Jump to content

BartoszSz

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

About BartoszSz

 • Birthday 08/09/1993

Kontakt

 • Imię
  Bartosz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Sosnowiec
 1. Wstępnie proszę o zarezerwowanie: 6.17x17cm, wys. 27 cm, lb. zwojów 24, cena 70 zł
 2. Dodatki dałbym na 5-7 dni cichej, wszystkie o jakich wspomniałeś. Drożdże US-05 w piwnicy w 17'C będą super pracowały, nie dadzą nut rozpuszczalnikowych i nie zostawią po sobie śladu w piwie.
 3. Śląsk, poszukuję gęstwy Wyeast 2112 California Lager.
 4. Wracając do pierwotnego założenia, czy przez godzinkę na lenia w 63'C da odpowiedni balans między wytrawnością, a lekką słodyczą, a potem do tego 10 minut mashout w 76'C? 2 paczki S04 na burzliwą, ale w jakiej temperaturze, 17'C będzie OK? Do ilu trzymać na burzliwej, do 4-5 Blg?
 5. Może jak zlewałeś gorącą beczkę do fermentora, bądź podczas wysładzania pojemnik oddał zapach, gdyż coś z nim weszło w reakcje/jest słabej jakości?
 6. Jeśli skorzystam z tego zasypu co w pierwszym poście przy wydajności 65% otrzymam równe 14'Blg. Teraz pytanie czy zmieści się to 25 litrów w moim fermentorze, link i zdjęcie powyżej.
 7. Czy w związku z tym, że fermentor ma większą pojemność zmieści się owe 25l? Czy możecie mi polecić jakiś internetowy kalkulator, który mi przeliczy blg? Te nieprzetłumaczone kalkulatory z amerykańskimi jednostkami miary są straszne.
 8. Czy tylko mnie się wydaje czy to za bardzo polskie to nie jest? Połowa po angielsku, jednostki nieeuropejskie. Da się to jakoś przełączyć na całkowicie polskie?
 9. Ten fermentor jednak w sklepie stoi jako 33 litrowy, a ostatnia "widoczna" podziałka to 31, która się niemalże chowa pod wystającym uchwytem do łapania wiadra. TOTO-klik W jakiej temperaturze fermentować i przez jaki czas? Zlewa się na cichą?
 10. Obie rehydratyzowane? Czy 30litrowy fermentor będzie wystarczająco duży?
 11. A jakaś inna propozycja? Nie mam pojęcia jakich drożdży użyć, a te płynne są niesamowicie drogie...
 12. Witam, chciałbym uzyskać 25 litrów Foreign Extra Stoutu, własna kompozycja na bazie danych znalezionych w internecie o BLG rzędu 17', bo pewnie i tak uzyskam ostatecznie około 14: Słody: 5kg słodu pilzneńskiego ( Może być taki, tani? ) 1kg słodu monachijskiego ( monachijski typ I weyermann) 500g słodu karmelowego ciemnego Caraaroma 250g jęczmienia palonego 500g słodu pszenicznego czekoladowego 250g Carafa typ III (pozbawiona łuski) 500g płatek owsianych (nie mam pojęcia jak skleikować/jakie wybrać, aby były bezpośrednio do użycia) Chmiele: East Kent Goldings 50g Styrian Goldings 30
 13. U siebie zadałem zrehydratyzowane drożdże w temperaturze 27'C i zostawiłem na balkonie do schłodzenia. Po 3 godzinach miałem 17'C i taka temperaturę utrzymywałem czały czas. Ruszyło po 18 godzinach. (również US-05)
 14. Niestety z każdego z chmieli mam jedynie po 50g.
 15. Charakter, którego chmielu chciałeś wyeksponować? Bo jak dla mnie to za duży misz-masz. Equinox świetnie nadaje się na SH. Daje bardzo specyficzny posmak zielonego pieprzu z jabłkiem. IMO szkoda go do takiego chmielenia. Mosaic na goryczkę również szkoda. Zaopatrz się w jakiś jeden konkretny chmiel którego będziesz używał na goryczkę, może być Chinook. Wywal z przepisu chmielenie w 30 minucie i daj co zostanie na cichą. Nie lepiej zacierać na wytrwanie 64C -> 60 min 72C - 15 min? Może wyjść zbyt słodka IPA przy takim schemacie zacierania. No chyba, że takie preferujesz. Nie miałem okaz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.