Skocz do zawartości

skitof

Members
 • Zawartość

  185
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

3 obserwujących

O skitof

 • Urodziny 22.12.1970

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Skitof
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dyplomy są przygotowane, czekają na wysyłkę. Choć nie wiem kiedy to nastąpi
 2. Ach, wy i te teorie spiskowe Grand Champion był wybierany jeszcze zanim był warzony w Cieszynie. Zawsze chodzi tylko i wyłącznie o najlepsze piwo konkursu. Żałosne by było, gdybyśmy założyli, że piwowarzy w pewnych stylach nie mogą wygrać, bo browar sobie nie poradzi. To po co by mieli w ogóle przysyłać piwa? Browar Zamkowy może się cieszyć, że nie zostało wybrane monachijskie jasne - to by dopiero mieli kwaśne miny A tegoroczny GCh jest genialnie zbalansowany, to pewnie zasługa podwyższonego zasypu - on wprowadza ciało, cukry resztkowe, które tonują kwaśność. Dlatego piwo to nie jest tak ostro kwaśne i cienkie jak lambiki. A płatki dębowe całość jeszcze fajnie zniuansowały.
 3. W tym roku zdecydowaliśmy się na podanie listy finałowej i na jak najszybsze opublikowanie wyników czyli tuż po oficjalnym ogłoszeniu. To pierwsze zawsze będzie dyskusyjne, ale większość jednak chciała wiedzieć. A to drugie było dla nas po prostu kłopotliwe, bo laptopa mieliśmy dosłownie na kolanie na cieszyńskim rynku - stąd wyszył pewne niedoskonałości. Ale do dobre doświadczenie, w przyszłym roku będzie już bez pudła. No cóż, pechowa 13 prześladuje nas od początku
 4. Tak, tak zostało ustalone rok temu i po prostu musimy się tego trzymać. Stąd też to sprostowanie o gęstości.
 5. Pomyłka czy zamierzone? Co prawda zamierzone, ale faktem jest, że tę kategorię ogłaszaliśmy już rok temu, więc będziemy trzymać się danych z przed roku, by nikt nie czuł się pokrzywdzony. Nastąpiła zmiana i powrót do wcześniejszych ustaleń czyli: 11-18 st Blg. Za zamieszanie przepraszam, ale myślę, że teraz jest fair.
 6. Pełne wyniki są już na stronie PSPD (w uzupełnieniu info z wczoraj). Za opracowanie i wysłanie metryczek odpowiedzialni są sędziowie: I-Michał Kopik II-Krzysztof Kaczmarek III-Jacek Materski IV-Artur Napiórkowski V-Paweł Leszczyński VI-Piotr Piekarski VII-Łukasz Jajecznica VIII-Michał Mielczarek IX-Dariusz Doroszkiewicz X-Paweł Leszczyński Skany arkuszy eliminacyjnych wyślą: I-Artur Napiórkowski II-Jacek Materski III-Paweł Masłowski IV-Krzysztof Lechowski V-Krzysztof Kaczmarek VI-Krzysztof Lechowski VII-Piotr Piekarski VIII-Krzysztof Teliżyn IX-Krzysztof Lechowski X-Michał Mielczarek Wszystkim powinno się udać zakończyć ww. prace w tym tygodniu. Przy okazji chciałem podziękować wszystkim zaangażowanym osobom w organizację konkursu czy festiwalu czyli w pierwszej kolejności piwowarom za świetną atmosferę i sędziom w eliminacjach, konkursie piw pracowniczych, konkursie piw rzemieślniczych, finale i wyborze GCh za ich pracę. Dobrze się stało, że wdrożyliśmy elektroniczny formularz zgłoszeniowy, bo robienie bazy danych ręcznie trwało by pewnie do dziś - Za to chciałem szczególnie podziękować ELROYOWI, który opracował i wdrożył system i PABLO za permanentną kontrolę zgłoszeń, usprawnienia na bieżąco i nieustające czuwanie nad właściwym zbieraniem danych. Jak pewnie niektórzy z was zauważyli, pod koniec na kilkanaście godzin zawiesił się nam system, bo wykorzystaliśmy limit transferowy. Z różnymi takimi i innymi kłopotami musieliśmy na bieżąco walczyć, ale myślę że ogólnie wszystko wyszło dobrze. A z czasem będziemy różne rzeczy dopracowywać. DZIĘKI.
 7. Zgłoszeń wg systemu mamy ok. 300, a piw ponad 700, z czego większość przyszła w ostatnich 10 dniach. Ich rozpakowanie i kodowanie trochę potrwa. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość, bo to teraz bardzo żmudna praca.
 8. Pewnie tak będzie. Zobaczymy w praktyce. Choć z drugiej strony piwa wysłane ewidentnie za późno, i dostarczone za późno przyjęte nie zostaną, by było fair w stosunku do innych. Tak, że zaczął się ostatni tydzień przyjmowania piw! Przy okazji przypominam o kategorii na 2015 rok. Belgian-Style Sour Ale. Będzie to dość szeroka kategoria grupująca piwa kwaśne w stylu belgijskim o owocowo-estrowo-fenolowym aromacie, jednak bez dodatków owocowych. Przykładami są Geueze, Lambic, Oud Bruin czy Flanders Red Ale. Ich zakres gęstości mieści się pomiędzy 11 a 18 °Blg, alkohol pomiędzy 4-8, natomiast goryczka pomiędzy 10-25 IBU.
 9. Piwa przechowywane są w piwnicy ok. 14 st. C. Piwa na eliminacje trafiają do lodówki ok. 6-10 st. na ok. 2 dni wcześniej.
 10. Crosis, zgoda byliście w PSPD, a potem wystąpiliście z niego. A teraz prezentujecie tylko negatywne poglądy. Mam wrażenie, że gdyby było wszystko to co chce crosis, albo udowodnić zgodzie, że zapis w regulaminie nie był inicjatywą stowarzyszenia - to i tak nic to nie zmieniłoby w waszych poglądach. Zaraz znaleźlibyście sobie inne rzeczy w PSPD do krytykowania. Powtarzajcie sobie codziennie rano i wieczorem, że PSPD nic nie robi dla piwowarstwa domowego.
 11. A gdzie jest przeszkoda, by wygrał we wszystkich konkursach. Zwycięstwo w konkursie to nie to samo co realizacja nagrody. Wyobraź sobie że wygrywasz dwa konkursy na prezentera wiadomości w TVN i TVP. Myślisz, że udało by ci się w poniedziałki, środy i piątki występować w Wiadomościach, a we wtorki, czwartki i weekendy w Faktach? Organizujemy konkursy dla wszystkich piwowarów domowych, a nie dla "piwowarów domowych, którzy chcą założyć browar komercyjny".
 12. Panowie, widzę że narosły jakieś straszne mity o GŻ i PSPD. Postaram się je wyprostować: 1. GŻ nie jest sponsorem PSPD. Jest członkiem wspierającym jednym z 5. 2. GŻ nie sponsoruje, wydaje itp Piwowara. Tak było na początku, ale teraz wszystko się zmienia. Piwowara wydaje PSPD ze składek członkowskich oraz reklam. Obecny jeszcze nie wydany numer całkowicie sfinansowaliśmy z kasy PSPD. Z GŻ mamy jedynie umowę o zamieszczenie reklamy. Obecnie następuje zmiana drukarni, składu i redaktora naczelnego. 3. GŻ nie jest organizatorem konkursu w Żywcu. Jest natomiast jednym ze sponsorów i organizatorem festiwalu. Obok Browamatora sponsoruje główną nagrodę, którą jest warzenie piwa w Cieszynie. 4. O przyczynach wpisania do regulaminu nowego zapisu wiecie. Nie zapominajcie jednak, że imię i nazwisko zdobywcy GCh pojawia się na etykiecie piwa, są konferencje prasowe, wywiady, zdjęcia itp. GŻ jako zwykła firma chce jedynie, by ów zwycięzca nie promował równocześnie wielu piw z różnych browarów dostępnych w sklepach. I nie chodzi tu o "blokadę rozwoju piwowarstwa" tylko o jedną jedyną osobę, najlepszego piwowara konkursu. 5. Oprócz GŻ PSPD współpracuje jeszcze z kilkunastoma innymi browarami. 6. PSPD organizuje też kilkanaście innych konkursów, więc jak ktoś szczególnie nie lubi GŻ, nie chce warzyć piwa w Cieszynie czy nie chce, by piwo podpisane jego imieniem i nazwiskiem stało w Tesco obok innych - ma w czym wybierać. Nie ma się co z tego powodu emocjonować akurat tym jednym konkursem. 7. Zapewniam crosisa, że rozmowy z innymi browarami są czasami dużo trudniejsze niż z GŻ. Bo GŻ to koncern, którego pracownicy są profesjonalnymi handlowcami, a nie browarnikami. Pomiędzy niektórymi browarami czy raczej właścicielami browarów jest tak duża nienawiść, że PSPD staje czasami między młotem a kowadłem. 8. Do tej pory nie mieszaliśmy się do kwestii związanych z kontaktem pomiędzy zwycięzcą konkursu a browarem, ale wnet będziemy musieli. Jeżeli Czesiek Dziełak opowie wam jak został potraktowany przez BRJ - to zrozumiecie. Na ostatnim walnym nasi członkowie zobowiązali zarząd do zajęcia się tym problemem czyli kontaktami pomiędzy browarem, zwycięzcą konkursu a PSPD. 9. Jak zdążyliście zauważyć najłatwiej krytykuje się PSPD, która wchodzi w różne interakcje i oczywiście składa się ze zwykłych piwowarów działających charytatywnie dla dobra rozwoju piwowarstwa domowego. Tylko bardzo często to trochę jak z krytyką rządu (obojętnie jakiego): jak reprezentacja słabo gra w piłkę to wiadomo winny rząd.
 13. PSPD organizuje kilkanaście konkursów, w których każdy zdolny piwowar może wygrać dowolną ilość razy. Czym innym jest jednak nagroda sponsora, który chce wykorzystać i promować wizerunek danego piwowara. Tegorocznego zapisu z § 11 dotychczas nie było, bo nie było to konieczne. Wszystko zmieniła wygrana Cześka w warszawskim konkursie. Nagle okazało się, że jedna osoba promuje dwa piwa o wielu podobieństwach: tu Grand Champion - tam Grand Prix tu premiera 6 grudnia - tam 28 listopada tu była wcześniej sprzedaż tylko w Almie - tu jest sprzedaż tylko w Almie tu Czesław - tam Czesław tu podpis piwowara - tam ten sam podpis piwowara tu IIPA - tam IPA Sytuacja mocno niekomfortowa nie tylko dla sponsora, ale również samego piwowara, który nagle wciągnięty zostaje w gierki pomiędzy browarami i przeciąganie liny, którą jest on sam. Nie mówiąc o PSPD, które też nagle jest w środku podjazdowych bitewek.
 14. Rok temu mieliśmy do rozesłania 432 metryczki piwa, w tym 112 finałowych. Naturalnym jest, że taka praca nie jest do wykonania przez jedną osobę. Metryczki wysyłają i/lub opracowują sędziowie - najczęściej również piwowarzy domowi. Ja oczywiście już dawno otrzymałem raport od wszystkich, że metryczki zostały rozesłane. Dlatego w tej sytuacji proszę o kontakt na PW z podaniem imienia i nazwiska oraz kategorii brakującej metryczki, oraz info czy eliminacje czy finał. Sprawdzę kto był za to odpowiedzialny i zbadam sprawę. W tym roku postaramy się załatwić sprawę metryczek do 30 czerwca, jednak weźcie pod uwagę, że cała ta praca to charytatywna działalność kilkunastu kolegów i koleżanek sędziów-piwowarów, a jeżeli w tym roku będzie 500 piw - to będzie 500 metryczek - gigantyczna ilość i nakład pracy społecznej.
 15. Luzem nie polecam. Gdzieś one na początku muszą stać, dobrze żeby razem... Potem, jak zostaną zakodowane powędrują do skrzynek, ale do tego czasu najlepiej żeby były w jakiejś paczce.
×