Jump to content

nofx1

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

206 profile views
 1. nofx1

  nofx1

 2. Witam, Proszę o radę w sprawie chmielenia (czym i jak) Hefeweizena tak aby było zgodne ze stylem. Planuje uwarzyć 22L piwa z wykorzystaniem 3kg pszenicznego i 2kg pilzneńskiego. Z góry dziękuję za pomoc.
 3. widzę, że jest nas trochę z Legnicy
 4. koledzy, a czy przy intensywnym chmieleniu AIPY na początku gotowania na goryczkę i aromat przy hop standzie i na zimno warto coś dorzucić na smak pod koniec gotowania? Wniesie to coś jeszcze do smaku? Jak tak to na ile minut przed końcem najlepiej?
 5. Kolego, a w jaki sposób przygotowywałeś roztwory?
 6. W opisie było napisane, że to jest OEM (czyli bez opakowania). W zestawie poza samym urządzeniem była pipetka, ściereczka, śrubokręt do skalowania (co ciekawe był już wyskalowany) i chińska instrukcja. Nie zależało mi na pudełku i dzięki temu całość wyniosła mnie dokładnie 69,77zł. Co ważne skala jest bardzo czytelna. Zakładając, że pomiary były faktycznie prawidłowe, polecam z czystym sumieniem.
 7. No to uspokoiłeś mnie Jakim wzorem to liczysz?
 8. Odmierzałem wagowo cukier i uzupełniałem do 100ml. Można więc powiedzieć, że miałem wymierzoną ilość cukru wagowo. Pytanie czy refraktometr podaje tą wartość objętowościowo czy wagowo? Nie znam się na tym za bardzo więc podpowiedzcie jak przygotować próbę tak żeby wiarygodnie sprawdziła refraktometr.
 9. Odmierzałem ilość cukru i dopełniałem do 100ml. Kolego GB nie wiem jakie mam fi fiolki spławika, ale sprawdziłem, że mam za małe ilości. Przy wartości 30% jest błąd, urządzenie wskazuje mi 27% a nie 23%. Już to poprawiłem. Nie pozostaje mi chyba nic innego jak korygować wynik przy większych stężeniach.
 10. W sumie nie wpadłem na to. Zrobie test spławika po całym sprawdzeniu refraktometru.
 11. Niestety próby mają po 100ml więc nie da rady sprawdzić spławika.
 12. Witam, Dzisiaj przyszedł do mnie refraktometr z tej oto aukcji: http://www.aliexpress.com/snapshot/6885376086.html?orderId=690707627109 Jako, że narzeczona ma w​ pracy dostęp do wagi analitycznej (dokładność do 4 miejsc po przecinku) przygotowała mi testowe roztwory wody z cukrem. Przeprowadziłem szybki test na cieczach w temperaturze pokojowej: roztwór 5% - refraktometr wskazał idealnie 5 brix roztwór 10% - refraktometr wskazał idealnie 10 brix roztwór 20% - refraktometr wskazał 18,9 brix roztwór 30% - refraktometr wskazał 27 brix dodam tylko, że przy wodzie pomiar wynosił
 13. Próbował ktoś z Was przepchać sondę od termomentru przez rurkę do fermentacji? Myślę, że wtedy pomiar będzie najbardziej wiarygodny. Zastanawiam się tylko czy rurka będzie dalej spełniała swoją funkcję.
 14. nofx1

  AIPA

  Jestem przed warzeniem pierwszej warki z zacieraniem, do tej pory testowałem brew-kity. Szukam dobrego schematu chmielenia dla AIPY. Ten wydał mi się ciekawy, ale po wklepaniu tego do BS wyszło mi IBU na poziomie 31. Czy ktoś mógłby ten przepis zmodyfikować ewentualnie podać inny sprawdzony? Jeszcze nie zakupiłem chmieli więc wybór dowolny.
 15. No z tego co ja zrozumiałem to nawet nie zakręcili korbką, ponieważ w takim stanie im to przyszło ze sklepów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.