Jump to content

Przemall

Members
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

243 profile views
 1. Przemyślę to, ale najbardziej ekonomicznie wydaje mi się zamówić WSZYSTKO z jednego punktu. (transport)
 2. Witam, poszukuję sklepu z surowcami do browaru. Problem polega na tym, że od każdego browaru dostaję odpowiedzi w stylu. "Nie sprzedajemy takich ilości, tylko sprzedaż detaliczna" "Mamy tylko podstawowe słody" "Nie mamy słodu, mamy tylko chmiel" Czy jest jakiś godny polecenia sklep-hurtownia, w którym można zamówić bez problemu około tony słodów na raz? Oczywiście z pełną ofertą słodów a nie tylko z jęczmiennym.
 3. No widzę, że bez ironii w tym kółku wzajemnej adoracji się nie obejdzie. Warzyłem w domu do tej pory i wszystko było w porządku, teraz po prostu będę warzył warki po 5 hekto, stąd moje pytania. Jednak wolę dopytać niż robić na pałe i utopić pieniądze. Na pewno będzie się to różniło jeśli chodzi o wydajność itp. Wg. Beersmith wydajność w domu wychodziła mi na poziomie 70-75%. Jaką wydajność mogę założyć na profesjonalnym sprzęcie?
 4. Witam, ile będzie potrzebne drożdży do uwarzenia 500l piwa? Czy jest różnica pomiędzy dolnymi a górnymi? Górne poleciałbym klasycznie US-05, ale co wykorzystać do lagera? Suche czy nie? Drożdże będą odzyskiwane do następnych warek.
 5. Wie ktoś do ilu mniej więcej powinien zejść porter z 30blg na gęstwie z fermentisów w34/70? czekać cierpliwie na cichej czy dorzucić paczkę sucharów.
 6. Witam, ten porter 30blg przestał fermentować jakoś tydzień temu, najpierw ruszył ostro aż wywalił dekiel a potem szybko skończył. Z 30 BLG zeszło do 17, minęło około 2 tyg. Problem jest taki, że od tygodnia nic się nie dzieje. Przelałem go na cichą bo całe wiadro i na dole i na górze było oblepione drożdżami i zaczynało śmierdzieć. Po przelaniu na cichą piwo pachnie dość ciekawie, raz już czułem taki zapach i jeśli mnie pamięć nie myli był to podwójny koźlak z trzech koron.
 7. Dzięki redlum. Dobra rada faktycznie. Ale na przyszłość po prostu użyje większego wiadra. Teraz było niestety zajęte i piwo było zaledwie kilka cm pod deklem.
 8. Wiem dlaczego tak się stało, nie jestem tak cienki z fizyki. Bardziej chodzi mi o to, czy tak poprawnie przebiega fermentacja dolna, czy powinna być tak bardzo burzliwa, na górniakach mi się tak nie zdarzyło, a dolne podobno wolniej mają fermentować. Raz tak miałem z winem, ale wtedy to już była fontanna na metr w górę.
 9. W sobote wieczorem postawiłem piwo w 11 stopniach. Ten porter. Gęstwę całą z dna lagera dałem. W niedziele jak zobaczyłem wiadro to dekiel wystrzelił i się powyginał. Z litr jak nie lepiej piwa się wylało poza fermentor. Ogarnąłem to. Zebrałem z góry ostrożnie drozdze, piane czy co to było. Wymyłem dekiel i zalozylem. Coś bardzo gwaltownie przeszła fermentacja. Może za dużo gęstwy dałem i jak się dostały drożdże do 30 blg to jadły jak szalone.
 10. Wysładzanie to klucz do sukcesu. Niestety warunki i sprzęt nie pozwoliły mi za dużo wysładzać. Jeszcze leciało kilka blg, które bym odparowal potem. Jeśli się nie mylę to poszło 18kg słodu. Ale nie mam jak w tej chwili sprawdzić
 11. lager nawet już tak nie śmierdzi. Uwarzyłem dziś porter, wyszło 30BLG, 24litry, praktycznie 1kg słodu poszedł na 1 litr piwa. Porter sobie stoi w pomieszczeniu w którym jest 10 stopni. Zadałem do niego całą gęstwę jaka była na dnie fermentora z lagera. PS: Fermentory pewnej "czerwonej" firmy to szajs, nieszczelne.
 12. Wracając do tematu zeszło z 12blg do 5. Śmierdzi okropnie. Potrzymam do piątku żeby gęstwe zebrać do porteru.
 13. Powtórzę pytanie. Czy gęstwa z tego lagera nada się do porteru bałtyckiego, czy została już popsuta przez tą temperaturę.
×
×
 • Create New...