Jump to content

galadh

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  The Penthouse Brewery
 • Rok założenia
  2008
 • Liczba warek
  40+
 • Miasto
  Wrocław / Kozanów

Kontakt

 • Imię
  Andrzej
 • Strona www
  http://www.organoleptycznie.com
 1. Hej, jako że nie mieszkam już we Wrocławiu, chętnie zamienię pozostałości z browaru na parę(naście?) butelek przyzwoitego (domowego) piwa. Butelek jest sporo, 300-400, różnego typu, bączki 0,33 i 0,5l, brąz i zieleń, czyste i nie, misz-masz. Mogę je podzielić na 2-3 osoby jeśli będzie taka wola i zainteresowanie, tylko proszę przy odbiorze nie przebierać jakoś specjalnie Mnie przy tym nie będzie, ale uprzedzę wcześniej domowników. No i to tyle, łapki w górę kto chętny.
 2. Dzień dobry, jestem zainteresowany zakupem rączki do śrutownika Porkert. Pytanie kieruję do tych, którzy mają go na wiertarce i i tak nie potrzebują Pozdrawiam, Galadh
 3. Aby nie wprowadzać zamętu - trafiło się paru kupujących w jednym czasie, którzy do tego chcieli różne rzeczy, więc podzieliłem zamówienie. NIE MA JUŻ: garnka, chłodnicy, fermentorów, refraktometru. Zapomniałem natomiast wcześniej napisać o sporej ilości surowców (słody, chmiele, chemia) - jakby co to proszę o pw. Z częstych pytań: kapslownica stołowa to Ferrari R79 a Greta okazała się być modelem Emily. Pozdrawiam!
 4. Nie wiesz nawet jaka jest sytuacja ale już oceniłeś... W psychologi i socjologi ja tobie natomiast nie wróżę przyszłości, bo nie wziąłeś nawet pod uwagę migracji za chlebem, gdzie trzymanie takiej ilości sprzętu żeby się kurzył jest bez sensu, jak wszystko może kupić tam na miejscu. Moim zdaniem zawsze warto spróbować całość, może akurat się ktoś znajdzie, jeżeli nie to podejrzewam że rozsprzeda poszczególne elementy. Spróbuj ogłosić się jeszcze tutaj jeżeli masz FB: https://www.facebook.com/groups/wroclawskainicjatywapiwowarska/ Albo na browar.biz Raczej za lepszą ofertą, choć i
 5. Hej, w związku z wyjazdem mam do sprzedania właściwie cały browar, czyli wszystko co potrzebne: - śrutownik pokert - gar zacierny emaliowany (bez odprysków), 33l - chłodnica zanurzeniowa - 5 fermentorów (w tym dwa z kranem) - myjka rotacyjna metalowa - kapslownica stołowa oraz greta - balingometr (3 skale) i cylinder / Alla France - refraktometr optyczny - ponad 350 butelek (w tym z 40 bączków), wszystkie bez etykiet i czyste, ale duża część z osadami (clo2 daje radę) - baniaki 18,9l (5 galonów) do fermentacji lambiców Do tego rurki, trochę chemii, resztki surowców, pierdy-szmerdy-bajery.
 6. Dzień dobry, chciałbym prosić o małą pomoc, dopiero rozpoczynam przygodę z profilowaniem wody, więc na razie to trochę sudoku. Moje parametry znajdują się tutaj (sekcja "Mokry Dwór") - http://www.mpwik.wro...parametry-wody/ Oprócz tego, zawartość Na to 24mg/l, a zasadowość waha się między 2,5 a 4 mval/l, przyjmuję średnio 3,2 (tzw. myślenie życzeniowe...) co daje - jeśli się nie mylę - jakieś 150ppm Wrzuciłem wszystko do kalkulatora, jednak nie jestem pewien, czy odpowiednio zaznaczyłem twardość (ma być alkalinity czy bicarbonate?!) oraz dodałem kwas fosforowy i gips (3g). - http://ww
 7. Można użyć butli 5 galonowych (18,9l) po wodzie. Wykonane są z poliweglanu i stosowane z powodzeniem w wielu krajach. Używane można znaleźć nawet za 10zł.
 8. Wspaniały temat! Poszukuję gęstwy do Saisona lub angielskich/amerykańskich Ale (najchętniej WB lub Wyeasta). Jeśli we Wroclawiu, to odbiorę osobiście, jeśli z reszty kraju, to oddam za wysyłkę Zaoferować za jakiś czas będę mógł Bretta brux. Trois (WLP644)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.