Jump to content

-julian-

Members
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

 1. Zrobiłem! 6kg słodu weweyermann 1kg płatków 0,25 karmel żytni fawcett Po gotowaniu jest 27l 13brix, miało być więcej ale trudno. Miałem dekantować znad chmielin ale ledwo leciało z wężyka, przelałem z gara, jest mega kisielowate, chmiel nie chciał opaść, sporo poszło do fermentora. Chciałem filtrować w worku od prasy, czyli w sumie biab ale się nie dało. Pierwszy raz prasowałem na prasie zacier , później zlałem klarowniejszą część.
 2. Oba to na 100% żyto. Dodałem oba Filtracja ciężko było, wyszło około 33l 12brix, będę musiał sporo odparować.
 3. Witam Dostałem dzisiaj zielony słód. Mam 5kg normalnego, kupionego wcześniej i dzisiaj dokupiłem kilo i jest zielony. Płatki które dziś kupiłem też zielonkawe Robię 100% żytnią aipe i teraz nie wiem czy dodać to zielone? Zdjęcie tego nie oddaje, to jest zgniło zielone. Jutro rano warzę.
 4. Mi przyszedł tydzień temu, cały czas pokazuje 4 w obu buforach.
 5. Witam Chcę do stouta dodać kokosa i wanilie. Tylko nie wiem jak to zrobić. - kokosa zetrzeć na tarce i na patelnie, potem ręcznik papierowy. -kokosa zetrzeć na tarce i zalać alkoholem, przy rozlewie dodać ekstrakt wanilia, w sumie tak samo. Chyba że inaczej, wiórki kokosowe?
 6. Jak oceniasz dodatek kokosa? Dodawałeś do gotowania czy na cichą też?
 7. Dzwoniłem do wodociągów i nikt nie był w stanie udzielić mi odpowiedzi. Prosiłem o raport składu wody a kobita ze nie wie co to jest, rozmawiałem chyba z 4 osobami. Dowiedziałem się tylko że mam wodę twardą węglan wapnia 380 mg. Musze się osobiście tam udać.
 8. Dzieki, cos pokombinuje z laktoza carafą zamiast palonego.
 9. Witam Chciałby uwarzyć piwo kawowe, czekoladowe, bez/ z małą ilością jęcznienia palonego czyli nie kwasne, górnej fermentacji, żeby też smakowało kobietom. Robiłem dry stouta, fesa, risa, z sprawdzonych receptur z wiki i wszystko za mocno palone.
 10. Podczas płukania wiadra wodą po naoh prysło mi od oka jakoś 30 min temu i trochę pieczę. Zaden okulista już nie przyjmuje, szukać kogoś dalej ?
 11. Czyli że co jak mam ph w okolicy 7 to lepiej nie zbić kwasem mlekowym tylko tak wysładzać ? Kupiłem paski i czekam tez na ph metr. Mam dziwny posmak w piwie, jakby za dużo garbników, założyłem że ph.
 12. To to wiem, ale ile max ml żeby nie zepsuć smaku.
 13. Ile można bezpiecznie dodać kwasu mlekowego, do zacieru i do wysładzania, na warke ~ 25l ?
 14. – użycie niedoleżakowanego lub zbyt drobno ześrutowanego słodu Ostatnio jakoś drobno śrutowałem, dużo mąki było. – wypłukanie garbników z łuski (uczucie cierpkości) poprzez wysładzanie zbyt długie, zbyt gorącą wodą (>76°C) lub wodą o zbyt wysokim pH (>6 pH) Wysładzam zawsze 80 °C, ph nie znam, kupie phmetr. To by się zgadzało, w smaku takie troszkę cierpkie? niewiem jak to nazwać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.