Jump to content

rafple

Members
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

About rafple

 • Birthday 02/05/1976

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Fermentospective.com
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  100+
 • Miasto
  Longford/Ireland

Kontakt

 • Imię
  Rafał
 • Strona www
  https://fermentospective.com

Recent Profile Visitors

826 profile views
 1. A w instrukcji było napisane o ilości cukru czy glukozy do refermentacji? Z tego co widzę muntons pisze o cukrze (sprawdziłem losowo wybraną instrukcje muntonsa), a Ty o glukozie.
 2. Do witbiera dawałem właśnie 3g na około 25l. 1g na 10min i 2g na whirpool około 15 min. Dodatkowo 10g trawy cytrynowej i inne standardowe dodatki, aromat był wyraźny, ale nie przesadzony.
 3. To nie osad, ta cholera uszkadza niektóre powierzchnie. Ja załatwiłem sobie blat i to już rozcieńczonym starsanem. Po fakcie znalazłem film na youtube gdzie facet ostrzega, żeby używać tego tam gdzie nie boimy sie o zniszczenia i pokazuje śliczne białe plamy na blacie.
 4. Irlandia: https://www.geterbrewed.ie/ https://www.thehomebrewcompany.ie/ W obu kupuje tyle, że z wyspy. Koszty wysyłki do Polski można znaleźć na stronach.
 5. Bez koncesji, nie mam pojęcia o opodatkowaniu rolników... a jeśli myślisz o tym poważnie to z pytaniem raczej skieruj się do swojego urzedu skarbowego, bo w razie kłopotów może być cięzko powoływać się w obronie na wypowiedzi z forum ktokolwiek by ich nie udzielił. I spytałbym zarówno o koncesje jak i podatki na Twoim miejscu.
 6. Pewnie tak samo jak kapusty kiszonej, octu czy kefiru. Poza tym nawet piwa do 0.5% objetościowo są uznawane za bezalkoholowe i nie wymagają koncesji na sprzedaż. Pozdrawiam Rafał
 7. Tutaj masz trochę na ten temat: https://www.asbcnet.org/publications/journal/vol/abstracts/ASBCJ-2014-0116-01.htm Wpadłem na to z tego artykułu: https://www.themadfermentationist.com/2017/09/citra-galaxy-neipa-bioconversion.html i chociaż on sam nie jest do konca na ten temat, bo autor skupia się na zastąpieniu drogiego chmielu tańszym zawierającym podobne olejki żeby osiągnąć zbliżony efekt, to jednak w artykule są odnośniki do źrodeł, gdzie temat jest bardziej ruszony. Pozdrawiam Rafał
 8. A jednak metryczki konkursowe z trzech moich piw na wodzie z kranu mówią co innego, a sugestie od sędziów rozwiązały problem. A wodę owszem mam cholernie chlorowana. Oczywiście infekcja nie jest wykluczona.
 9. A woda przypadkiem nie była kranówką? Jeśli tak to spróbuj w kolejnych warkach filtracji wody albo innego uzdatniania na przykład przez dodatek pirosiarczynu sodu żeby pozbyć się chloru. Pozdrawiam Rafał
 10. Z tych które powinny dać czysty profil używałem tych: https://whclab.com/collections/homebrew-liquid-yeast-pitches/products/ubbe-homebrew na brulosophy robili eksperyment z innym szczepem (albo tylko inaczej nazwanym przez producenta) zdaje się łatwiej dostępnym niż ten którego ja użyłem, ale efekt zdaje się był podobny jak u mnie i piwo nie zachwyciło czystym profilem lagera.
 11. Pytanie jeszcze jakie masz te warunki... możesz spróbować drożdże mangrove jack's m54 californian lager i ile ma to być "coś w stylu". Są jeszcze kveiki, które niby mają dawać piwa o czystości lagerów w wysokich temperaturach, jednak mi ten eksperyment wyszedł z mizernym efektem, ale też równie mizerne są moje doświadczenia z kveikami.
 12. Nic się aby nie przekłamało? 2,3g na litr? czy tez 1.15g na butelke? Zakładając nawet temperature piwa 10°C to i tak daje nagazowanie na poziomie około 1.8vol.
 13. ... usunięte, żeby nie dostać złotej łopaty. Zagalopowałem się
 14. ... i następne, chociaż też nie to samo, bo niskopieniący: https://www.kegconnection.com/san-step-no-rinse-low-foam-acid-sanitizer-32-oz/ kolejny: https://www.phillyhomebrew.com/copy-of-io-star-sanitizer-4oz.html
 15. Tu już jest jeden: https://thebrewhouse.co.nz/beer/mangrove-jacks-total-san i jeszcze widziałem innej firmy ale również dostępny póki co w Australii i Nowej Zelandii. Pozdrawiam Rafał
×
×
 • Create New...