Jump to content

Jasiu

Members
 • Content Count

  861
 • Joined

 • Last visited

About Jasiu

 • Birthday 01/30/1990

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Łódź

Recent Profile Visitors

860 profile views
 1. Jesli chodzi Ci o taki brazowy osad to cokolwiek kwasnego (roztwor octu np.) zostaw zalane na noc i wyszoruj drugiego dnia, odejdzie wszystko.
 2. Przenieśli się i czegoś tam nie mają, żeby napełniać butle.
 3. Supon niestety nie nabija. Zna ktoś może jakiś inny sprawdzony punkt w Łodzi?
 4. Czym się objawia, że chlorek jest zły lub dobry? Ja mam taki, ale nie wiem czy jest dobry. Jest chlorkiem wapnia po prostu. https://allegro.pl/oferta/chlorek-wapnia-bezwodny-cz-d-a-250-g-7331252802?snapshot=MjAxOC0xMC0yOFQxMzo1NTozMy40ODlaO2J1eWVyOzI3MDliYTYyNmVlZjg0ZTQzOGFiMWU4MzA0OWE1YzRmMzI5MmFhYzAxYzE4YmY1MjllZmQyMTg5Yjc3OWUxMjE%3D
 5. 2-4 laski (takie po 2g, np. Kotanyi czy Oetker) na 20l, zależy jak mocny efekt chcesz uzyskać. Wrzucam na kilka dni przed rozlewem. Tniesz wzdłuż i wygrzebujesz środek, całość leci do piwa (rozcięta laska + środek). Nie ma potrzeby dezynfekcji. Ew. dla lepszej ekstrakcji możesz taka rozcięta i wygrzebaną wanilię wrzucić do słoika z małą ilością mocnego alkoholu, po paru dniach maceracji całość do piwa.
 6. Mosaic ze zbioru 2018 (z alepiwo) to absolutnie najlepiej pachnący chmiel z jakim się spotkałem w warzeniu piwesia. Tak gdyby ktoś zastanawiał się jak tam forma świeżej Ameryki.
 7. Dodatek chmielu powoduje nukleację i CO2 uwalnia się z piwa. Nie zmienia się ekstrakt, więc butelkuj.
 8. To już tylko świadczy o geniuszu konkursów. Nie jestem fanem BJCP czy innych dziwnych wymysłów szufladkowania piwa po ekstrakcie do miejsca po przecinku, ale jakby bardzo chcieć umieścić gdzieś Pan IPAni to jest to rasowy New England, po prostu powstał wcześniej niż zaczęto w Polsce używać tego terminu. A dla TK szacunek, że zostali konsekwentnie przy "Wheat IPA".
 9. Pan IPAni to nie White IPA.
 10. Wiadomo już coś może o Ameryce 2018? W lutym będzie dostępna?
 11. Robiłeś na US-05 czy tylko powtarzanie opinii? Rola drożdży w tym stylu została bardzo mocno wypromowana, a jest drugorzędna. Na wszystkich neutralnych drożdżach górnej fermentacji można zrobić dobre NEIPA, bo dużo większe znaczenie ma chmielenie, zasyp i woda.
 12. Ani trochę to w tym nie przeszkadza.
 13. Nie wiem skąd się wzięło, że żeby chmielić na zimno trzeba zlać znad drożdży.
×
×
 • Create New...