Skocz do zawartości

zielony07

Members
 • Zawartość

  446
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

5 obserwujących

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  38
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Ostatnie wizyty

899 wyświetleń profilu
 1. zielony07

  Warzenie na sprzęcie do 70L

  Nie ma potrzeby aby były szczelne. Takie objętości fermentuje się bez rurki bo jej zawartość i tak wyfrunie. Kiedyś taką bekę mocno zakręciłem i mało jej nie rozerwało.. A do kapusty chyba beka dedykowana. Bo będzie piwo kapuściane. Czego bym nie życzył najgorszemu wrogowi.
 2. zielony07

  Dezynfekcja pomieszczenia do warzenia i fermantacji

  A może jakiś link do wypróbowanej lampy ? Kolejny temat to muszki owocówki. W tym roku wyjątkowo zajadłe. Słabo sobie z nimi radzę
 3. zielony07

  Dezynfekcja pomieszczenia do warzenia i fermantacji

  Można Warkę robić dwa dni, można 5 godzin. Co kto lubi. Można mieć 50% szans na infekcję, można 5. Temat stary jak świat.
 4. zielony07

  Dezynfekcja pomieszczenia do warzenia i fermantacji

  To ci zrobią rurę, nawiniesz sam. karbowane.pl Z chłodnicą inny świat
 5. zielony07

  Sklep twojbrowar.pl

  Ja dostałem ugotowane Kveiki. Można ? Można.
 6. zielony07

  BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych

  Zgadza się. Następnym krokiem było by zdejmowanie z magazynu "na minus". I wtedy, po wydrukowaniu stanów ujemnych mamy w jakiejś formie zamówienie na surowce. Oj, marzyciel ze mnie
 7. zielony07

  DIY Sterownik temperatury (STC-1000).

  Moje doświadczenia są takie że chińskie musi paść prędzej czy później. Ale raczej prędzej. A malinowe sterowniki już drugi rok hulają. Nawet zniosły uderzenie pioruna w chałupę.
 8. zielony07

  BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych

  Gratulacje ! Wielka chwila !
 9. zielony07

  BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych

  Magazyn. Prosiłem już raz, poproszę znowu. Chodzi o to aby stan magazynu uaktualniał się w momencie tworzenia warki, a nie w trakcie wykonywania kolejnych czynności w warzelni. Znakomicie by to ułatwiło gospodarkę surowcami, np. można by "zrobić" kilka warek zawczasu, było by wiadomo co i jak z surowcami. Co zamawiać itp. Bo w trakcie warzenia, jak słody zmielone, chmiele poważone, drożdże pod ręką - to nie czas na przyglądanie się magazynowi. Przyznaję że zakupiłem licencję aby korzystać z "automatycznego magazynu", a ciągle mam w nim , no nie powiem co. A poza tym... baardzo jestem zadowolony. Wg mnie aplikacja "szyta na miarę". Powodzenia ! P.S. A może dało by się edytować numery warek ? Coś mi się spaprało i już nie jest elegancko jak było.
 10. zielony07

  Budowa domowej warzelni - schemat

  to jeśli keg na warzelną - to EURO. Wygodniejszy w myciu i chyba ma mniejsze straty ciepła. ćwiczyłem to
 11. zielony07

  Budowa domowej warzelni - schemat

  Ja nie wymyśliłem i dlatego zamiast lekkiego garnka mam pancernego kega. A warzelna oczywiście "na lekko".
 12. zielony07

  Budowa domowej warzelni - schemat

  Mówisz i masz. Fd ma z boku takie dwa szpindelki żeby było za co złapać. Keg din, nakrętka na śrubie która jest jednocześnie trzymaniem osi mieszadła.
 13. zielony07

  Budowa domowej warzelni - schemat

  U mnie jest tak, że po odkręceniu nakrętki (palcami) wyciąga się fd bez wysiłku. Fd w jednym kawałku. Jak chcesz to zrobię fotkę.
 14. zielony07

  Budowa domowej warzelni - schemat

  Ocieplać, ocieplać, ocieplać. Nie mierzyłem tego zbyt dokładnie, ale po założeniu dobrej izolacji termicznej zyskałem godzinę. Nawet gar do wody do wysładzania mam zaizolowany. Poza szybszym grzaniem jest jeszcze ten plus że da się wytrzymać w małym pomieszczeniu. Naprawdę wielka różnica. Prądu też kapkę mniej wychodzi. Całą maszynerię zbudowałem w oparciu o projekt @Asadama, ale najwięcej się napracował @lewatywa8. Dzięki wielkie. Jedyny błąd to chyba kadź warzelna 50l. Pasuje lepiej 70l, ale jak się robi warki 30l to nie ma sprawy.
 15. zielony07

  Budowa domowej warzelni - schemat

  Nigdy bym nie chciał gazu. Mam grzanie elektryczne, gary ocieplone i idzie szybko. I rozkoszuję się aromatami słodów i chmieli....
×