Jump to content

boniewz

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

 1. tak wygląda piwo prosto po przelaniu. W smaku jest kwasno gorzkie, naprawdę mało przyjemne
 2. Ok popatrzę za tym juz w sklepie skoro tak mówisz. To na początek głównie potrzebny będzie ten filtrator właśnie, tak? Bez reszty da się obejść?
 3. Dobra a jak z tymi slodami specjalnymi? Jak je zadać?
 4. Napisze może co mam, będzie jaśniej. Gar, o którym wspomniałem, fermentor z kranem, termometr ciekłokrystaliczny, piro, glukoza, waga kuchenna, kapslownica itp ale to jasne. To tylko ten filtrator potrzebny? [emoji14] A, zestaw skladalem sam, powolutku
 5. Aktualnie mam sprzęt potrzebny do wrzenia z ekstraktów, czyli garnek (mam 50l,az za duży) i dwa mniejsze po 10 w których ostatnio warzylem, po 1 ekstrakcie do każdego i po połowie chmielu i wszystkie inne rzeczy. A co potrzebne mi do własnego zacierania? Tak ekonomicznym kosztem jeśli można by było I mam ten jęczmień zalać gorąca woda, odcedzić i dodać do brzeczki przed dodaniem drożdży, tak?
 6. Jeszcze takie pyt mam. Wczoraj zlalem malinowe do butelek dodając 3 tabletki slodzika i 3g glukozy Nastawilem nowa warke, 2 ekstrakt jasny płynny i do tego lubelski i Marynka, ale chciałbym trochę pokombinować, dodając slod jakiś żeby piwo było troszkę inne, jak to zrobić? Dodać slod do brzeczki gdzie gotuję ekstrakt doprowadzając do wrzenia? Czy jak? Bo tego nie wiem..
 7. Na pewno ktoś tak robi, łatwo można wykorzystać gestwe [emoji14]
 8. A takie piwo do ilu zazwyczaj schodzi? Bo ten jasny 12blg sszedl do 3 przez 2 tyg burzliwej
 9. To ja w 1 osobie bo na kompie mam inny login a na telefonie mam synchronizacje z tapatalka z gmailem [emoji14]
 10. Jak długo fermentowac to malinowe piwo? czy temp leżakowania 15st w zacienionym miejscu będzie ok? Jak dodawać te slody jeśli chciałbym trochę pokombinować przy warzeniu z ekstraktów? Teraz jaśniej?
 11. Fermentory są z kranikiem? Jeśli tak to chce 2
 12. Ok, a gotować trzeba od razu w tym dużym garze 30l? I jaki procent mi wyparuje? Żebym wiedział jaki zapas w postaci większej ilości wody
 13. O to super. To mi rozwiązało sprawę w jakiej postaci zakupić chmiel. A mogę kupić po 100g i resztę dobrze zamknąć i przetrzymać ok 1.5mc? Czy trzeba zużywać na bieżąco?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.