Jump to content

LeniwySocjopata

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About LeniwySocjopata

 • Birthday 08/11/1994

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar BuGaJewskI
 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Wiktor

Recent Profile Visitors

317 profile views
 1. 100% Peated Ale 22,5 BLG, warka 78 Kolor - Zmętniony bursztyn. Piana - Niska, ale drobna, zdobi szkło; utrzymuje się cienka, pełna warstwa. Aromat - Mocny torf i delikatna toffee słodycz. Smak - Gładkie, pełne, słodkie, torf podbity toffee, retronosowo delikatny alkohol. Wysycenie - Niskie, optymalne. ... No ale przede wszystkim torf, są te bandaże, kable ... Bardzo smaczne, jak na 22,5 BLG i charakter piwa to bardzo pijalne, chociaż jak na ten ekstrakt spodziewałem się większego uderzenia torfowego. PS. Spróbowaliśmy też Imperialnego portera, który wyrwał nas z butów. Wiśnia w
 2. Po prostu stoję na fermentorem i nie wiem co robić. Tylko dlatego wrzuciłem to na ostry...
 3. Nie odczekałem po chłodzeniu aż uleży mi się kupka chmielin na środku. Była 3 w nocy, byłem zmęczony, od razu zlałem i mam efekty
 4. Cześć, mam problem przy zlewaniu na cichą. Mam chmieliny na poziomie około 3 litrów (na fermentorze). Myślałem żeby zlać to przez pończochę. Może jakieś tipy jak to zrobić żeby nic nie zepsuć?
 5. Nie lepiej po prostu zacierać w niższej temperaturze "na wytrawnie"? Cukier daje lepsze efekty?
 6. Zamówiłem 7kg pale ale ze Strzegomia. w zależności ile dodam, ekstrakt mogę podbić aż do 18,5 Blg (planowałem 17). Koledzy wyżej mówili że 100% pale ale pozwoli na dobre uderzenie chmielu, dlatego dałem taki zasyp. To jak w końcu będzie? Trochę mi namieszałeś swoim postem.
 7. Dlaczego piwa do uwarzenia jest tak dużo, a pieniędzy i czasu tak mało? Mam nadzieję, że @Mat nie znajdzie żadnego błędu, bo już zamówiłem i będę musiał dzwonić i prosić o zmianę. Zawsze jak widzę że oscyluje obok wartości minimalnej w chmielu (na hop stand) mam ochotę dać więcej, ale prawie 450g chyba już powinno być wystarczająco hoppy. Chociaż jeśli uważacie, że warto dokupić jeszcze to 100g to zamówię, mimo że i tak mój portfel już płacze.
 8. Zmieniłem na: Zasyp na 20l, 6,75kg Pale Ale Chmielenie: 60' Tomahawk 50g (może być zamiast Iungi? Akurat mam na stanie,a jeśli tak, to czy nie da łodygi jeśli wrzucę na raz? ) 100g Equinox na wirhpool 30min 100g Citra na hop stand 45' A jak z zimną? Może zostać to co wyżej (100g Cascade + 100g Cenntenial, czy już za dużo eksperymentowania z tym biednym Equinoxem? Może zmienić to na kolejną dawkę Eqinox + Citra ? Orunia Górna pozdrawia
 9. Kolego, chyba nie wiesz jaka jest idea udzielania rad. Nie prosiłem o gotowy przepis tylko o odniesienie się do mojego pomysłu. Nie musi ci się podobać moja receptura, jednak prosiłbym żebyś szanował cudzy proces twórczy. Myślisz, że lepiej będzie equinox gotować, czy więcej tomahowka na goryczkę i equinox na 80C whirlpoola?
 10. W piwnicy mam 16C i w takiej temperaturze chciałem przeprowadzać całą fermentację, dlatego też czekam aż temperatura w gdańsku się ustabilizuje. Chyba od środy przez 6 dni ma być cały czas 16stopni. Przepis zmieniłem dosyć bardzo wczoraj wieczorem (oczywiście chcę sam go stworzyć i dlatego już któryś raz z kolei rozpisałem chmielenie od nowa). Wrzucę go tutaj jak tylko wpadnę do domu. Zmieniłem na: Zasyp na 20l, 6,75kg Pale Ale Chmielenie: 60' Tomahawk 30g 30' Equinox 30g 20' Equinox 30g 10' Equinox 20g 0' Equinox 20g Whirlpool Citra 100g na 60min w 66-60 [C] 100g Cascade + 10
 11. Możesz wyjaśnić jak chłop krowie na miedzy? wiem, że chmielenie polega na dosypaniu chmielu w określonej temperaturze, ale nie do końca rozumiem, dlaczego gotować dłużej i zwrot "30 min wiru". Możesz rozjaśnić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.