Jump to content

PiotrPZ

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  35
 • Miasto
  Topolin

Kontakt

 • Imię
  Piotr
 1. Myte w zmywarce, stout nie ucieka. Problem ewidentnie z tą konkretna warką PA. PP
 2. Otworzyłem przed chwilą, tym razem nie chłodozne - w temp pokojowej.. Piwo nie wychodzi z butelki. Po po kilku minutach przelałem do szklanki... nie wychodzi, utrzymuje się 0,5cm piana. Nie lubi zimna, czy za bardzo przyzwyczaiło sie do butelki ?
 3. Podpowiedzcie proszę jaki popełniłem błąd... PA 3 msc po zabutelkowaniu. Piwo schłodzone w lodówce, po otwarciu nie wychodzi z butelki, przy powolnym przelewaniu do szklanki po ściance niesamowicie się pieni. Ledwo mieści się w dwóch szklankach.. Za mało odfermentowane..? za dużo cukru na refermentację ? Stawiam na to drugie, ale dziwi mnie, ze nie wychodzi z butelki...
 4. Jak wyliczacie objętość wody do wysładzania ? Czy mam zakładać jakieś "starty" w młócie ? Przykładowo: zacieram 5kg słodu w 15l wody, czy powinienem przygotować 10l do wysładzania jeśli oczekuję 25l brzeczki, czy więcej ? Do tej pory zacierałem w lodówce i wysładzałem na raty.
 5. Wygląda, że to był właśnie problem. Dzisiaj zacierałem Ceski Lezak, kranik na max, ale zdławiłem przepływ zaciskiem. Przepływ początkowy ok 0,4 l/min. Tym razem wraz z czystszym filtratem wzrastała prędkość przepływu do ok 0,7 l/min. Wszystko się pięknie przefiltrowało złoże cały czas było miękkie.
 6. Jestem przekonany, ze to ja popełniam błąd. Zacieram w lodówce, wiec nie przelewam. Ostatnie warki - marcowe i aipa, po mashout woda dolana prawie do maks objetosci lodówki (32l). Wysładzanie już nie ma miejsca, bo filtruję do otrzymania 24-25litrów. Poczytałem jeszcze trochę rożne wątki na forum - być może za szybko stratuję z filtrowaniem. Na początku otwieram kran na max i po 1-2 litrach zmniejszam przepływ. Przy kolejnej filtracji rozpocznę z kranikiem na 1/2.
 7. Uchylam lub całkowicie zdejmuje pokrywę.
 8. ustawiałem początkowy przepływ 1/2 litra na minute i efekt był taki sam.
 9. Możesz wytłumacz, co da taka zmiana? Z moich obserwacji wynika, że młóto "odcina" filtrator od brzeczki i blokuje jakkolwiek przepływ.
 10. Witam, od kilku warek borykam się z problemem zatrzymanej filtracji. Warzę z zestawów z rożnych sklepów: centrumpiwowarstwa, twójbrowar i browamator. Problem niestety jest niezależny od dostawcy. Warze na leniucha w lodówce turystycznej. Lodówka została "ocieplona" karimatą i chyba od tego momentu rozpoczęły się problemy. Temperatury utrzymywane zgodnie z instrukcją ( mam na stałe termometr badający temp zacieru). Na koniec zawsze mashout 75-76 C, mieszam, zostawiam na 10-15 minut i rozpoczynam filtrację. Testowałem różne ustawienia kranika: full, 3/4, 1/2. Zaczynam filtrować, zawracam ki
 11. Witam, wiosną tego roku powiedziałem dość, wystarczy bezbarwnych i jednakowo smakujących piw z koncernów. Dzięki Wam, na tym forum i ogromnej kopalni wiedzy tu zgromadzonej rozpocząłem swoją przygodę. Dzisiaj na licznik wskoczyła 15 warka z zacieraniem na leniucha. Lokalizacja browaru - 15 km na zachód od Warszawy. Pozdrawiam Piotr
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.