Jump to content

Szuba

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Imię
  Kamil

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Siedlce/Wawa
 1. O, Kurza twarz, żaden ze mnie elektryk, dzieki za podpowiedź Aczkolwiek rysunek na wierzchu wyglada banalnie Edit: wszystko śmiga elegancko dzieki jeszcze raz!
 2. Podłączyłem lodówkę pod ten sterownik i niestety nie załącza mi lodowki Macie jakieś pomysły co mogłem zrobic źle?
 3. Kupię sprawną, w dobrym stanie, używaną lub nową, kompletną kolumnę Cobra z kranami i wszystkimi niezbędnymi podkładkami do zamontowania. Najlepiej koloru srebnego, choć złota też ujdzie
 4. Kurka... nie zdążyłem Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
 5. Z jakiego wzoru wyliczasz wydajność? Bo wg wzoru zamieszczonego na forum (wiki) wychodzi z goła co innego. Szukam jakiegoś konkretnego wzoru który faktycznie powie prawdę co jeszcze musze zoptymalizować przy robieniu piwa
 6. A wiecie może jakie docelowo ciśnienie powinno być w kegu po wysyceniu? Chodzi mi o prężność par. Czyli jakie ciśnienie w kegu powinno być po wyrównaniu się ciśnień w cieczy i w powietrzu? Np po nabiciu wieczorem na 3 Bary, rano już jest ok 0,5/0,8 Bara i raczej nie spada więcej, wtedy zastanawiam się czy dobić jeszcze ciśnienie czy już wystarczy.
 7. Niestety musiałem wyjechać i już nie zmierze.. trochę sie przerazilem jak naczytalem sie o wtórnych fermentacjach przy infekcjach Teraz to pozostaje mi czekać, ale dzieki. Za błędy w pisowni odpowiada Tapatalk.
 8. Ciekawa propozycja. Jesteście pewni że złączki sa takie same (pepsi)? jeżeli tak to propozycja rewelacyjna! Czy zakupy na Alibaba działają tak samo sprawnie jak na Aliexpress?
 9. Panowie i Panie, zgłupiałem: Piwo to kolsch 13Blg zeszło do 3Blg, od 3 dni nic nie spadło, wystawiłem na balkon (zaszkolny - temp ok 3-4°C) w celu sklarowania piwa. A tu nagle, gdy temp piwa spadła do ok 8°C zaczeło intensywnie bulkać. O co chodzi? drożdże ruszyły czy to tylko fizyka? bo jeśli fizyka to wg mnie powinny raczej zasysać powietrze z racji zmniejszania się objętości, a nie odwrotnie, może zwyczajnie się uwalnie CO2, ale też niby dlaczego skoro lepiej jest rozpuszczalne w zimnym a tak w ogóle to było odgazowane bo fermentowało od 25stycznia. Nie wiem już sam czy wnosić z powrotem to
 10. Ja to chyba mam słabą wyobraźnię. Jak udało Ci się nalewać wprost z węża?Hehe.. Potrzeba matką wynalazku Zwyczajnie Zdjąłem kranik z węża i z minimalnym ciśnieniem nalewałem do kufli, gdy dochodziło do ostatniego odpinalem wąż od kega i resztki splywaly z węża mam juz kran ale jak sie okazało nie mam nypla do niego Wyglada na to ze zanim skompletuje wszystko jak trzeba keg juz sie oprozni Za błędy w pisowni odpowiada Tapatalk.
 11. Skoro z kranem się pieni a bez kranu nie no to wniosek jest jeden.. ja mam 6mm śr i jakieś 3,5m dł
 12. Tak kran mam ten plastikowy "piknikowy" , po moich obserwacja to ewidentnie on odpowiada za całą pianę Obawiałem się że nowy kran będzie do zakupu ale jakoś mam poczucie zbędnego wydatku.. wiem wiem że złudne bo po co mi keg jak piwa nie mogę nalać, ale własnie planowałem kupić kolejny keg Obraca ktos na forum takimi kranami albo ma dostęp? Na OLX są jakieś ogłoszenia, zastanawiam się czy taki kran można popsuć..? brać używkę czy koniecznie nowy? jak to wygląda w praktyce? Kwestie estetyczne nie są istotne, ma to działać, na wygląd przyjdzie czas
 13. Słuchajcie! Przeczytałem cały ten temat i nie zauważyłem żeby ktoś dostrzegł to co ja (tak, ja to jestem ) odrobina ironii, ale juz tłumacze mój problem... ...mianowicie, piwo w kegu corneliusie, nagazowane, próba wyszynku - sama piana pierwsze co.. piwo przegazowane, złe ciśnienie itp.. po przeprowadzeniu zmian nalewam piwo, znowu sama piana, wściekły jestem bo keg miał ułatwiać sprawę a nie utrudniać, no nic próbuję z kolejnymi kuflami (a że przyszli goście to miałem na kim testować - uprzedziłem oczywiście że to próby i będzie sama piana) Po chwili popsuł mi się kranik piknikowy, no nic s
 14. Piwoszarnia, nigdy nie było żadnej wtopy, co raz robią promocje i mają bardzo konkurencyjne ceny chyba najtańsze zestawy surowców mają.
 15. Hmm... macie rację! O czyszczeniu kretem usłyszałem dopiero gdy zacząłem sie zagłębiać w kegi. Po infekcji piwa, w beczkach zrobiłem 2x cydr, i cydr wyszedł wyśmienity wiec nie jestem pewien czy zakażenie zaszło w beczce czy moze w momencie butelkowania (wszystkie butelki takie same). Chyba ze piwo jest wrazliwsze na zakarzenia od cydru, i przy cydrze nic nie wyszło a w piwie owszem. Niestety nie czyscilem tak mocna chemia był wrzątek i piro Za błędy w pisowni odpowiada Tapatalk.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.