Skocz do zawartości

Bonnie Rotten

Members
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  పెద్ద డిక్
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  2 z zacieraniem. Ekstraktów nie liczę.
 • Miasto
  niedaleko Opola
 1. Bonnie Rotten

  Piwo miodowe 110 lat temu

  ​Ja tylko zapytam: czy masz prawa autorskie do rozpowszechniania tej książki? Jako twórca jestem na takie aspekty bardzo uczulony.
 2. ​Ja tu sensu nie widzę. O ile zmieni się wynik pomiaru przy przechylonej kadzi? O 0,01%? Czy taka paranoja jest warta zachodu? A jak będzie trzęsienie ziemi i budynek zmieni trochę poziom, to co wtedy?
 3. Bonnie Rotten

  Perfumeryjny zapach

  ​U mnie tak bywało w lagerach po 2, 3 tygodniach od rozlania. Potem to znikało. Po dwóch miesiącach już nie było śladu.
 4. ​A po co kadź jest plombowana? Jaki to ma sens nawet patrząc z wynaturzonego punktu widzenia urzędnika? Nie wymyśliłem ani jednego sensownego powodu.
 5. Bonnie Rotten

  Sprzedam browar

  ​A jaka jest chłodnica?
 6. ​A czy jak przyjdzie taka kontrola, można jej nie wpuścić? Jakie są konsekwencje? Przecież może mnie akurat nie być wtedy w browarze, kiedy przyjdą, mogę się też schować. Czy się wcześniej umawiają?
 7. ​Bardzo to enigmatyczne. ​Dlaczego jeden i dlaczego warto?
 8. ​A fermentory tak samo?
 9. Bonnie Rotten

  Słabe nagazowanie lagera

  Za 3 miesiące to w piwnicy będzie już 18 C, a innymi warunkami nie dysponuję.
 10. ​Ok, ale jeżeli sobie taką warzelnię zespawam, to mają ją zmierzyć i wycechować i nic im do tego kto i jak ją robił?
 11. Bonnie Rotten

  Słabe nagazowanie lagera

  ​A wtedy nie będzie jakichs posmaków piw górnej fermentacji czy można to pominąc przy tak małej ilości glukozy?
 12. ​Czy to znaczy, że jeżeli warzelnia nie musi być legalizowana, to można warzyć w czym się chce? Np. w zespawanym własnoręcznie kotle?
 13. Bonnie Rotten

  Degustacje piw sklepowych

  ​Mnie to piwo bardzo smakowało. I tyle na ten temat, bo nie interesuje mnie co było "na finiszu" i jaki był "profil". Ważne, że jest dobre.
 14. ​A może ten po 4,49 będzie lepszy? A nawet jeśli nie, to jak nie będzie smakować, to nie ma przymusu kupowania. Normalna rzecz, że ten sam produkt jest sprzedawany w różnych miejscach w różnych cenach. Samochód tez kupiłem w salonie za 5 tys zł drożej niż bym kupił u niezależnego brokera samochodowego, ale bardziej jednak ufam salonowi.
 15. Bonnie Rotten

  Słabe nagazowanie lagera

  Witam. Mam problem ze słabym nagazowaniem lagera, który leżakował ponad miesiąc w temperaturze 5 stopni C. Po miesiącu w butelkach jest trochę gazu, ale stanowczo za mało, poza tym czuć w smaku jeszcze nieprzefermentowaną glukozę. Nie dawałem gęstwy do refermentacji i to chyba był mój błąd, ale czytałem tutaj, że po miesiącu powinien się i tak nagazować. Jak to więc naprawdę jest? Czy czekać dalej czy otwierać i dodać gęstwy do każdej butelki? ​ ​ ​ ​
×