Jump to content

zielczi

Members
 • Content Count

  322
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Beer The Green
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  16
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Sebastian

Recent Profile Visitors

885 profile views
 1. Mam dość sporą przerwę w warzeniu mimo tego przez ten czas ojciec zbierał chmiel który posadziłem kilka lat temu. Do sprzedania mam więc sporo szyszki z zeszłego roku, również starszej jeżeli ktoś potrzebuje za grosze. Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 2. Dalej robisz FD?

   

  1. Zukowiec

   Zukowiec

   Tak, na razie zbieram info co do wykonania. Znalazłem gościa na allegro, kttóry zrobi je za 300zł. jak nie znajdę nic taniej to wezmę od niego

 3. Nietypowy tytuł bo i nietypowa sprawa. Zostałem poproszony o pomoc w znalezieniu osoby która pracowała, lub też zna się na taśmowych pasteryzatorach. Chodzi o pomoc w jego uruchomieniu ewentualnie zaprogramowanie sterownika.Odpłatnie. Być może uda się załatwić sprawę zdalnie.
 4. Szukałem pod wieloma hasłami i nic nie znalazłem, może ma ktoś 2 takie końcówki jak na załączonym zdjęciu. Ewentualnie gdzie kupie takie końcówki nowe?
 5. Kegi jak dzieła sztuki. Polecam jako inwestycje.
 6. Kegowałem już 3 różne piwa a z efektów nagazowania byłem raczej zadowolony, choć w porównaniu do butelek nieco gazu brakowało. Mógłbym dalej uczyć się w domowym zaciszu, jednak kolejne 2 kegi trafią na wesele i chciałbym aby wszystko było jak należy. Czy znajdę gdzieś kalkulator do nagazowywania kegów z uwzględnieniem czasu i temperatury nagazowywania oraz dodatku do refermentacji? 1 piwo zakegowałem z dodatkiem 1/3 cukru którego użyłbym do butelek, nabijłem 1,5 bara + 4 tygodnie w temp 10 stopni. Może zmniejszyć ciśnienie teraz a zwiększyć je tydzień przed wyszynkiem?
 7. Mam taki problem, że nie mogę zaufać "starsanowi" bo ani to nie śmierdzi ani to nie szkodliwe dla skóry i tak robię sobie dodatkową pracę, najpierw oxi w stężeniu 10g na litr a potem standardowo starsan.
 8. Na ostatnio kupionym przeze mnie oxy z bierdronki pojawił się nowy skład, wcześniej była to tylko informacja o tym iż produkt zawiera 30% i więcej związków wybielających na bazie aktywnego tlenu. W tym momencie na etykiecie można znaleźć jw + mniej niż 5% anionowe środki powierzchniowo czynne, niejonowe środki powierzchniowo czynne, zeolit. Zawiera enzymy, rozjaśniacz optyczny. Czy ktoś lepiej zorientowany w chemii mógłby się wypowiedzieć czy to dalej spełnia swoją dotychczasową rolę w piwowarstwie oraz czy jest bezpieczne dla zdrowia? Płukając po tym oxi starsanem pozbędę się wszystkiego co złe?
 9. Chyba zielczi musi wrócić do gry. 90zl fd i nacięcia 0,7mm Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 10. Ostatnio nawet w hurcie drogo, na olx i allegro jest tylko jeden sprzedawca. Nie zdziwiłbym się gdyby wykupywał wszystkie taniej pojawiające się kegi...
 11. źródło wydaje się być bardzo wiarygodne: http://www.wiki.piwo.org/Witbier_dla_zaawansowanych Gdybym nie uważał że jest sprzeczne z tym co wiem na temat fermentacji to nie zadawałbym takich pytań. Znalazłem odpowiedź dori na temat niższej temperatury fermentacji cichej: "Z tego co wyczytałam, to generalnie Belgowie większość swoich piwa traktują w ten sposób, że fermentują w dość wysokich temperaturach, a później szybko schładzają do temperatur bliskich zeru stopni. W większości przypadków ma to na celu sklarowanie piwa, pozbycie się drożdży które w tak niskich temperaturach szybko zbijają się w osad. Oczywiście ma to też wpływ na kształtowanie się bukietu smakowo-zapachowego."
 12. Powiedzcie mi czemu wszędzie widzę rady aby na burzliwej fermentować tylko tydzień? A następnie 2 tygodnie w cichej w dużo niższej temperaturze, chyba nie chcemy aby się sklarował? Mój witek po tygodni wciąż mocno pracuje a reflektometr pokazuje 7'.
 13. Iunga, marynka, sybilla. W widełkach się mieści pytanie czy będzie to dobre piwo. Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 14. Jutro zbieram gęstwę z białych welonków, na stanie zostało mi 2kg pale ale, 2,5kg pilzneńskiego, 0,5kg caramunich typ II, płatki owsiane 1kg. Da radę uwarzyć z tego belgian pale ale?
 15. Chce dać zarobić obrotniejszym to niech kupi u nas, widziałem identyczne jak mój kupiony na ali, refraktometry w sklepie ze sprzętem i surowcami piwowarskimi z przebitką większą niż na allegro.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.