Jump to content

x-pac

Members
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

About x-pac

 • Birthday 09/20/1986

Kontakt

 • Imię
  x-pac

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  19
 • Miasto
  lubelskie
 1. Robiłem jakiś czas temu barleywine miałem 10 kg słodu na 27l wody, przefiltrowałem to w jednym fermentorze i nie było żadnego problem teraz risa tez planuje filtrowac tak samo
 2. Nie bardzo mam warunki, żeby warzyć na 2 gary dlatego może zmniejsze zasyp tak do 10kg słód pale ale 4,5 kg słód monachijski 2,5kg Jęczmień palony 0,6kg Słód Caraaroma 0,5kg Słód Caramunich II 0,5kg płatki pszenne 0,4kg płatki owsiane 0,4kg płatki jęczmienne 0,4kg słód Carafa I 0,4kg wyjdzie 10.2 kg do tego dał bym 28,5L wody, co o tym sądzicie ?
 3. Chyba odpuszczę sobie to drugie piwo zrobie tylko risa reszta do smieci, za dużo roboty i nie jestem przekonany czy coś z tego wyjdzie zresztą mam tylko jedno żródło gazu. Nie bardzo rozumiem jaka jest różnica czy zatre sobie wszystko w jednym garze czy rozbije na dwa ?
 4. Witam, od jakiegoś czasu chodzi za mną uwarzenie RIS-a, przeglądałem sporo receptur i zdecydowałem sie na tą która jest umieszczona na forum zmodyfikowałem ją tylko na ok. 20L nastawu, mam troche wątpliwości i chciałem was prosic o opinie żeby miec pewnośc że wszystko jest ok, nie chciał bym zmarnowac tyle surowców i czasu. słód pale ale 5 kg słód monachijski 3,5kg Jęczmień palony 0,6kg Słód Caraaroma 0,5kg Słód Caramunich II 0,5kg płatki pszenne 0,4kg płatki owsiane 0,4kg płatki jęczmienne 0,4kg słód Carafa I 0,4kg wychodzi 11,7 kg mam gar 40l czyli wody chciał bym dać jakieś 27L
 5. Piwko trafiło dzisiaj do butelek, zeszło do 6 BLG w smaku jest bardzo dobre, napisze jak będzie po 2 tygodniach leżakowania, tymczasem dziękuje wszystkim za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, pozdrawiam
 6. Od 3 dni jest 7 blg, chyba już niżej nie zejdzie zastanawiam się czy nie zabutelkować, jak myślicie ? A jak butelkować to przy tak wysokim stężeniu cukru to dodawać glukozę do re fermentacji czy bezpieczniej bez niczego ?
 7. Nie wiedziałem o tym mój błąd, bede o tym pamiętał na przyszłość. Dla mnie najważniejsze jest teraz żeby warka nie poszła w kanał.
 8. Akurat dosypywałem chmielu na zimno więc uchyliłem delikatnie pokrywę wsypałem chmielu i przy okazji zobaczyłem piane. Sprawdzam blg poprzez spuszczenie niewielkie ilości piwa do menzurki zaworkiem, tak się składa że wszystkie fermentory mam z zaworkiem, wydaje mi się że w ten sposób jest mniejsze ryzyko infekcji.
 9. Dzisiaj zmierzyłem stopień odfermentowania i drugi dzień jest 7 blg poczekam jeszcze 3 dni jak nie zejdzie niżej to butelkuje. Cały czas jest piana wiec jest szansa ze zejdzie jeszcze o stopień lub 2 w smaku jest ok tak wiec mam nadzieje ze wszystko się skończy dobrze
 10. Dodawałeś jakiś drożdży czy czekałeś aż trochę zejdzie samo ? Zmierzyłem dzisiaj stężenie cukru i jest 9BLG czyli przez 2 dni spadło o 2 stopnie, w rurce nic się nie dzieje ale drożdże coś tam przerabiają.
 11. Przerzuciłem kilka łyżek piany, i przeniosłem piwo z piwnicy do kuchni gdzie jest 25 stopni mam nadziej ze coś ruszy.
 12. Nie jestem tak zaawansowany, ale te wady z czym dokładnie są związane ? Próbowałem piwa przy zlewaniu i smakowało extra. Temperatura fermentacji przez te mrozy w mojej piwnicy była nawet 12 stopni jak na piwo górnej fermentacji to dość niska. Jeszcze dzisiaj wyparze łyżkę i przerzucę kilka razy gęstwę.
 13. Pomyślałem sobie teraz, że przecież mam drugie takie samo piwo, które nastawiałem dzień póżniej też fermentuje jeszcze na burzliwej miałem jutro zlewać na cichą, ale oczywiście tego nie zrobie. Czy jak bym wziął łyżkę i przerzucił trochę piany to by pomogło ?
 14. Witam, popełniłem duży błąd przy zlewaniu na cichą, otóż od marca nie warzyłem piwa i zapomniałem niektórych rzeczy, a że czasu nie mam za wiele (dwa małe brzdące) to nie doczytałem i ślepo uwierzyłem instrukcji, a przecież każde piwo jest inne. Nastawiłem Black IPA o początkowym BLG 18 dzisiaj po 7 dniach było 11 i dosyć duża piana a ja i tak zlałem chociaż zastanawiałem się czy nie za wcześnie, ale pomyślałem sobie na cichej dojdzie, po fakcie doczytałem, że to był błąd. Starą gęstwę spuściłem w toalecie. Teraz pytanie czy coś z tym da się zrobić czy zostaje tylko czekać, aż może odferme
 15. Degustowałem właśnie po 3 tyg od zabutelkowania i muszę przyznać, że dobre jest smakuje mi, tylko trochę słabe pije 4 i nic nie czuje Czy domowe piwko tak ma inaczej kopie niż coś ze sklepu czy po prostu to mi wyszło słabsze ? Start 12 blg, butelkowanie 5blg.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.