Jump to content

pablo

Members
 • Posts

  537
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by pablo

 1. Mam małą lodówkę (wchodzi jeden fermentor) razem z zamrażalnikiem regulacja temperatury jest w środku (pokrętło). I chcę podłączyć sterownik STC-1000. Muszę coś przerabiać w lodówce ? Czy wystarczy do sterownika dorobić gniazdo a do niego podłączyć wtyczkę prądowo od lodówki a czujnik umieścić w lodówce. A w lodówce mam ustawić najniższą (-3 C) temperaturę czy na wyższą ( +8c)?

  Teoretycznie wystarczy jeśli ustawisz najniższą możliwą temperaturę. Jeśli faktycznie to jest -3°C to to lodówka "będzie chciała" non-stop chłodzić więc to STC-1000 będzie sterowało wtedy temperaturą. Ważne by ustawić w sterowniku minimalny czas załączenia sprężarki, bo w oryginalnym termostacie jego histereza i bezwładność to gwarantują.

 2. W starsan właśnie chodzi o to żeby było dużo piany. To jest cała idea tego ustrojstwa. Na filmikach "instruktażowych" na YT niektórzy polecają nawet wylaśnie starsan i zostawić pianę na dnie pojemnika a piwo wlewać pod tą pianę. Ma to dawać barierę ochronną dla piwa w czasie wlewania.

 3. Mam chłodnicę z rurki KO 8mm okrągłą.

  Chciałbym ją nieco rozwinąć i na stałe zamontować w garze warzelnym, tak, żebym po zakończonym gotowaniu tylko podpiął szybkozłączki i mógł zacząć chłodzić. Dodatkowo wtedy będę mógł włożyć do gara mieszadło co przyśpieszy chłodzenie.

   

  Chcę wywiercić dziury w garnku tak, żebym mógł przykryć gar pokrywką.

   

  Macie jakiś patent na uszczelnienie połączenia kadź-rurka 8mm oraz na założenie szybkozłączki na rurkę 8 mm (to gdzieś widziałem, ale nie mogę namierzyć)?

   

  Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.

 4. Sam tej techniki nie stosuję, ale ten temat jest bardzo popularny w USA. Choć tam idą dalej, nawet w sklepach sprzedają już zestawy dla warek 3,7l (1 galon).

  Pod hasłem "Small Batch Brewing" można znaleźć sporo na ten temat.

 5. No tak, w sumie przez to, że formularz zgłoszeniowy jest/był na stronie PSPD wejść mogło być nieco więcej niż przez resztę roku :)

  Sam formularz mniej obciążył serwer niż pobranie PDFa.

  Niestety automat nie zadziałał i nie otrzymaliśmy informacji o zbliżaniu się do limitu transferu.

  Niedługo strona powinna wrócić.

 6. Wyimki najnowszego numeru PIWOWARA (13) właśnie pojawiły się na stronie PSPD

   

  Szczególnie polecamy udostępniony w całości artykuł Piotra Wypycha (coder) "Bez dekantacji". Poza tym tradycyjne już: kilka słów reaktora naczelnego, Andrzej Sadownika, prezesa PSPD, Krzysztofa Lechowskiego i 1000IBU Tomasza Kopyry. Co więcej w wersji drukowanej? Spójrzcie na spis treści ;)

  post-1191-0-03821700-1394897114_thumb.png

   

  Zapraszamy do lektury!

 7. Wcale bym tak nie trywializował doboru pompki. Mam kamień z nierdzewki 2um i filtr strzykawkowy.

  Próbowałem to zasilić z

  • jakiejś taniej pomki i nie jestem pewien ile powietrza tam idzie. Bąble się nie pojawiają.
  • nebularyzatora - dużo za duża wydajność. Ogromne bąble. Dławienie bezskuteczne bo wąż wyrywa ;)

  Najlepiej byłoby dobrać pompę tak, żeby miała lekki naddatek wydajności, który łatwo by można przydławiać do momentu aż przestaną pojawiać się widoczne bąble. Mamy pewność, że pompujemy optymalną ilość powietrza, która rozpuszcza się w brzeczce.

   

  Macie może jakieś sprawdzone modele?

 8. Potrzebuję sterownik jak ten, STC-1000. Tzn ma grzać lub chłodzić wg potrzeby. Wyjście na grzałkę i na sprężarkę lodówki

   

  Czy są na rynku jakieś inne łatwo dostępne sterowniki tego typu?

   

  Potrzebuję szybko coś kupić i nie wiem w czym wybierać, proszę o jakieś wskazówki.

 9. Oj tak! Wycieczka była bardzo udana. Punkty programu przygotowane przez Pedro były równie ciekawe co zaskakujące. Kilka faktów historycznych tylko dodało walorów edukacyjnych wycieczce.

   

  I tu należą się duże podziękowania dla Pedro za zaplanowanie, zorganizowanie i poprowadzenie wycieczki :beer: a panu Staszkowi za "powożenie" z gracją gazeli ;)

   

  Dzięki wszystkim za dobrą atmosferę!

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.