Jump to content

SuchyX

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

About SuchyX

 • Birthday 06/17/1983

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Skierniewice
 1. Witam mam pytanko jakie polecacie piwko takie orzeźwiające na lato ?? Nie koniecznie musi być mocne Piłem ostatnio Coopers Mexican Charveza i nawet nawet.
 2. Czyli z tego co pisze na wiki to pyknąć 1/2L wody i dodawać curku aby BLG wynosiło tyle ile nastawa brzeczki i chyba tak zrobię że zrobię syrop i potem wężykiem zleje piwko do drugiego pojemnika aby po drodze wymieszało się z syropem.
 3. A macie jakiś link na przepis syropu ew do zakupu ?? Jak robić samemu to jaki cukier zwykły biały czy kandyzowany ?? i rozumiem że potem strzykawką ile ml 4 ?
 4. Wracając do mojego piwka Gozdawa American Gold Ale to 3 dzień pomiarów BLG nieznacznie spadło jest 4.5 a wcześniejsze pomiary wskazywały BLG 5 piwo stoi już 9 dzień w fermentatorze od nastawu. Co teraz robić ?? lać w butle czy poczekać aby było 2 tyg. ?? a przy takim BLG 5 nie rozsadzi mi potem butelek ?? mam miarkę na 4g curku ewentualnie dropsy 3g na butelkę 0.5 i co lepsze cukier, glukoza czy te dropsy ??
 5. Oczywiście że wpłynie (i to negatywnie), ekstrakt w brewkicie jest nachmielony a aromaty chmielowe się szybko ulatniają w czasie gotowania.Czyli co lepiej nie gotować i puszeczki ogrzane w gorącej wodzie lać prosto do fermiego oraz uzeplniac wodą ?
 6. Witam mam pytanko czy jak mam piwka te całe brewkity np z gozdawy to te dwie puszeczki mam wrzucać do garnka z gorącą wodą tam wymieszam i dopiero w fermentator czy np wstawić te puszeczki do misek z ciepłą wodą aby rzadsze się zrobiły i do fermentatora oraz uzupełnienie reszty wodą do żądanej ilości. Pytam ponieważ ktoś mi kiedyś powiedział żeby np zagotować w garnku 3L wody i potem zapodać te puszki tylko nie wiem czy tak wysoka temp nie zrobi krzywdy berwkitowi dlatego was pytam o zdanie.
 7. Tak się zastanawiam bo może opadły na dno i stąd przestały pracować a może by tak pobujać lekko pojemnikiem aby się z dna podniosły i powiedzmy podnieść temp o 2-3 stopnie ??
 8. Dwa dni temu i też było 5 BLG dodam że piwo nastawione było 22 marca czyli dopiero 6 dzień się robi. Woda w rurce praktycznie już nie bombelkuje piwko zlewam przez kranik w fermetatorze aby go nie otwierać.
 9. Mam pytanko dzisiaj patrzyłem BLG i jest 5 to już drugi pomiar gdzie jest BLG 5 czyli że co coś się skopciło ?? Piwko z brewkitu Gozdawa American Gold Ale piwko ma 21 stopni schładzać je jeszcze czy już po zawodach ?? Robiłem test i w wodzie przy temp 20stopni jest okey wskazuje BLG 0. A jeszcze jedno osad na dnie ma tak na oko 1cm. Albo dałem ciała z drożdżami że odrazu je wsypałem do brzeczki albo ta Gozdawa coś ferelna jest.
 10. Życzę dużo zdrówka i jak najszybszego powrotu do formy abyś nie zapomniał jak piwko samkuje
 11. SuchyX

  YO @LL

  Witam chciałem się przywitać mam nadzięję że dużo ciekawego wydobędę z tego forum a raczej z wiedzy zaawansowanych piwowarów niech moc piwa będzie z wami
 12. Kurde a byłem święcie przekonany że trzeba zagotować 2-3L wody i potem dodać puszki z brew kitu a dopiero potem w wiadro i resztę uzupełnić do zadanej ilości eh... dobrze że trafiłem na to forum
 13. Chodzi o brewkit? To słodu nie dodajesz:P Lej w fermentor, bo stracisz aromat chmielowy. Po zadaniu drożdży mieszać nie musisz, dadzą sobie same radę. Co do pompki to ktoś jej używał, ale mam wątpliwości czy da się dostatecznie zdezynfekować kamień. Bujanie fermentorem jest dość skuteczne. Postaw fermentor na rogu i bujaj go przez 10 minut. Tak chodzi mi brewkit zestawik z dwóch puszek. Czyli co lepiej lać puszki w fermentator potem woda i porządne mieszanko ??
 14. Wiaderka nie otwierałem po 4 dniach tylko przez kranik zlałem i zmierzyłem Czyli generalnie 7 dni na samą fermentacje to mało i lepiej potrzymać min 2 tyg i potem dopiero zacząć mierzyć BLG jakie mamy i jak po np 2 próbrach od ostępach czasowych 2 dni już nie będzie spadać tylko pozostanie na takim samym poziomie to wtedy butelkowanie tak ?? A mam jeszcze jedno pytanko odnośnie przygotowaniu brzeczki co fora to inaczej piszą a chodzi mi o to że biorę garnek 5L wlewam 2L wody przegotowywuję ją i potem dodaję cały zestaw słód i ekstrakt słodowy i tu mam pytanie czy po wymieszaniu wszystkie
 15. Witam szanownych forumowiczów a raczej degustantów piwnych Zadam szybkie pytanko i oczekuję szybkiej odpowiedz. Zalałem zestaw z Gozdawy American Gold Ale i przed zadaniem drożdży Blg było 10 dzisiaj jest 4 dzień fermentacji i jak sprawdzałem to Blg jest 5 rozumiem że potrzymać do pełnych 7 dni i potem sprawdzenie Blg które powinno spaść do 2 i potem w butelki. Całe piweczko chodzi w temp 23stopnia a brzeczka przed zadaniem drożdży miała 25stopni. Mam pytanko bo poczytałem na różnych forach że czasem potrafi przestać pracować woda w rurce co może być podyktowane np nieszczelnością fer
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.