca do Legnicy! Przygotujcie się na prawdziwe święto piwa, ale również jedzenia i... łuku! W tym roku oprócz licznych rzemieślniczych browarów na festiwalu pojawią się też foodtracki z jedzeniem z całego świata, zaś w niedzielę Rynek zamieni się w arenę zmagań najlepszych łuczników w Europie! Imprezą towarzyszącą będzie bowiem finał mistrzostw Europy w łucznictwie! Posłuchacie również prelekcji naszych ekspertów, od których dowiecie się np. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć. To nie wszystko! Będzie również degustacja (szczegóły wkrótce), podczas której sprawdzimy Wasze kubki smakowe. Nic tylko przyjeżdżać! Wstęp oczywiście darmowy. Godziny otwarcia: Piątek: 16:00 - 22:00 Sobota: 12:00 - 22:00 Niedziela: 12:00 - 20:00 Szczegóły: https://www.facebook.com/events/674869879546184/ Do zobaczenia!
 7. Z FB: Lotny Festiwal Piwa powraca! Tym razem lądujemy w Lubinie. Przygotujcie się na prawdziwe święto piwa, ale również muzyki i jedzenia. Oprócz licznych rzemieślniczych browarów na festiwalu pojawią się też foodtracki z jedzeniem z całego świata oraz scena, na której zobaczycie nie tylko interesujących artystów, ale również posłuchacie prelekcji naszych ekspertów, od których dowiecie się np. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć. To nie wszystko! Będzie również degustacja (szczegóły wkrótce), podczas której sprawdzimy Wasze kubki smakowe. Nic tylko przyjeżdżać! Wstęp oczywiście darmowy. Do zobaczenia!! https://www.facebook.com/events/228099311148473/
 8. Kolejne browary, które są z nami w piątek: Browar Profesja Browar Szpunt Brokreacja Browar Świdnica To be continued...
 9. Nie no, mocne piwa to tylko na gęstwach robię jednak...
 10. Zupełnie niepostrzeżenie, jak z bicza strzelił, niezwykle szybko... 25 stycznia minie rok odkąd zaczęliśmy swoją przygodę z kraftem. W związku z tym zapraszamy Was bardzo serdecznie na imprezę urodzinową Piwnego Klubu, która odbędzie się 26 stycznia (piątek) o godzinie 19:00 w jednej z najbardziej sztosowych kraftowych knajp we Wrocławiu (i Polsce), jaką są Pogromcy Meatów WRO. W programie m.in. - tort urodzinowy (z nutką żartu) - konkursy Z NAGRODAMI (myślę, że będziecie zadowoleni) - balony, serpentyny, wielka feta! (przynoście swoje!) - wspomnienia, backstage, zdjęcia typu shit happens (zobaczycie nas od kuchni) - świetne piwo Specjalnie dla nas (w sensie nas i Was) w tym dniu duże piwo poleje się w cenie małego (no tego średniego znaczy się). Imprezę wspierać będą też zaprzyjaźnione browary z kraftowej czołówki w Polsce. Stopniowo będziemy odkrywać przed Wami karty. To nie wszystko, ale będziemy dawkować informacje, śledźcie wydarzenie i zapisujcie się! Wstęp na imprezę oczywiściej jest darmowy, zapisy w wydarzeniu. Miejsca dla nas są zarezerwowane, zaś ich ilość jest ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy. Będą z nami (fizycznie bądź duchowo): Pogromcy Meatów WRO Browar ReCraft Browar BIRBANT Browar PiwoWarownia To be continued... Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/859985337495829/
 11. Robicie? Ma to sens? Niby nie ma potrzeby, ale... czy to coś daje? Płynne wiadomo, ale suche?
 12. Cześć, pytanie z cyklu "dziwne". Nabyłem FD do swojego gara, którego używam obecnie na zwykłej, starej kuchni gazowej. Zacieranie wygląda tak: wlewam wodę (np. 15L), dodaję słodów, zacieram. Wszystko fajnie, tylko ok. 5L wody ląduje pod dnem. W czym problem? Otóż w tym, że jak podgrzewam zacier, to pod dnem woda potrafi się niemalże zagotować (mieszam ręcznie), a temperatura zacieru nad dnem jest niższa. Nie ma problemu z zatarciem, podnosi się do żądanej temperatury, ale pod dnem woda się zagotowuje, co powoduje, że grzanie jest nierównomierne. Może szukam problemu na siłę, ale czy to nie wpłynie na jakość zacierania? Czy ktoś miał podobny problem? Używacie FD do kuchenek gazowych? P.S. Odpuśćcie, proszę, komentarze prześmiewcze i szydzące ze mnie:). Dzięki!
 13. Dzięki. BTW: ktoś ma gar z dnem i tak właśnie to robi? Czy powinno się dawać do zacierania więcej wody wtedy?
 14. Tak, ma zawór, aż takim idiotą nie jestem:). Ale pod dnem w trakcie zacierania jest 5l wody... mam się tym nie martwić? Co potem? Skończę zacieranie, młóto będzie na górze, jak rozumiem, zawrócić 5l pierwszego filtratu? Pomijam fakt, że mam nad dnem w trakcje zacierania b. gęsty zacier...
 15. Hej. Pomożecie? Nabyłem FD. Wsadziłem je do gara, wlałem wodę, podgrzałem, wsypalem śrutę. No i teraz mam jakieś 15l gęstej śruty nad FD i 5l wody pod... Pierwszy raz używam FD. Pomożecie? Jak Wy to robicie? Ktoś ma gar z fd?
 16. Bardzo dziękuje za rzeczowe uwagi. Przepraszam. Muszę gdzieś dokupić szarych komórek. Postaram się juz nie zabierać nikomu czasu. Żeby juz nikogo więcej szlaK, czy jakas inna ścieżka nie trafil (trafila) zamilkne. Jeszcze raz bardzo Was przepraszam.
 17. A czy nie po to wlasnie jest piaskownica? Przecież nikt nie zmusza nikogo do odpowiedzi.
 18. Następny uczynny. #dr! Masz konkurencję!
 19. Hej. Podlacze się. Na zdjęciu starter po 42 godzinach. Piana nadal jest. Drożdże opadly na dno. Czekać, czy kręcić dalej? I drugie pytanie: jak... wyciągnąć rdzeń przed zadaniem drożdży?
 20. Dorzuciłbym mech na ostatnie 10 minut.
 21. No tak, u mnie widać metal goły. (zał.). No nic, spróbuję w sobotę coś machnąć, zobaczymy.
 22. DAP czyli fosforan dwuamonowy czyli naprostsza pożywka dla drożdży. Dzięki. Hm. Czyżbym w takim razie dał ciała? Obrałem jabłka, wydrążyłem, zrobiłem sok, wlałem do balonu, uwodniłem drożdże i je zadałem. Właśnie jestem przed rozlewem do butli i fajnie smakuje. Drożdże zrobiły swoje. Pożywka potrzebna dla gęstwy? A jak dam sok+gęstwa? Źle będzie?
 23. Podepnę się pod temat. Siódma warka nie była szczęśliwa dla mojego browaru domowego:(. Stłukłem menzurkę i obiłem garnek. Dołączam zdjęcia, poradźcie, czy warto dalej go używać. W planach mam zakup garnka z kranikiem z nierdzewki, no ale jeszcze fundusze nie pozwalają... P.S. A może istnieje jakaś emalia "domowa", co by to pomalować? Pomóżcie, dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.