Skocz do zawartości

pablo

Members
 • Liczba zawartości

  537
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O pablo

 • Urodziny 7 Październik

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Tustela
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  29
 • Miasto
  Cieszyn

Kontakt

 • Imię
  Paweł
 • Strona www
  http://piwowarzytustela.pl

Ostatnie wizyty

3543 wyświetleń profilu
 1. pablo

  pablo

 2. Rozważ czy warto, bo w HomeBrewing są pale ale i pilzneński w takich samych (a nawet niższych jeśli uwzględnisz rabat) cenach dostępne w workach 25kg. I na miejscu praktycznie. więc w tym przypadku HB "dysponuje warunkami do przebuforowania kilka dni"
 3. Teoretycznie wystarczy jeśli ustawisz najniższą możliwą temperaturę. Jeśli faktycznie to jest -3°C to to lodówka "będzie chciała" non-stop chłodzić więc to STC-1000 będzie sterowało wtedy temperaturą. Ważne by ustawić w sterowniku minimalny czas załączenia sprężarki, bo w oryginalnym termostacie jego histereza i bezwładność to gwarantują.
 4. W starsan właśnie chodzi o to żeby było dużo piany. To jest cała idea tego ustrojstwa. Na filmikach "instruktażowych" na YT niektórzy polecają nawet wylaśnie starsan i zostawić pianę na dnie pojemnika a piwo wlewać pod tą pianę. Ma to dawać barierę ochronną dla piwa w czasie wlewania.
 5. Gdzie konkretnie Kraków? Być może tez mógłbym z stamtąd odebrać.
 6. Wajcha - 1,12 l - Leszno AndrzejKu - 1,0 l anteks 1,0l nymons - 3.78l pepek84 - 1,0 l kilis - 1,0l - Warszawa Swiaderny + Gawon (?) - 1,0l - edit: Warszawa tibek/kto3 - 1.0l - Warszawa Michal_W - 0.78l (by dobić do butli ) - Warszawa Szwed - 1,0 - Rydułtowy panta_rei - 1,0l (mogę się z kimś podzielić... najlepiej z Olsztyna) Fidel - 1,0 l Pablo - 1,0 l Razem ----------------- 14,68 l
 7. Mam chłodnicę z rurki KO 8mm okrągłą. Chciałbym ją nieco rozwinąć i na stałe zamontować w garze warzelnym, tak, żebym po zakończonym gotowaniu tylko podpiął szybkozłączki i mógł zacząć chłodzić. Dodatkowo wtedy będę mógł włożyć do gara mieszadło co przyśpieszy chłodzenie. Chcę wywiercić dziury w garnku tak, żebym mógł przykryć gar pokrywką. Macie jakiś patent na uszczelnienie połączenia kadź-rurka 8mm oraz na założenie szybkozłączki na rurkę 8 mm (to gdzieś widziałem, ale nie mogę namierzyć)? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.
 8. pablo

  Warzelnia do maks 10l wybicia

  Sam tej techniki nie stosuję, ale ten temat jest bardzo popularny w USA. Choć tam idą dalej, nawet w sklepach sprzedają już zestawy dla warek 3,7l (1 galon). Pod hasłem "Small Batch Brewing" można znaleźć sporo na ten temat.
 9. pablo

  Strona PSPD

  Sam formularz mniej obciążył serwer niż pobranie PDFa. Niestety automat nie zadziałał i nie otrzymaliśmy informacji o zbliżaniu się do limitu transferu. Niedługo strona powinna wrócić.
 10. pablo

  Strona PSPD

  Niestety występują chwilowe problemy z dostępem do strony PSPD. Formularz zgłoszeniowy do XII KPD Birofilia 2014 dostępny TUTAJ
 11. Niestety występuje problem z dostępem do strony PSPD. Formularza zgłoszeniowy dostępny też bezpośrednio TUTAJ
 12. pablo

  Piwowar

  Wyimki najnowszego numeru PIWOWARA (13) właśnie pojawiły się na stronie PSPD Szczególnie polecamy udostępniony w całości artykuł Piotra Wypycha (coder) "Bez dekantacji". Poza tym tradycyjne już: kilka słów reaktora naczelnego, Andrzej Sadownika, prezesa PSPD, Krzysztofa Lechowskiego i 1000IBU Tomasza Kopyry. Co więcej w wersji drukowanej? Spójrzcie na spis treści Zapraszamy do lektury!
 13. Kolejne spotkanie już jutro! Tym razem tematem wieczoru będzie STOUT! Szczegóły tutaj i tutaj Zapraszamy od 19!
 14. W rzeczy samej. Spotkanie było przednie i należało do tych cięższych Kolejne spotkanie, tradycyjnie w piątek 14 marca, choć może potrwać do 15
×
×
 • Dodaj nową pozycję...