Jump to content

skitof

Members
 • Content Count

  185
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About skitof

 • Birthday 12/22/1970

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Skitof
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dyplomy są przygotowane, czekają na wysyłkę. Choć nie wiem kiedy to nastąpi
 2. Ach, wy i te teorie spiskowe Grand Champion był wybierany jeszcze zanim był warzony w Cieszynie. Zawsze chodzi tylko i wyłącznie o najlepsze piwo konkursu. Żałosne by było, gdybyśmy założyli, że piwowarzy w pewnych stylach nie mogą wygrać, bo browar sobie nie poradzi. To po co by mieli w ogóle przysyłać piwa? Browar Zamkowy może się cieszyć, że nie zostało wybrane monachijskie jasne - to by dopiero mieli kwaśne miny A tegoroczny GCh jest genialnie zbalansowany, to pewnie zasługa podwyższonego zasypu - on wprowadza ciało, cukry resztkowe, które tonują kwaśność. Dlatego piwo to nie jest tak ostro kwaśne i cienkie jak lambiki. A płatki dębowe całość jeszcze fajnie zniuansowały.
 3. W tym roku zdecydowaliśmy się na podanie listy finałowej i na jak najszybsze opublikowanie wyników czyli tuż po oficjalnym ogłoszeniu. To pierwsze zawsze będzie dyskusyjne, ale większość jednak chciała wiedzieć. A to drugie było dla nas po prostu kłopotliwe, bo laptopa mieliśmy dosłownie na kolanie na cieszyńskim rynku - stąd wyszył pewne niedoskonałości. Ale do dobre doświadczenie, w przyszłym roku będzie już bez pudła. No cóż, pechowa 13 prześladuje nas od początku
 4. Tak, tak zostało ustalone rok temu i po prostu musimy się tego trzymać. Stąd też to sprostowanie o gęstości.
 5. Pomyłka czy zamierzone? Co prawda zamierzone, ale faktem jest, że tę kategorię ogłaszaliśmy już rok temu, więc będziemy trzymać się danych z przed roku, by nikt nie czuł się pokrzywdzony. Nastąpiła zmiana i powrót do wcześniejszych ustaleń czyli: 11-18 st Blg. Za zamieszanie przepraszam, ale myślę, że teraz jest fair.
 6. Pełne wyniki są już na stronie PSPD (w uzupełnieniu info z wczoraj). Za opracowanie i wysłanie metryczek odpowiedzialni są sędziowie: I-Michał Kopik II-Krzysztof Kaczmarek III-Jacek Materski IV-Artur Napiórkowski V-Paweł Leszczyński VI-Piotr Piekarski VII-Łukasz Jajecznica VIII-Michał Mielczarek IX-Dariusz Doroszkiewicz X-Paweł Leszczyński Skany arkuszy eliminacyjnych wyślą: I-Artur Napiórkowski II-Jacek Materski III-Paweł Masłowski IV-Krzysztof Lechowski V-Krzysztof Kaczmarek VI-Krzysztof Lechowski VII-Piotr Piekarski VIII-Krzysztof Teliżyn IX-Krzysztof Lechowski X-Michał Mielczarek Wszystkim powinno się udać zakończyć ww. prace w tym tygodniu. Przy okazji chciałem podziękować wszystkim zaangażowanym osobom w organizację konkursu czy festiwalu czyli w pierwszej kolejności piwowarom za świetną atmosferę i sędziom w eliminacjach, konkursie piw pracowniczych, konkursie piw rzemieślniczych, finale i wyborze GCh za ich pracę. Dobrze się stało, że wdrożyliśmy elektroniczny formularz zgłoszeniowy, bo robienie bazy danych ręcznie trwało by pewnie do dziś - Za to chciałem szczególnie podziękować ELROYOWI, który opracował i wdrożył system i PABLO za permanentną kontrolę zgłoszeń, usprawnienia na bieżąco i nieustające czuwanie nad właściwym zbieraniem danych. Jak pewnie niektórzy z was zauważyli, pod koniec na kilkanaście godzin zawiesił się nam system, bo wykorzystaliśmy limit transferowy. Z różnymi takimi i innymi kłopotami musieliśmy na bieżąco walczyć, ale myślę że ogólnie wszystko wyszło dobrze. A z czasem będziemy różne rzeczy dopracowywać. DZIĘKI.
 7. Zgłoszeń wg systemu mamy ok. 300, a piw ponad 700, z czego większość przyszła w ostatnich 10 dniach. Ich rozpakowanie i kodowanie trochę potrwa. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość, bo to teraz bardzo żmudna praca.
 8. Pewnie tak będzie. Zobaczymy w praktyce. Choć z drugiej strony piwa wysłane ewidentnie za późno, i dostarczone za późno przyjęte nie zostaną, by było fair w stosunku do innych. Tak, że zaczął się ostatni tydzień przyjmowania piw! Przy okazji przypominam o kategorii na 2015 rok. Belgian-Style Sour Ale. Będzie to dość szeroka kategoria grupująca piwa kwaśne w stylu belgijskim o owocowo-estrowo-fenolowym aromacie, jednak bez dodatków owocowych. Przykładami są Geueze, Lambic, Oud Bruin czy Flanders Red Ale. Ich zakres gęstości mieści się pomiędzy 11 a 18 °Blg, alkohol pomiędzy 4-8, natomiast goryczka pomiędzy 10-25 IBU.
 9. Piwa przechowywane są w piwnicy ok. 14 st. C. Piwa na eliminacje trafiają do lodówki ok. 6-10 st. na ok. 2 dni wcześniej.
 10. Crosis, zgoda byliście w PSPD, a potem wystąpiliście z niego. A teraz prezentujecie tylko negatywne poglądy. Mam wrażenie, że gdyby było wszystko to co chce crosis, albo udowodnić zgodzie, że zapis w regulaminie nie był inicjatywą stowarzyszenia - to i tak nic to nie zmieniłoby w waszych poglądach. Zaraz znaleźlibyście sobie inne rzeczy w PSPD do krytykowania. Powtarzajcie sobie codziennie rano i wieczorem, że PSPD nic nie robi dla piwowarstwa domowego.
 11. A gdzie jest przeszkoda, by wygrał we wszystkich konkursach. Zwycięstwo w konkursie to nie to samo co realizacja nagrody. Wyobraź sobie że wygrywasz dwa konkursy na prezentera wiadomości w TVN i TVP. Myślisz, że udało by ci się w poniedziałki, środy i piątki występować w Wiadomościach, a we wtorki, czwartki i weekendy w Faktach? Organizujemy konkursy dla wszystkich piwowarów domowych, a nie dla "piwowarów domowych, którzy chcą założyć browar komercyjny".
 12. Panowie, widzę że narosły jakieś straszne mity o GŻ i PSPD. Postaram się je wyprostować: 1. GŻ nie jest sponsorem PSPD. Jest członkiem wspierającym jednym z 5. 2. GŻ nie sponsoruje, wydaje itp Piwowara. Tak było na początku, ale teraz wszystko się zmienia. Piwowara wydaje PSPD ze składek członkowskich oraz reklam. Obecny jeszcze nie wydany numer całkowicie sfinansowaliśmy z kasy PSPD. Z GŻ mamy jedynie umowę o zamieszczenie reklamy. Obecnie następuje zmiana drukarni, składu i redaktora naczelnego. 3. GŻ nie jest organizatorem konkursu w Żywcu. Jest natomiast jednym ze sponsorów i organizatorem festiwalu. Obok Browamatora sponsoruje główną nagrodę, którą jest warzenie piwa w Cieszynie. 4. O przyczynach wpisania do regulaminu nowego zapisu wiecie. Nie zapominajcie jednak, że imię i nazwisko zdobywcy GCh pojawia się na etykiecie piwa, są konferencje prasowe, wywiady, zdjęcia itp. GŻ jako zwykła firma chce jedynie, by ów zwycięzca nie promował równocześnie wielu piw z różnych browarów dostępnych w sklepach. I nie chodzi tu o "blokadę rozwoju piwowarstwa" tylko o jedną jedyną osobę, najlepszego piwowara konkursu. 5. Oprócz GŻ PSPD współpracuje jeszcze z kilkunastoma innymi browarami. 6. PSPD organizuje też kilkanaście innych konkursów, więc jak ktoś szczególnie nie lubi GŻ, nie chce warzyć piwa w Cieszynie czy nie chce, by piwo podpisane jego imieniem i nazwiskiem stało w Tesco obok innych - ma w czym wybierać. Nie ma się co z tego powodu emocjonować akurat tym jednym konkursem. 7. Zapewniam crosisa, że rozmowy z innymi browarami są czasami dużo trudniejsze niż z GŻ. Bo GŻ to koncern, którego pracownicy są profesjonalnymi handlowcami, a nie browarnikami. Pomiędzy niektórymi browarami czy raczej właścicielami browarów jest tak duża nienawiść, że PSPD staje czasami między młotem a kowadłem. 8. Do tej pory nie mieszaliśmy się do kwestii związanych z kontaktem pomiędzy zwycięzcą konkursu a browarem, ale wnet będziemy musieli. Jeżeli Czesiek Dziełak opowie wam jak został potraktowany przez BRJ - to zrozumiecie. Na ostatnim walnym nasi członkowie zobowiązali zarząd do zajęcia się tym problemem czyli kontaktami pomiędzy browarem, zwycięzcą konkursu a PSPD. 9. Jak zdążyliście zauważyć najłatwiej krytykuje się PSPD, która wchodzi w różne interakcje i oczywiście składa się ze zwykłych piwowarów działających charytatywnie dla dobra rozwoju piwowarstwa domowego. Tylko bardzo często to trochę jak z krytyką rządu (obojętnie jakiego): jak reprezentacja słabo gra w piłkę to wiadomo winny rząd.
 13. PSPD organizuje kilkanaście konkursów, w których każdy zdolny piwowar może wygrać dowolną ilość razy. Czym innym jest jednak nagroda sponsora, który chce wykorzystać i promować wizerunek danego piwowara. Tegorocznego zapisu z § 11 dotychczas nie było, bo nie było to konieczne. Wszystko zmieniła wygrana Cześka w warszawskim konkursie. Nagle okazało się, że jedna osoba promuje dwa piwa o wielu podobieństwach: tu Grand Champion - tam Grand Prix tu premiera 6 grudnia - tam 28 listopada tu była wcześniej sprzedaż tylko w Almie - tu jest sprzedaż tylko w Almie tu Czesław - tam Czesław tu podpis piwowara - tam ten sam podpis piwowara tu IIPA - tam IPA Sytuacja mocno niekomfortowa nie tylko dla sponsora, ale również samego piwowara, który nagle wciągnięty zostaje w gierki pomiędzy browarami i przeciąganie liny, którą jest on sam. Nie mówiąc o PSPD, które też nagle jest w środku podjazdowych bitewek.
 14. Rok temu mieliśmy do rozesłania 432 metryczki piwa, w tym 112 finałowych. Naturalnym jest, że taka praca nie jest do wykonania przez jedną osobę. Metryczki wysyłają i/lub opracowują sędziowie - najczęściej również piwowarzy domowi. Ja oczywiście już dawno otrzymałem raport od wszystkich, że metryczki zostały rozesłane. Dlatego w tej sytuacji proszę o kontakt na PW z podaniem imienia i nazwiska oraz kategorii brakującej metryczki, oraz info czy eliminacje czy finał. Sprawdzę kto był za to odpowiedzialny i zbadam sprawę. W tym roku postaramy się załatwić sprawę metryczek do 30 czerwca, jednak weźcie pod uwagę, że cała ta praca to charytatywna działalność kilkunastu kolegów i koleżanek sędziów-piwowarów, a jeżeli w tym roku będzie 500 piw - to będzie 500 metryczek - gigantyczna ilość i nakład pracy społecznej.
 15. Luzem nie polecam. Gdzieś one na początku muszą stać, dobrze żeby razem... Potem, jak zostaną zakodowane powędrują do skrzynek, ale do tego czasu najlepiej żeby były w jakiejś paczce.
×
×
 • Create New...