Jump to content

bronek

Members
 • Content Count

  208
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

bronek last won the day on February 2 2019

bronek had the most liked content!

About bronek

 • Birthday 02/27/1982

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Że się tak podepnę. Miał ktoś przyjemność naprawy takowej? Bo moja odmówiła posługi niedawno. Jest po gwarancji i trzeba by jakiego mistrza poszukać.
 2. Piszę żeby te 10% zlikwidować na rzecz prowizji dla allegro, chyba biorą 9%
 3. Kiedyś jak się wybrało wysyłkę smart to paczka nie mogła przekroczyć 25kg, teraz waga i ilość paczek jest nieważna tzn ostatnio kupowałem wapno paszowe po 25kg po ~9zł za worek i nie było żadnego problemu. Czy sprzedawcy coś dopłacają do smarta to nie wiem, bo nie jestem sprzedającym.
 4. Proponuję znieść tą zniżkę i przenieść sklep na allegro. Koszty będą te same a przesyłka nadal darmowa i zasięg sprzedaży myślę że się zwiększy.
 5. Niby koszty duże, ale z doświadczenia wiem, że np kurier z Chin tani nie jest. Cena 130zł to i tak i ponad 100zł taniej niż u producenta lol Kolejna kwestia to czy po tych 2-3 latach użytkowania będzie się to jeszcze do czegoś nadawało?
 6. Hej, podczepię się pod temat. Kupował ktoś z alliexpress?. Nabył bym fermzillę 60l https://pl.aliexpress.com/item/4001173849494.html?spm=a2g0o.detail.1000023.1.765e1a18aAqTHK Czy spotkał się ktoś z takim modelem w podobnej cenie tylko bliżej? Odnośnie tego re-testu co jaki czas trzeba go wykonywać i co, jak go nie zda Zbiornik wybuchnie?
 7. Tak mam podobny i ciśnienie robocze ma 0,7 bar, zaworek zabezpieczający na 1,1bar a gumowy korek ponoć na 2 bary.
 8. Sorry za OT, ale korci mnie zapytać o wrażenia z fermentacji pod ciśnieniem, bo zakładam, że takowa była prowadzona na tym sprzęcie. Widziałem kilka filmików na YT i ogólny zachwyt panował. Są jakieś pozytywy takowego procesu? Jakie ciśnienia?
 9. Pewnie tak, ale czy ten składnik rzeczywiście wnosi coś istotnego, czy tylko taki chwyt marketingowy, wszak kwasów nie da się opatentować Jest wiele "identycznych zamienników" Starsana, które zapewne też maja swoje "opatentowane tajne składniki" Dlatego potrzebna rada kogoś obeznanego w temacie, lub pozostanie metoda prób porównawczych.
 10. Hello, może nie na temat, ale założyłem temat "star san home made" Półprodukty są do dostania przy założeniu, że głównymi składnikami są kwas fosforowy i dodecylobenzenosulfonowy . Rozmawiałem z emerytowanym chemikiem, który potwierdził skuteczność tych kwasów. Ale odnośnie proporcji czy innych dodatków to nie ma pojęcia.
 11. Hej, pytam o radę odnośnie kompozycji Znajomy załatwił mi te dwa kwasy. Pytanie jak to wymieszać, wagowo, objętościowo, co z resztą ~40% woda IPA czy coś innego?
 12. Hej, czy mógłby ktoś rozeznany doradzić w temacie? Znalazłem opis, że StarSan to 50% kwas fosforowy i 5-15 % kwas dodecylobenzenosulfonowy. Na tymże forum, ktoś wspominał, że dodatkiem jest też IPA, choć wydaje się to dziwne, bo jak dawkowanie 1,5ml na 1l wody to ile go tam tam będzie?
 13. Thx, ten kwas nadoctowy, można rozcieńczać w kranówie czy raczej demineralizowanej? Można "rozrobić na zapas" np 5l i zużywać wg potrzeb?
 14. Hej, można prosić o jakieś krótkie howto? Jakie stężenia tego kwasu będą ok?
 15. Teraz to ma jakiś sens Czyli można przyjąć, że przy drugiej próbie piwo zostało wygazowane, a pęcherzyki w przewodzie nie powstają w wyniki przegazowania? Też mnie to ciekawi. Jedyną wadą takowych jest jak już wspomniałem nieprecyzyjny odczyt wartości. Mam reduktor dwustopniowy z rotametrem w Tigu i jedyna różnica to stabilność jak i dokładność pomiaru przepływu, ale co to ma do rzeczy przy kegowaniu zwłaszcza gdy się posiada dodatkowy manometr w instalacji hmmm?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.