Jump to content

udarr

Members
 • Posts

  873
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Partacz
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  24
 • Miasto
  Kiełczów k/Wrocławia

Kontakt

 • Imię
  Kuba

Recent Profile Visitors

1409 profile views
 1. Witaj, czy możesz się odezwać na mojego maila: maarka@vp.pl

  Pozdrawiam

  Arek

 2. udarr

  udarr

 3. Piszczał komuś kiedyś reduktor? Albo drżała wskazówka? Zastanawia mnie to bo od nowości wypchnął ledwie jednego kega. Dzieje się tak przy końcówce dobijania ciśnienia, czyli jak ustawiam przykładowo 1.5bar to przez chwilę słychać jak gaz leci normalnie ale pod koniec wskazówka zaczyna nieco szaleć a z reduktora wydobywają się dziwnie dźwięki. Przy pierwszym kegu tak nie było.
 4. Ludzie zazwyczaj są tak zaskoczeni samym faktem spożywania piwa domowego, że jeśli tylko nadaje się do picia to odbiór jest pozytywny bo każdy się chyba spodziewa gazowanej wody po kiszonych ogórkach.
 5. Wygląda na to, że ammonia to NH3 jednak nadal nie jest to aminokwas.
 6. Nie wiem czy dobrze kombinuję i czy dobrze rozumiem Twoje wątpliwości ale NH4+ sam w sobie nie jest sola amonową więc z tego co zacytowałeś nie wynika, że NH4+ jest przez drożdże preferowane jako związek azotowy stąd może z tego powodu znajduje się dopiero w grupie C. Trzeba do niego dorzucić resztę kwasową np. Cl od solnego i dopiero wtedy mamy sól amonowa w postaci NH4Cl, czyli chlorek amonu. Ale czy na pewno i czemu przykładowy NH4Cl jest bardziej preferowany niż NH4+ nie mam bladego pojęcia. Natomiast zastanawia mnie czemu w ogóle NH4+ został wrzucony do tabelki z aminokwasami?
 7. o co chodzi z długim wysładzaniem i gushingiem z tego powodu?
 8. Typ fermentacji : górna Zakres temperatur fermentacji : 18-21 st.C Stopień odfermentowania : 76-83% Flokulacja : średia/wysoka Tolerancja alkoholu w piwie : 12% ABV Profil smakowy : szczep dedykowany do wytrawnych piw górnej fermentacji w stylu west coast. Neutralny profil smakowy współgrający z amerykańskimi chmielami, szybka praca i wysokie odfermentowanie, dobra flokulacja. Szczep polecany do piw w stylach : West Coast IPA Profil szczepu zbliżony do : WYEAST 1217-PC West Coast IPA™ https://www.fermentum-mobile.pl/portfolio-item/fm54-goraczka-kalifornijska/
 9. Ja trzymam w zwykłych skrzynkach.
 10. Jak problemem jest wyłącznie brak możliwości schłodzenia standardowego corneliusa to może lepiej kupić małą schładzarkę w cenie dwóch chińskich kegów 5l?
 11. Może chociaż u mnie najlepiej wychodzi połączenie whirpoola z zimnym. Próbowałem i samego whirpoola z dużą ilością chmielu jak i dużej ilości chmielu na zimno i w żadnym przypadku efekt nie był taki kompletny jak przy połączeniu tych metod. Samo chmielenie na zimno daje bardzo rześkie i świeże aromaty, szczególnie przeprowadzone w nieco obniżonej temperaturze ale skutkuje moim zdaniem brakami w ogólnym odczuciu 'flavor' czego u nas chyba odpowiednikiem jest smakowitość
 12. Nie za dużo karmelu a za mało palonych? Jak chcesz dobrego risa to pomóż drożdżom i użyj gęstwy bo inaczej to te bajery jak płatki i napoleony mogą nie mieć sensu.
 13. Piwo wyszło z butelki w sposób spektakularny czy powoli się pieniło? Jeśli chodzi o aromat, smak i wygląd to wszystko jest ok?
 14. Użyj kalkulatora najlepiej. Tak na oko to jedna nieco za mało a dwie za dużo.
 15. Amerykanie z tego co wiem chętnie stosują no chill i piwka pewnie smaczne warzą, a wanna to kilkunastokrotnie szybciej schłodzona brzeczka więc powinno być jeszcze lepiej w teorii. Mi natomiast przy metodzie no chill i sporych ilościach granulatu na flameout wychodziła łodyga i trawa, po przejściu na chłodnicę była znaczna poprawa. Nie wiem w czym tkwi problem, może w świeżości chmielu, może jeszcze gdzieś indziej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.