Jump to content

Muchomorek

Members
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Muchomorek last won the day on October 16 2020

Muchomorek had the most liked content!

Recent Profile Visitors

613 profile views
 1. Cześć, czy system zgłoszeniowy na stronie działa? Nie widzę możliwości zgłoszenia piw i opłaty wpisowego.
 2. Mam pytanie co do dopasowania płytki do fiolki. Czy płytka musi siedzieć wewnątrz na sztywno czy dopuszczalny jest pewien luz w środku? Kupiłem kompletnego iSpindla, ale fiolka jest Ok 3 mm dłuższa niż płytka i przy potrząśnięciu płytka lata w gore i w dół o około 3 mm. Czy to będzie problem?
 3. Dzwoniłem tam w okolicach Bożego Narodzenia, Keg kosztuje Ok 200 złotych, do tego to pin lock więc w tej fanie zabawa jest średnio opłacalna.
 4. Cześć, Kupię pas grzewczy, nie mam niestety czasu na czekanie przesyłki z AliExpress. Czekam na Priv:)
 5. Muchomorek

  grainfather

  Wężyki sylikonowe 8x12mm pasują idealnie do chłodnicy, są też prawie identyczne z oryginalnymi które są w systemie calowym. W każdym razie, pasują idealnie, sam ostatnio wymieniałem na dłuższe.
 6. Niestety nie jestem w stanie swoim telefonem zrobić lepszego zdjęcia. Osad w dużej części unosi się na powierzchni w butelce, jest tylko w części butelek. Jeszcze jedno pytanie laika: Czy możliwe jest "wyjście" infekcji w butelkach dopiero po prawie 3 miesiącach od zabutelkowania- to znaczy że wszystko było ok, a potem infekcja się rozwinęła?
 7. Chodzi o ten pierścień powyżej linii piwa (ponad pianą).
 8. Cześć, Pod koniec października popełniłem portera ( początkowe 22blg, zszedł do 7), drożdże Wyeast 1728 Scottish Ale. Mam teraz dwa pytania: Z racji, że piwo powinno się ułożyć zostawiłem je w spokoju na trzy miesiące. Na początku grudnia spróbowałem jedną butelkę- piwo jeszcze nie ułożone, ale piana i gaz były. Wczoraj otworzyłem dwie butelki i ... piany przy nalewaniu oraz gazu nie ma. 1)Nieszczelne kapsle czy coś mogło się w środku podziać? Na kilku butelkach w szyjce widoczny jest taki osad jak na załączonym zdjęciu. 2)W butelkach na dnie także bardzo mało osadu drożdżowego, wręcz pół
 9. Pytanie jest inne bo straszycie i straszycie. Czy mogę odczuwać negatywny wpływ na smak piwa z powodu cienkiej warstwy tego pyłku z chmielu? Zakładam nie nalewać piwa z osadem, myślicie, że będzie ok czy nie? Warstwa jest naprawdę cienka, ale jest.
 10. Kolego, a czy to jest Twoja pierwsza warka? 32, a co to ma do rzeczy? Piwo zawsze zlewałem przez pończochę, drobinki które tym razem dostały się do butelek są tak małe, że przechodziły przez oczka. Pierwszy raz mam taki przypadek dlatego pytam w piaskownicy. W piwie nie ma granulatu chmielu, jest zawiesina na dnie butelki, na zimno poleciało blisko 200 gram granulatu i pewnie stąd taki pyłek.
 11. Z racji, ze nie mogę edytować- może otworzyc butelki i piwo przelać przez gaze, a następnie znowu zabutelkowac?
 12. Cześć! Rozlewałem wczoraj do butelek imperialna IPĘ chmieloną na zimno prawie 200 gramami granulatu. Piwo z cichej przelewałem przez pończochę, natomiast dzisiaj zauważyłem na dnie butelek cienką (1-2 mm) warstwę bardzo drobnych chmielin- dosłownie pyłu, mgiełki. Czy mam sie czegos obawiać? Czy przy takich ilościach mogę mieć problem z gushingiem? A może drożdże po refermentacji skleją w jakimś stopniu ten pył?;)Uważałem żeby nie zaciągnąć chmielu z dna, ale najwyraźniej ten byl zawieszony w piwie. Dzięki za pomoc!
 13. Brewness pokazuje 60,obu więc jeszcze mniej. Użyje tej brzeczki, goryczka wg. Brewtargeta wyniesie 85. Myślicie, ze to dobry pomysl? Chodzi mi tylko o to czy nachmielenie 25 gramami chmielu 4 litrów brzeczki nie wniesie niepożądanych posmaków. Nie mam doświadczenia przy tak mocnym chmieleniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.