Skocz do zawartości

Jasiu

Members
 • Zawartość

  838
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Jasiu

 • Urodziny 30.01.1990

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Łódź

Ostatnie wizyty

582 wyświetleń profilu
 1. Jasiu

  trójnik reduktor CO2

  Właśnie reduktor już mam pojedyńczy, a nie zależy mi na różnym ciśnieniu na wężach, także chciałem po prostu rozdzielić na dwa kroćce.
 2. Jasiu

  trójnik reduktor CO2

  Po wpisaniu w google trójnik CO2 wyskakują różne dziwne wihajstry, ale nie wygladają, jakby miały pasować. Jeszcze znalazłem coś takiego: Ktoś się orientuje gdzie to dostać?
 3. Jasiu

  trójnik reduktor CO2

  Mam poniższy reduktor CO2: Chciałbym jakoś "rozgałęzić" go na dwa węże do dwóch kegów. Czy istnieją jakieś trójniki, żeby zamiast jednego kroćca na dole wychodziły dwa? Jeśli tak to po jakiej fachowej nazwie i gdzie można takie cudo wyszukać?
 4. Jasiu

  Piwo Kwaśne-pomoc w ogarnięciu tematu

  Swanson L. Plantarum bardzo dobre, polecam.
 5. Jasiu

  Mętność a skrobia. (Witbier)

  6 dzień fermentacji + 26% (płatki różnego rodzaju) = mętny jak kałuża
 6. Jasiu

  RIS 30 BLG

  S-04 bardzo słabe drożdże do takiego ekstraktu, fermentują zbyt gwałtownie, produkują sporo fuzlowych klimatów nawet przy kontrolowanej, niskiej temperaturze, piwo jest alkoholowe i "ostre". Odfermentowanie nie stanowi tu żadnego problemu, bo akurat ten aspekt jest ok. US-05 wiele lepsze jeśli chodzi o suchary. A z płynnych WLP007. Jeśli jednak bardzo chcesz użyć S-04 to 16C temperatury otoczenia to za dużo, bo przy takim ekstrakcie temperatura piwa skoczy Ci do ponad 20C. Jeśli masz piwnice w okolicach 12C to zacznij od razu tam.
 7. Gotowanie odparuje Ci alkohol i kilka innych cennych chemikaliów.
 8. Jasiu

  Butelkowanie risa 30blg+

  Do takich piw wlewam uwodnione suchary winiarskie przy rozlewie. Fermivin LS2 z Biowinu najczęściej, bo są pod ręką w Obi czy Leroy Merlin. Gęstwy nigdy nie stosowałem, ale suchary dają radę i są wygodne w użyciu.
 9. Jasiu

  Miniwarka - czy jest sens?

  Robię 12l w standardowych wiadrach, powierzchnia kontaktu z powietrzem jest identyczna jak przy dużej warce, a to jest kluczowe. Jak się nie robi głupotek typu zlewanie do drugiego wiadra znad drożdży to warstwa CO2 pozostaje nad piwem do samego końca (przy tych standardowych max. 2-4 tygodniach fermentacji).
 10. Jasiu

  Drożdze WLP 677 i infekcja

  Z Milk The Funk: There have been reports of finding yeast cells in WLP677 vials on MTF. More recently an employee of White Labs explained on MTF that once the WLP677 product is packaged using the PurePitch® technology, yeast contamination in this product should no longer be an issue for the company. Pewnie coś było na rzeczy, stąd sporo wpisów o magicznych piwach 100% lacto. W kontekście kolegi, który coś tam poczytał i zrobił piwo na samym WLP677 jest to delikatna okoliczność łagodząca.
 11. Jasiu

  Drożdze WLP 677 i infekcja

  W WLP677 za czasów fiolek (teraz chyba są już PurePitch) zdarzały się skażenia drożdżami i słynne 100% lacto fermentacje, które tak naprawdę były fermentacją sacch. Sam osobiście się o tym przekonałem kiedy podczas zakwaszania w kotle piwo przefermentowało w całości, w 35C. Oczywiście nie zmienia to faktu, że do kwasów potrzebny jest trochę lepszy research, ale można natknąć się na piwa na samym WLP 677 w amerykańskich źródłach (np. Mad Fermentationist), które oczywiście wynikały ze wspomnianego skażenia.
 12. Jasiu

  Za dużo brzeczki za małe BLG

  Możesz, tylko pamiętaj, żeby przed zadaniem drożdży temperatura całości była odpowiednio niska.
 13. Tego jest w soli tak mało, że nie ma to najmniejszego znaczenia, 3 mg na kg.
 14. Jasiu

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Zacieram z sitkiem by lewatywa, słód śrutowany przez alepiwo, bez problemów z recyrkulacją. Wrzuć słód, zamieszaj dokładnie nie szorując po dnie, odczekaj 15 minut i dopiero zacznij recyrkulację. Przy moim maxie, czyli 7 kg słodu i 24 litry wody idzie płynnie. Pamiętaj też, że pompka nie może być na zbyt małych obrotach, bo lubi się wtedy zakleić i zatrzymać, na za dużych również nie, bo za bardzo podniesie Ci się poziom w koszu zaciernym. Musisz to wyczuć.
 15. Jasiu

  Browar Goły Kaszub

  Pocięte i wyskrobane laski wanilii na zimno, tydzień przed rozlewem. Nie da się nie czuć 4 sztuk na 17l, aromat jest wręcz dominujący. Polecam te firmy Kotanyi. Dodatek do gotowania zbędny.
×