Jump to content

pablo

Members
 • Content Count

  537
 • Joined

 • Last visited

About pablo

 • Birthday October 7

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Tustela
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  29
 • Miasto
  Cieszyn

Kontakt

 • Imię
  Paweł
 • Strona www
  http://piwowarzytustela.pl

Recent Profile Visitors

4520 profile views
 1. pablo

  pablo

 2. Rozważ czy warto, bo w HomeBrewing są pale ale i pilzneński w takich samych (a nawet niższych jeśli uwzględnisz rabat) cenach dostępne w workach 25kg. I na miejscu praktycznie. więc w tym przypadku HB "dysponuje warunkami do przebuforowania kilka dni"
 3. Teoretycznie wystarczy jeśli ustawisz najniższą możliwą temperaturę. Jeśli faktycznie to jest -3°C to to lodówka "będzie chciała" non-stop chłodzić więc to STC-1000 będzie sterowało wtedy temperaturą. Ważne by ustawić w sterowniku minimalny czas załączenia sprężarki, bo w oryginalnym termostacie jego histereza i bezwładność to gwarantują.
 4. W starsan właśnie chodzi o to żeby było dużo piany. To jest cała idea tego ustrojstwa. Na filmikach "instruktażowych" na YT niektórzy polecają nawet wylaśnie starsan i zostawić pianę na dnie pojemnika a piwo wlewać pod tą pianę. Ma to dawać barierę ochronną dla piwa w czasie wlewania.
 5. Gdzie konkretnie Kraków? Być może tez mógłbym z stamtąd odebrać.
 6. Wajcha - 1,12 l - Leszno AndrzejKu - 1,0 l anteks 1,0l nymons - 3.78l pepek84 - 1,0 l kilis - 1,0l - Warszawa Swiaderny + Gawon (?) - 1,0l - edit: Warszawa tibek/kto3 - 1.0l - Warszawa Michal_W - 0.78l (by dobić do butli ) - Warszawa Szwed - 1,0 - Rydułtowy panta_rei - 1,0l (mogę się z kimś podzielić... najlepiej z Olsztyna) Fidel - 1,0 l Pablo - 1,0 l Razem ----------------- 14,68 l
 7. Mam chłodnicę z rurki KO 8mm okrągłą. Chciałbym ją nieco rozwinąć i na stałe zamontować w garze warzelnym, tak, żebym po zakończonym gotowaniu tylko podpiął szybkozłączki i mógł zacząć chłodzić. Dodatkowo wtedy będę mógł włożyć do gara mieszadło co przyśpieszy chłodzenie. Chcę wywiercić dziury w garnku tak, żebym mógł przykryć gar pokrywką. Macie jakiś patent na uszczelnienie połączenia kadź-rurka 8mm oraz na założenie szybkozłączki na rurkę 8 mm (to gdzieś widziałem, ale nie mogę namierzyć)? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.
 8. Sam tej techniki nie stosuję, ale ten temat jest bardzo popularny w USA. Choć tam idą dalej, nawet w sklepach sprzedają już zestawy dla warek 3,7l (1 galon). Pod hasłem "Small Batch Brewing" można znaleźć sporo na ten temat.
 9. pablo

  Strona PSPD

  Sam formularz mniej obciążył serwer niż pobranie PDFa. Niestety automat nie zadziałał i nie otrzymaliśmy informacji o zbliżaniu się do limitu transferu. Niedługo strona powinna wrócić.
 10. pablo

  Strona PSPD

  Niestety występują chwilowe problemy z dostępem do strony PSPD. Formularz zgłoszeniowy do XII KPD Birofilia 2014 dostępny TUTAJ
 11. Niestety występuje problem z dostępem do strony PSPD. Formularza zgłoszeniowy dostępny też bezpośrednio TUTAJ
 12. Niestety występuje problem z dostępem do strony PSPD. Formularza zgłoszenioweg dostępny też bezpośrednio TUTAJ
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.