Jump to content

yanosik

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Picipolo
 • Liczba warek
  28
 • Miasto
  piwnica
 1. Oprócz błędu ortograficznego, ja tu jeszcze widzę oczywistą manipulację i zakłamywanie historii.
 2. A jest? A może być spełniona, przynajmniej w Polsce, bo nie wydaje mi się? Mój dziadek był rzemieślnikiem i musiał najpierw uczuć się kilka lat, żeby w ogóle myśleć o zostaniu czeladnikiem, nie mówiąc już o rzemieślniku z tytułem mistrza. Pomijam już to: http://www.zrp.pl/LinkClick.aspx?fileticket=wu2LxlfF600%3D&tabid=98&language=en-US- Art. 2/4 Tak więc panie i panowie - czas zmienić nazewnictwo.
 3. Tak tylko przypomnę, co to jest rzemiosło: Rzemiosło – zawodowe wykonywanie działalności gospodarczej przez osobę fizyczną, posiadającą udokumentowane kwalifikacje do wykonywania danej działalności gospodarczej we własnym imieniu i na swój rachunek, przy zatrudnieniu niewielkiej liczby pracowników, których praca ma na celu wspieranie działalności rzemieślnika. Dlatego nigdy nie podobało mi się szafowanie terminem "rzemiosło" w odniesieniu do wyrobu piwa. Wiem, że to brzmi dumnie, tajemniczo i wyjątkowo, ale wyrób piwa w małym browarze to niestety nie jest rzemiosło.
 4. Jakiś czas temu uwarzyłem dwa pilsnery i dzisiaj je próbuję (4 i 2 tygodnie od rozlewu). Obydwa piwa smakują i pachną jakoś dziwnie, jakby perfumami. Przy rozlewie tego nie było. Poza tym piwo wydaje się w porządku. Czy to jest infekcja czy to wina chmielu albo czort wie czego? Oba piwa były wyłącznie na chmielu żateckim. Mam nadzieję, że z czasem to przejdzie, bo szkoda 40 litrów wylać w kanał. Dodam, że inne piwo fermentowane było na gęstwie po tym pierwszym i tego nie ma (na tej samej gęstwie był fermentowany drugi pilsner), więc to raczej nie wina zanieczyszczonych drożdży. Fermentacj
 5. No przecież w pierwszym poście pisałeś, że ktoś ci go zrobił.
 6. Zgoda i bezpieczeństwo

 7. Ja mam bardzo miękką wode (studnia) i na poczatku piwa w ogóle mi na niej nie wychodziły.Dopiero po dodaniu wapnia jest lepiej. Tak więc woda ma znaczenie.
 8. Fajny wymiennik, tylko czegoś tu nie rozumiem. Najpierw piszesz, że ktoś ci go zrobił, a teraz piszesz, że sam go zrobiłeś. To już nie rozumiem - wreszcie sam go robiłeś czy nie? Ja też majsterkuję, ale raczej w drewnie, ale chętnie też bym coś takiego zrobił. Na razie używam jednak chłodnicy z rurki miedzianej. Przez chwilę myślałem na kupnem gotowego wymiennika, ale jednak samemu coś zrobić to wielka satysfakcja.
 9. Za mną prawie 30 warek po kilku latach czytania tego forum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.