Jump to content

laser

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  The Laser Brewery
 • Rok założenia
  2014
 • Miasto
  Bielsko-Biała

Kontakt

 • Imię
  Laser
 1. Podpisuję się również pod petycją.
 2. Tak jest, następnym razem pójdę też tą drogą i sypnę tego więcej. Dzięki
 3. Dla mnie to nie ma problemu, nawet bez atestu jest lepsze bo tańsze
 4. Ja korzystam z tego sterownika i jestem bardzo zadowolony. Temperaturę fermentacji mogę sprawdzić na bieżąco przez Internet. Z serwisu Thinkspeak, który odbiera wskazania sterownika łatwo można wyciągnąć wykresy temperatury... Wykorzystuję go także przy zacieraniu. Dzięki temu nie muszę korzystać ze zwykłego termometru... Tutaj masz link do wątku z tym sterownikiem: http://www.piwo.org/topic/19779-lodówka-do-fermentacji-sterowana-przez-wifi/ Dzięki wszystkim za pomoc ale ten powyższy wydaje się najlepszym rozwiązaniem! Ciekawe tylko czy czujnik temp. jest wodoodporny? można g
 5. Witam, Poszukuję gotowy do użycia termometr do fermentacji, który będzie rejestrował temperaturę całej fermentacji i przedstawiał ją w postaci wykresu oraz będzie miał możliwość podglądu aktualnej temperatury przez neta (opcjonalnie) ?? I żeby nie kosztował fortunę Pozdr.
 6. Do swojego RISa 26 BLG 15L użyłem chmielu Warrior 17% 100g na 60 min i na początku się trochę przeraziłem bo brzeczka nastawna wydawała się mega goryczkowa ale po za butelkowaniu i spróbowaniu stwierdziłem że mogłem sypnąć jeszcze więcej chmielu na goryczkę, wydaje się teraz dużo słabsza niż przed fermentacją. Program wyliczył mi 120 IBU.
 7. To i to. Do fermentacji zwykłych górniaków to nawet o 10 stopni w dół proponuje zbić, żeby można byłoby dalej cokolwiek kombinować z piwem.. A leżakowanie też raczej w niższych temperaturach ale to już inna sprawa... Niska temperatura fermentacji to najpierw opanuj wg mnie, a później będziesz się przejmował leżakowaniem.
 8. Dzięki wszystkim za pomoc! Tak właśnie zrobię niestety spróbuję wymienić ten zasilacz na inny, choć ten wbudowaną regulacją napięcia był bardzo prosty i użyteczny... Raczej ten wentylator nie haczy o obudowę, już regulowałem wysokość położenia wiatraka za pomocą śrub... Pozdrawiam.
 9. Tak, ściągałem kolbę z mieszadła i dalej się nie kręciło, dopiero ponownie uruchomienie mieszadła (wył/wł zasilacza) odblokowało wentylator. W trakcie zawieszenia wiatraka wydobywa się z niego ciągły cichy dźwięk, jakby był przeciążony. Najbardziej dziwne w tym wszystkim jest to że testowałem to na 3 różnych wentylatorach i tak samo się zawsze zachowuje..
 10. Cześć, Zrobiłem mieszadło magnetyczne na wentylatorze od komputera, użyłem zasilacza od anteny z regulacją napięcie max do 12V. Generalnie wszystko ładnie śmiga na 1 litrze wody. Problem zaczyna się jak potrzebuję zrobić większy starter i naleje około 2L wody(dla testu) do kolby, wtedy wentylator popracuje maksymalnie z 3 min. i nagle zwalnia po czym się zawiesza - staje w miejscu. Testowałem to na 3 różnych wentylatorach i zawsze jest tak samo, na większej ilości wody po krótkim czasie wentylator przestaje pracować.. Jakieś sugestie? Może jaki konkretny wentylator użyć żeby dawał
 11. Witam, Na tych drożdżach FM13 zrobiłem RISa 26 BLG i odfermentował mi do 8 BLG (71,2%), fermentacja trwała około 24 dni aż kompletnie zanikła, w między czasie przelałem na cichą. Zrobiłem starter na mieszadle i zadałem do brzeczki o temp. około 13,5 - 14 C. Drożdże szybko ruszyły i temp. wzrosła do 16 C. Generalnie drożdże b. dobrze flokulują do dziwnej bardzo zbitej galaretkowatej postaci. Po tygodniu zacząłem robić IRA 13 BLG na gęstwie po cichej po tym RISie Fermentacja ruszyła po 30h ale dobrze się rozkręciła też w niskich temp. około 16 C. Ciekawe co z tego wyjdzie...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.