Skocz do zawartości

zielczi

Members
 • Liczba zawartości

  321
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Beer The Green
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  16
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Sebastian

Ostatnie wizyty

444 wyświetleń profilu
 1. Nietypowy tytuł bo i nietypowa sprawa. Zostałem poproszony o pomoc w znalezieniu osoby która pracowała, lub też zna się na taśmowych pasteryzatorach. Chodzi o pomoc w jego uruchomieniu ewentualnie zaprogramowanie sterownika.Odpłatnie. Być może uda się załatwić sprawę zdalnie.
 2. Szukałem pod wieloma hasłami i nic nie znalazłem, może ma ktoś 2 takie końcówki jak na załączonym zdjęciu. Ewentualnie gdzie kupie takie końcówki nowe?
 3. Kegi jak dzieła sztuki. Polecam jako inwestycje.
 4. Kegowałem już 3 różne piwa a z efektów nagazowania byłem raczej zadowolony, choć w porównaniu do butelek nieco gazu brakowało. Mógłbym dalej uczyć się w domowym zaciszu, jednak kolejne 2 kegi trafią na wesele i chciałbym aby wszystko było jak należy. Czy znajdę gdzieś kalkulator do nagazowywania kegów z uwzględnieniem czasu i temperatury nagazowywania oraz dodatku do refermentacji? 1 piwo zakegowałem z dodatkiem 1/3 cukru którego użyłbym do butelek, nabijłem 1,5 bara + 4 tygodnie w temp 10 stopni. Może zmniejszyć ciśnienie teraz a zwiększyć je tydzień przed wyszynkiem?
 5. Mam taki problem, że nie mogę zaufać "starsanowi" bo ani to nie śmierdzi ani to nie szkodliwe dla skóry i tak robię sobie dodatkową pracę, najpierw oxi w stężeniu 10g na litr a potem standardowo starsan.
 6. Na ostatnio kupionym przeze mnie oxy z bierdronki pojawił się nowy skład, wcześniej była to tylko informacja o tym iż produkt zawiera 30% i więcej związków wybielających na bazie aktywnego tlenu. W tym momencie na etykiecie można znaleźć jw + mniej niż 5% anionowe środki powierzchniowo czynne, niejonowe środki powierzchniowo czynne, zeolit. Zawiera enzymy, rozjaśniacz optyczny. Czy ktoś lepiej zorientowany w chemii mógłby się wypowiedzieć czy to dalej spełnia swoją dotychczasową rolę w piwowarstwie oraz czy jest bezpieczne dla zdrowia? Płukając po tym oxi starsanem pozbędę się wszystkiego co złe?
 7. Chyba zielczi musi wrócić do gry. 90zl fd i nacięcia 0,7mm Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 8. Ostatnio nawet w hurcie drogo, na olx i allegro jest tylko jeden sprzedawca. Nie zdziwiłbym się gdyby wykupywał wszystkie taniej pojawiające się kegi...
 9. zielczi

  Witbier dla zaawansowanych

  źródło wydaje się być bardzo wiarygodne: http://www.wiki.piwo.org/Witbier_dla_zaawansowanych Gdybym nie uważał że jest sprzeczne z tym co wiem na temat fermentacji to nie zadawałbym takich pytań. Znalazłem odpowiedź dori na temat niższej temperatury fermentacji cichej: "Z tego co wyczytałam, to generalnie Belgowie większość swoich piwa traktują w ten sposób, że fermentują w dość wysokich temperaturach, a później szybko schładzają do temperatur bliskich zeru stopni. W większości przypadków ma to na celu sklarowanie piwa, pozbycie się drożdży które w tak niskich temperaturach szybko zbijają się w osad. Oczywiście ma to też wpływ na kształtowanie się bukietu smakowo-zapachowego."
 10. zielczi

  Witbier dla zaawansowanych

  Powiedzcie mi czemu wszędzie widzę rady aby na burzliwej fermentować tylko tydzień? A następnie 2 tygodnie w cichej w dużo niższej temperaturze, chyba nie chcemy aby się sklarował? Mój witek po tygodni wciąż mocno pracuje a reflektometr pokazuje 7'.
 11. Iunga, marynka, sybilla. W widełkach się mieści pytanie czy będzie to dobre piwo. Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 12. Jutro zbieram gęstwę z białych welonków, na stanie zostało mi 2kg pale ale, 2,5kg pilzneńskiego, 0,5kg caramunich typ II, płatki owsiane 1kg. Da radę uwarzyć z tego belgian pale ale?
 13. zielczi

  Refraktometr

  Chce dać zarobić obrotniejszym to niech kupi u nas, widziałem identyczne jak mój kupiony na ali, refraktometry w sklepie ze sprzętem i surowcami piwowarskimi z przebitką większą niż na allegro.
 14. Jaki efekt końcowy? Byłeś zadowolony?
 15. Dziś zaskoczyła mnie wydajność, planowałem fermentacje na granicy możliwości drożdży, 30L 12blg na jednej saszetce US-05, wyjdzie pewnie jakieś 35L. Może macie jakiś pomysł na napój bezalkoholowy z chmielonej brzeczki?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...