Jump to content

zielony07

Members
 • Content Count

  616
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

zielony07 last won the day on December 3 2018

zielony07 had the most liked content!

6 Followers

About zielony07

 • Birthday July 10

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  53
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

1569 profile views
 1. Żeby grzałki nie przypalały zacieru oraz siebie😁
 2. Akurat takiego doświadczenia nie mam. Fermentowałem z W34/70 w temp. 10 st. 14 dni, potem 15 st. 7 dni i było ok. To mój najszybszy lager, choć z reguły mi się nie śpieszy.
 3. Kilka razy użyłem Danstar Diamond do lagerów, wyszło dobrze w temp. 14. Może nie na konkurs, ale doobre piwo. Możesz fermentor wstawić do jakiejś michy z wodą, to parując obniży nieco temperaturę. Ze 2 stopnie.
 4. Nic podobnego. S-04 stosowałem w 12 stopniach i nic sobie z tego nie robiły.
 5. Spokojnie, jak na wojnie. Potrzymaj na cichej jeszcze dwa tygodnie i będzie super.
 6. Czy ktoś próbował nowej metody kalibracji ? Wersja 6.2.0 Ponoć zajmuje to 5 sekund, ale jakoś nie mogę obczaić na githubie.
 7. Ja mocuję sondę do wiadra szarą taśmą plus izolacja termiczna z kawałka gąbki. Histereza 0.3 stopnia. I o tyle waha się temp. piwa. Kiedyś moczylem czujnik w środku ale uznałem że to bez sensu.
 8. Po zadaniu drożdży temperatura trochę podskoczy. Te 2-3 stopnie można zbić np wstawiając fermentor do naczynia z wodą. Ew. kilka kostek lodu co parę godzin do tej wody. Amatorski sposób ale przy małych różnicach temp. działa.
 9. Wygląda elegancko. Ja bym wlał wszystko, jeśli się rozwarstwi to tylko drożdże. Bez większego znaczenia.
 10. Prawdopodobnie ispindel traci zasięg. Przyjrzyj się jakie RSSI wysyła . Jeśli ~80 lub więcej - to jest ten problem. Obadaj to w wodzie, nie na stole. ? Pustego ? W wodzie tilt powinie wynosić ok. 25 stopni, co osiągnąłem dwoma nakrętkami M4 i trytką. Można monitorować co jest wysyłane poprzez narzędzie InfluxDBStudio, bo przecie kabla nie podłączysz..😁 . Mimo niewielkich odległości musiałem dobrac położenie wiader. Ja jestem z ispindel/influx/grafana baaardzo zadowolony. Skuteczne i ładne. Ale trzeba się przyłożyć do konfiguracji.
 11. Kiedyś, jak pokazał ispindel, w 36 godzin (w tym 12 godz. lag) przefermentowały mi z 12 do 3 Blg. Temperatura 17, otoczenie również. Ciekawe że temperatura nie skoczyła, może dlatego że użyłem odżywkę . A może dlatego że podłoga w piwnicy zimna.
 12. Czyli źle robię. Bo jadę całą zimę z gęstwą w jednym wiadrze nic nie ruszając.
×
×
 • Create New...